شناسه خبر :425

نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه همدان در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید مدنی :

يكشنبه, ۱۴ بهمن ۱۳۹۷

نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه همدان در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید مدنی :

فردی که مهارت دارد محتاج دیگران نمی ماند

 

نمابنده ولی فقیه و امام جمعه همدان از کارگاههای مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان همدان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  آیت الله طه محمدی در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید مدنی با تاکید بر مهارت آموزی افراد جویای کار گفت: یکی از اساسی ترین مسائل جامعه ما و کل بشریت امر اقتصاد و اشتغال می باشد.

امام جمعه همدان یادگیری آموزش های مهارتی را از واجبات دانست و بیان داشت: مناسب‌ترین شیوه برای دستیابی به شغل مناسب و البته پایدار، فراگرفتن آموزش‌های فنی و حرفه‌ای است که باید این آموزش‌ها توسعه یابد.

نماینده ولی فقیه در استان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات پرسنل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گفت: این اداره از  ظرفیت و توان آموزشی بالایی برخوردار است، که انشاله روزهای درخشانی درپیش رو خواهد داشت.

حضرت آیت الله محمدی بیان داشت:ایرانی ها از نظر استعداد فوق العاده هستند و فردی که مهارت  دارد محتاج دیگران نمی ماند.

در ادامه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن عرض خیر مقدم به نماینده محترم ولی فقیه در استان اظهار داشت: مهارتهای آموزشی می تواند ضامن توسعه مهارتهای فردی و اشتغال گردد

وهب مختاران از پیشرفت های حاصل شده در 40 سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران یاد کرد و افزود: مهارت آموزی یکی از مهمترین مولفه ها برای تبدیل دانستن به توانستن است و در این صورت می توان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گام های موثری برداشت.

مختاران تاکید کرد: مطالبه شغل بدون داشتن مهارت امری ناممکن است بنابراین ارتقا و تولید مهارت علاوه بر ظرفیت سازی و افزایش ثروت عمومی کاهش بیکاری را در پی دارد.

شایان ذکر است نماز با شکوه جماعت به امامت آیت الله طه محمدی  و حضور پررنگ مدیرکل ،مسئولین ستادی و پرسنل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و همچنین مدیران و مربیان آموزشگاههای آزاد برگزار گردید.