امروز : چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱ آمار بازدید از سایت : ۱۹۵۷۲۴۰ بروز شده در : چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱

مرکز بین کارگاهی شرکت شیر پاستوریزه پگاه همدان افتتاح شد.

در راستای توسعه آموزش های مهارتی و با هدف کسب تجربه در محیط واقعی کار مرکزآموزش  بین کارگاهی شرکت شیر پاستوریزه پگاه همدان راه اندازی شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه مهارت آموزی یکی از عولمل ایجاد اشتغال پایدار در جامعه است گفت: آموزش های مهارتی در محیط واقعی کار به دلیل ارتباط مستقیم با بازار کسب و کار از بهترین آموزش های مهارتی است . مختاران برگزاری دوره های  مهارتی را مبتنی بر نیاز  روز و بازار کار دنیا عنوان کرد و افزود:اداره کل  آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان از تعامل با کارآفرینان استقبال کرده و چنانچه شخصی ایده کارآفرینی در کنار آموزش داشته باشد می‌تواند به مراکز این اداره کل در استان مراجعه کند.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۴
ادامه مطلب

پیام تبریک سوم خرداد

پیام تبریک وهب مختاران  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،  به مناسبت سوم خرداد

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۳
ادامه مطلب

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از برگزاری بیستمین مسابقات ملی مهارت خبر داد

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان جزئیات برگزاری بیستمین مسابقات ملی مهارت در سال جاری  را اعلام کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه مسابقات ملی مهارت در راستای شناسایی و معرفی نخبگان مهارتی برگزار می شود ، گفت:این مسابقات همه ساله در سه مرحله شهرستانی،استانی و کشوری با حضور نخبگان و استعدادهای برتر برگزار می شود.  مختاران از حضور 12 نخبه همدانی در اردوی آماده سازی نوزدهیمن دوره مسابقات ملی مهارت خبر داد و خاطر نشان کرد: در صورت موفقیت بعد از اتمام اردو نفرات برتر به مسابقات جهانی در کشور چین اعزام خواهند شد. وی با اشاره به اینکه رقابت های ملی مهارت زمینه ای برای تبادل اطلاعات و تجربیات و شناسایی و معرفی نخبگان مهارتی به بنگاه های اقتصادی است افزود: برگزاری این رقابت ها موجب نمایان شدن نخبگان مهارتی این استان نیز می شود. این مقام مسئول رقابت داوطلبان بیستمین مسابقات ملی مهارت را در 43 حرفه عنوان کرد و افزود:حرفه های زیر مجموعه فناوری اطلاعات،حمل و نقل و ترابری،خدمات اجتماعی و فردی،فناوری ساخت و ساز و ساختمان،فناوری ساخت و مهندسی و هنرهای خلاق و مد عناوین رشته های این دوره از مسابقات است. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ادامه داد: داوطلبان و نخبگان می توانند با مراجعه به وب سایت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان به آدرس www.hamedantvto.ir از مورخ 17 اردیبهشت   لغایت   17 تیر ماه در حرفه مد نظر ثبت نام کنند. وی بیان کرد:در حرفه های فناوری آب،ساخت و تولید تیمی،مکاترونیک،امنیت سایبری ،پردازش ابری و تعمیر و نگهداری هواپیما متولیدن 12/10/77 به بعد و در سایر رشته ها متولدین 12/10/80 به بعد می توانند ثبت نام را انجام دهند.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۲
ادامه مطلب

اولین کمیته راهبری شورای مهارت در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان برگزار شد

 اولین کمیته راهبری شورای مهارت با حضور دستگاههای اجرایی استان همدان که با آموزش های مهارتی ارتباط دارند تشکیل شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان،فاطمه آروانه ، معاون آموزش،پژوهش و برنامه ریزی درسی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت: در این کمیته راهبردهای ایجاد حلقه اتصال و هم افزایی دستگاههای عضو کمیته جهت آموزش های منجر به اشتغال مورد بررسی قرار گرفت. وی نیازسنجی آموزشی،برنامه ریزی، اجرای مشاوره و مهارت آموزی را از اهداف کمیته راهبری شورای مهارت  عنوان کرد و افزود: نظارت و پایش فرآیندهای آموزش فنی و حرفه ای و مشاوره شغلی- آموزشی متناسب با بازار کار در سطح استان با هدف توانمند سازی مهارت آموزان در راستای ایجاد اشتغال پایدار از دیگر اهداف این کمیته است.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۲
ادامه مطلب

بازدید رییس سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان همدان از مرکز هتل داری و گردشگری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان

  احمد شانیان ، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان از مرکز هتل داری و گردشگری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان در راستای تحقق شعار سال و توسعه اشتغال پایدار بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، وهب مختاران، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت : گردشگری یکی از اصلی ترین محورهای توسعه استان است. وی ادامه داد: در همین مسیر، یکی از مؤلفه‌های اصلی توسعه انسانی، آموزش و توانمندسازی است به شکلی که از این طریق می‌توان مشارکت توام با بهره‌وری نیروی انسانی را در فرایند توسعه کشور شاهد بود. مختاران بیان کرد:: نیروی انسانی توانمند در مسیر توسعه گردشگری ، بر شاخص‌هایی همچون رشد اقتصاد محلی، اشتغال و توزیع عادلانه درآمد تاثیرگذار است. این مقام مسئول خاطرنشان کرد آموزشهای فنی و حرفه ای می تواند فرد را برای احراز شغل ، حرفه و کسب و کار آماده کند یا کارایی و توانایی وی را در انجام امور محوله افزایش دهد احمد شانیان ،رییس سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان همدان در این بازدید با اشاره به فضا و ظرفیت های مناسب  موجود در مرکز هتل داری و گردشگری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بیان کرد:توسعه صنعت گردشگری در جامعه یکی از محورهای اصلی فعالیت های اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار است. وی خاطر نشان کرد: استان همدان  به دليل دارا بودن شرايط اقليمي مناسب و طبيعت بكر، فرهنگ، آداب و سنن خاص يكي از مناطق مناسب براي توسعه صنعت گردشگري است.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۲۹
ادامه مطلب

نشست و هم اندیشی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با فرماندار شهرستان کبودرآهنگ

مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان همدان بهمراه مسئولین ستادی با فرماندار شهرستان کبودرآهنگ دیدار و گفتگو کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این دیدار نقش آموزش های مهارتی در ایجاد اشتغال پایدار و کارآفرینی با توجه به نیاز بازار کار در سطح منطقه  ارزیابی و تبیین شد. ابراهیم خانی فرماندار شهرستان کبودرآهنگ از  ظرفیت ها و امکانات موجود در فنی و حرفه ای در راستای اشتغال و تسهیل نمودن فرآیند جذب افراد جویای کار را مطرح کرد و افزود:اداره کل آموزش فنی و حرفه ای می تواند در راستای جذب قشر بیکار و فاقد مهارت اقدامات مثبتی را انجام دهد. وهب مختاران ،مدیر کل همکاری متقابل هر دودستگاه برای اجرایی نمودن نقش آموزش های مهارتی در تححق شعار سال و ایجاد اشتغال پایدار را عنوان کرد و گفت:ایجاد اشتغال پایدار یکی از رسالت های مهم سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور است. وی بیان کرد:هر چقدر نگاه ما به بازار کسب و کار و اشتغال باشد ، آموزش های مهارتی  را با دیدکسب و کار و همچنین ورود به حوزه اشتغال در نظر خواهیم گرفت. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خاطر نشان ;کرد: رسالت این اداره کل ارائه آموزش های مهارتی نوین ،منطبق با بازار کار دنیا و منتج به اشتغال است. در ادامه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با پرسنل و مربیان مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان کبودرآهنگ دیدار و از کارگاههای آموزشی- تولیدی این شهرستان بازدید کرد.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
ادامه مطلب

بازدید مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از هنرستان استثنایی نیکان

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به همراه مسئولین ستادی بمناسبت هفته گرامیداشت مقامم معلم  از هنرستان استثنایی دخترانه نیکان بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به نقش معلم در تربیت اخلاقی جامعه گفت:شغل معلمی عشق و علاقه خاصی میطلبد. مختاران از ارائه آموزش های مهارتی در حوزه های مختلف برای دانش آموزان با شرایط ویژه خبر داد و افزود:استفاده از ظرفیت و توانمندی کارآفرینان و صاحبان صنایع در کارگاههای آموزشی – تولیدی از دیگر اقدامات این اداره کل در راستای ارتقای مهارت  و عرضه  تولیدات ایشان  به بازارکار است. در ادامه مدیر کل و مسئولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از کارگاههای هنرستان استثنایی نیکان بازدید کردند. شایان ذکر است در این بازدید مدیر کل اداره آموزش و پرورش استثنایی همدان و مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 در این بازدید حضور داشتند.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
ادامه مطلب

ثبت نام المپیاد

شروع ثبت نام بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
ادامه مطلب

تفاهم نامه همکاری آموزشی فی مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و بسیج سازندگی منعقد شد

در راستای تحقق بخشیدن به اهداف انقلاب و همچنین اجرای منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و در راستای اجرای اسناد بالادستی، با تاکید بر چشم انداز توسعه جمهوری اسلامی ایران مبنی بر سهم برتر منابع انسانی و سرمایه اجتماعی در تولید ملی، ایجاد اشتغال، تفاهم  نامه آموزشی فی مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و بسیج سازندگی استان منعقد شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان  توانمندسازی مهارتی ساکنان مناطق روستایی و عشایری و محروم استان به منظور فراهم سازی زمینه اشتغال پایدار، توانمندی شاغلین، صیانت از نیروی انسانی، ماندگاری شغلی و کارآفرینی و افزایش بهره‌وری مشاغل موجود مطابق استانداردها و توافقات طرفین را از اهداف مهم این تفاهم نامه عنوان کرد. مختاران توسعه همکاری های مشترک در تمام زمینه­های علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی با در نظر گرفتن امکانات دو طرف را از دیگراهداف تفاهم نامه برشمرد و  بیان کرد: انجام نیازسنجی آموزشی همکاری و مشارکت در برگزاری کلاس­ها و   کارگاهها ،همکاری در تأمين امكانات و تجهیزات، نظارت بر اجرای خدمات آموزشی، معرفی افراد واجد شرایط جهت تدریس و برگزاری دوره های از تعهدات این اداره کل است. وی تهیه و تدوین الگوها و استاندارهای آموزشی برای توسعه مهارت­های تخصصی، علمی- کاربردی بر اساس نتایج نیازسنجی‌های آموزشی و تجزیه و تحلیل مشاغل، ثبت نام، مشاوره و برگزاری دوره های آموزشی، ارزشیابی سنجش مهارت و صدور گواهی نامه برای قبول شدگان،بهره­مندی  از بسیجیان متخصص مجرب و بیمه کارآموزان در برابر حوادث حین آموزش را از  تعهدات سازمان بسیج سازندگی استان مطرح ساخت و افزود: همکاری در جهت توانمند سازی گروه های جهادی فعال در استان با هدف ارائه آموزش های مهارتی به جهادگران و ساکنین مناطق محروم روستایی استان از تعهدات مشترک این تفاهم نامه است.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
ادامه مطلب

فرماندار رزن: مهارت آموزی،بازوهای اشتغال پایدار

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به همراه مسئولین ستادی با فرماندار شهرستان رزن  دیدار و گفتگو کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این دیدار نقش آموزش های مهارتی در ایجاد اشتغال پایدار و کارآفرینی با توجه به نیاز بازار کار در سطح منطقه تبین و ارزیابی شد. فرماندار رزن با اشاره به اینکه مهارت آموزی بازوهای اشغال پایدار است ،بیان داشت:با توجه به کم آبی منطقه آموزش های کشاورزی در راستای پرورش گیاهان کم آّب بر باشد. غفاری آثار مهارت آموزی را یکی از نیازهای اساسی در جامعه عنوان کرد و افزود:توسعه و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای در روستاها از اهمیت والایی برخوردار است. در ادامه وهب مختاران، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه آموزش های مهارتی یکی از عوامل محرک موتور اشتغال در جامعه است ،گفت: ایجاد اشتغال پایداریکی از رسالت های مهم سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور است.  وی فعالیت در حوزه کشت گل محمدی را مطلوب ارزیابی کرد و افزود:با مطالعات و تحقیقات تیم کارشناسی این پروژه قطعا پیشرفت های خوبی در راستای کسب درآمد خواهیم داشت مختاران تصریح کرد:هرچقدر مهارت قوی تر باشد تاثیر گذاری بیشتری در کسب و کار خواهد داشت.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
ادامه مطلب

32 مرکز بین کارگاهی طی سال گذشته در استان همدان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان  گفت : در راستای توسعه آموزش های مهارتی  و با هدف اشتغال در محیط کسب کار واقعی طی سال گذشته 32 مرکز بین کارگاهی افتتاح و راه اندازی شده است.   مختاران  افزود: مراکز بین کارگاهی در رشته هایی مانند: صنایع غذایی،  صنایع چوب و مبلمان ،مصنوعات سنگ و بتن و آسفالت،برق و الکترونیک، طراحی دوخت،  صنایع دستی و...  افتتاح گردیده است وی بیان کرد:مراکز بین کارگاهی با هدف مشارکت واحدهای صنعتی ، تولیدی و خدماتی در فعالیت های آموزشی و به منظور توانمند سازی نیروهای شاغل صنایع و صنوف راه اندازی شده است

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۱۹
ادامه مطلب

عملکرد اداره کل آموزش فنی و حرفه ای در اجرای تفاهم نامه های ملی و استانی

  در راستای ارتقای سطح مهارت جامعه،توسعه و ترویج فرهنگ مهارت آموزی،فرهنگ  کار و کارآفرینی  با رویگرد گسترش همکاری و تعامل بین دستگاههاو بهره مندی از ظرفیتها و توانمندی های دوسویه ،در سال گذشته بیش ازده هزار نفر آموزش های مهارتی را فراگرفتند.   به گزارش روابط عمومی ادراه کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان ه خبر داد: در سال گذشته عملکرد  آموزشی تفاهم نامه های ملی و استانی با دستگاههای مختلف  آموزشی تعداد ده هزارو 10 نفر دوره بوده است مختاران گفت : تفاهم نامه با دانشگاه آزاد اسلامی ، دانشگاه پیام نور،  شرکت توزیع نیروی برق  ،اتاق اصناف ،  اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری ، بهزیستی و ...   وی افزود: هدف از انعقاد تفاهم نامه ها نیازسنجی آموزشی، برنامه ریزی آموزشی جهت برگزاری دوره های مهارتی و مهارت افزایی نیروی انسانی در ارتقاء  کمی و کیفی تولیدات می باشد

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۸
ادامه مطلب

سند ملی هنر گوهر سنگ در همدان اجرایی شد

    به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران،  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان از اجرایی شدن سند ملی هنر گوهر سنگ خبر داد  وی هدف از اجرای این طرح را  ارتقاء  سطح توانمندی و مهارت فعالان صنعت گوهر سنگ دانست و افزود بصورت آزمایشی این طرح در راستای اشتغال پایدار جهت کارجویان  مهارت آموخته و شناسایی پتانسیل معادل گوهر سنگ در استان اجرا شد .

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۸
ادامه مطلب

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان: در سال گذشته حدود سه هزار سرباز آموزش های مهارتی را فراگرفتند

  در راستای آموزش نیروهای مسلح و  با رعایت پروتکلهای بهداشتی در سال گذشته  دو هزار و ۹۹۷ سرباز از آموزش های مهارتی بهره مند شدند . مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت: دوهزار و 997 سرباز وظیفه با هدف حضور در بازار کار طی  سال گذشته  در دوره های آموزش فنی و حرفه ای برگزار شده در پادگان ها و یگان های نظامی استان شرکت کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان هدف از ارائه آموزش‌های مهارتی به سربازان را کمک به اشتغال پذیری و تسهیل برای ورود آنان به بازار کار دانست و افزود: دراین مدت آموزش های مهارتی در 112 حرفه به این تعداد سرباز وظیفه مستقر در پادگان ها و یگان های نظامی استان همدان ارائه شده است. وی ارائه دوره های مهارتی به سربازان را متناسب با نیاز بازار کار دانست و اظهار داشت: این دوره های آموزشی در 133کارگاه(محیط واقعی کار) ایجاد شده در پادگان‌ و محل خدمت سربازان برگزار شده است. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خاطرنشان کرد: این آموزش ها بر اساس تفاهم نامه و قرارداد با نیروی انتظامی، سپاه و ارتش برگزار شده تا هر سرباز در حین خدمت حداقل یک مهارت فنی را آموزش دیده و گواهی مهارت دریافت کند. مختاران با اشاره به اینکه مهارت آموزی به سربازان وظیفه در چهار شاخه صنعت، خدمات، کشاورزی و هنر ارائه می شود، گفت: تعمیر کار سیستم نظارت تصویری(دوربین مداروبسته)، سرویس و نگهدار خودرو، تعمیر کار وسایل گاز سوز خانگی، آرایشگری ،طراح شبکه های فیبر نوری، نصب و تعمیر پکیج شوفاژ گازی و... از رشته های آموزشی ارائه شده برای سربازان در استان همدان است. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان افزود: دوره سربازی یک فرصت مناسب برای استفاده از ظرفیت و سرمایه اجتماعی جوانان در راستای مهارت آموزی و زمینه سازی برای حضور موثر افراد در بازار کار است

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۱/۲۹
ادامه مطلب

در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان انجام شد: بیش از چهل و هفت هزار نفر طی سال گذشته در آزمونهای سنجش مهارت و صلاحیت حرفه ای شرکت کردند

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بیان داشت: طی سال گذشته  چهل و هفت هزار و 243 نفر دربخش دولتی و خصوصی در آزمونهای  فنی و حرفه ای شرکت کردند. مختاران با اشاره به اینکه آزمون های فنی و حرفه ای   بصورت هماهنگ، آنلاین،  تفاهم نامه،  صنعت ساختمان و ادواری برگزار گردیده ،اظهار داشت:تعداد سی و یک هزار و 820 نفر مرد و 15 هزار و 423 نفر زن در آزمون های مهارت مورد سنجش و ارزیابی قرار گرفتند. وی افزود: شرکت کنندگان در چهار خوشه صنعت،  خدمات،  فرهنگ و هنر،  و کشاورزی به رقابت پرداختند و77% موفق به کسب گواهی مهارتی در آزمون نهایی شدند.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۱/۲۷
ادامه مطلب

اولين جلسه شوراي مهارت استان همدان در سال جدید برگزار شد

اولين جلسه شوراي مهارت استان همدان در سال ۱۴۰۱ به ریاست معاون هماهنگي امور اقتصادی استانداری  برگزار شد.   به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان همدان؛  این جلسه با حضور ظاهرپورمجاهد، معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداری ،مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان همدان و ساير مديران دستگاه هاي اجرايي در سالن شهداي استانداري همدان برگزار شد. معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان گفت: برای محقق کردن شعار سال  «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین» فعالیت های متعددی در حوزه آموزش می توان انجام داد. پورمجاهد از اداره آموزش وفنی و حرفه ای خواست در صورت نیاز به راه اندازی رشته های جدید اقدامات لازم را انجام داده و در این باره از تجربیات سایر استان ها نیز استفاده کند.   معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري همدان از مديران حاضر در جلسه درخواست کرد ضمن برقراري تعامل  مطلوب با اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان از امکانات و تجهيزات موجود اين اداره در راستاي ايجاد اشتغال پايدار و مولد استفاده نمايند.   در ادامه وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان ارائه آموزش های مهارتی به گروههای جهادی و توسعه خوشه فرش را از مهمترین برنامه های  سال ۱۴۰۱ عنوان کرد و افزود: آموزش به نیروهای تازه کار از  اهداف‌ مهم سازمان آموزش فنی و حرفه ای برای توسعه و شکوفایی مهارتی کشور است.  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان یکی از مزیت های این اداره کل  را استفاده از کارآفرینان برتر در کارگاههای آموزشی مطرح ساخت  و افزود:آموزش های مهارتی در این کارگاهها به صورت آموزشی - تولیدی می باشد.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۱/۲۴
ادامه مطلب

بیش از 700 نفر از زنان سرپرست خانوار طی سال گذشته آموزشهای فنی و حرفه ای را فرا گرفتند.

در راستای توانمندسازی و ایجاد اشتغال  طی سال گذشته بیش از  700 نفر از زنان سرپرست خانوار در سکونتگاه‌های غیر رسمی و مناطق محروم حاشیه شهر از آموزش های مهارتی بهره مند شدند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت:سال گذشته تعداد 785 نفر از زنان سرپرست خانوار آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای را فراگرفتند. مختاران فراگیری آموزش های مهارتی  برای ایجاد اشتغال، بخصوص مشاغل خانگی را  بسیار مفید و موثر عنوان کرد و افزود: دوره های آموزشی گذرانده شده در رشته هایی  نظیر: خیاطی ، سفالگری ،قالی بافی و... بوده است. اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان دارای ۲۲ مرکز آموزش دولتی و ۱۹۸ آموزشگاه خصوصی است. 

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۱/۲۴
ادامه مطلب

ارائه آموزش های مهارتی به معتادان بهبود یافته در استان همدان

در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و توانمند سازی معتادان بهبود یافته برای ورود به بازار کار آموزش های مهارتی ارائه شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، وهب مختاران ، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت: در راستای ارائه آموزش مهارتی به معتادان بهبود یافته ،طی سال گذشته 932  نفر در سطح استان و در چهار خوشه خدمات ، صنعت ،  فرهنگ و هنر و کشاورزی آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای را فراگرفتند. وی ادامه داد : آموزشهای  مهارتی نقش مهمی در عدم بازگشت آنها به سمت اعتیاد و بزهکاری های اجتماعی دارد . قابل ذکر است دوره های مهارتی گذرانده شده نظیر : سیم کشی مدارهای پایه ساختمان به صورت روکار، مینا کارسفال،  معرق کار روکش،  حکاک چرم و... می باشد

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۱/۲۴
ادامه مطلب

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با فرماندار شهرستان اسد آباد دیدار و گفتگو کرد.

در این نشست نقش آموزش های مهارتی در ایجاد اشتغال پایدار و کارآفرینی با توجه به نیاز بازار کار در سطح منطقه تبیین و ارزیابی شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، وهب مختاران، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اولویت این اداره کل در تربیت نیروی انسانی ماهر و ایجاد شغلی هدفمند و پویا برای متقاضیان آموزش های مهارتی گفت: جوانان جویای کار و افراد فاقد شغل می‌توانند از منابع، امکانات و ظرفیت های موجود در مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان ها جهت آموزش های مهارتی بهره مند شوند. وی  رفع ریشه ای چالش بیکاری در استان و کشور را مستلزم ترویج فرهنگ مهارت آموزی در خانواده ها و ایجاد تحول در نظام آموزشی کشور برشمرد و افزود: با ترویج‌ فرهنگ‌ مهارت آموزی در محیط خانه و مدرسه، استعداد های نهفته در ذهن و افکار نسل جوان کشف می شود. در ادامه شرکایی ،فرماندار شهرستان اسد آباد ،نقش ارزشمند آموزش های مهارتی در ایجاد اشتغال را عنوان و بیان کرد:در کنار مدرک دانشگاهی باید مهارت های فنی و حرفه ای را هم آموخت. این مقام مسئول حمایت از کارآفرینان را به منظور ترویج و توسعه فرهنگ کارآفرینی و کسب و کار مطرح ساخت و افزود:کارآفرینی  به عنوان یکی از عوامل رشد و رونق اقتصادی در جامعه مطرح است. شایان ذکر است مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان بعد از این نشست با پرسنل مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان اسد آباد  دیدار و از کارگاههای آموزشی این شهرستان بازدید کرد.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۱/۲۴
ادامه مطلب

دیدار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با بخشدار و دهیاران روستاهای بخش مرکزی همدان

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با هدف نیاز سنجی ، بررسی مزیتهای اقتصادی و اشتغال روستاهای بخش مرکزی با دهیاران  این منطقه دیدار و گفتگو کرد.   به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به توسعه اشتغال پایدار و توانمند سازی روستاییان گفت: آموزش های مهارتی و توانمند سازی افراد در روستاها متناسب با نیاز بازار کار و شرایط اقلیمی هر منطقه برگزار خواهد شد. وی در حوزه کشاورزی استفاده و کشت گیاه کم آب بر گل محمدی را مطرح ساخت و بیان کرد:این طرح به صورت آزمایشی برای اولین بار در شهرستان فامنین در حال اجراست. مختاران از ارائه آموزش های مهارتی در حوزه گردشگری توسط  مرکز هتلداری و گردشگری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان خبر داد و افزود: یکی از راههای  توسعه و رونق اقتصادی در روستاها احداث و راه اندازی اقامتگاهای بومگردی است. اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان دارای ۲۲ مرکز آموزش دولتی و ۱۹۸ آموزشگاه خصوصی است. 

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۱/۲۲
ادامه مطلب

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.