امروز : جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ آمار بازدید از سایت : ۲۰۸۷۷۵۰ بروز شده در : چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
تازه ها

تجلیل از خانواده آزاده سرافرازمرحوم هادی سهامی همکاراسبق بازنشسته

در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان انجام گرفت: تجلیل از خانواده آزاده سرافرازمرحوم هادی سهامی همکاراسبق بازنشسته همزمان با سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی مراسم گرامیداشت و تجلیل از این عزیزان بصورت برخط همزمان با سایر کشور در این اداره کل برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به از خودگذشتگی آزادگان در راه حفظ آرمان‌های انقلاب اسلامی گفت: این موضوع افتخاری بزرگ وستودنی برای نسل امروز است. مختاران بیان کرد: آسایش و امنیت امروز ما حاصل مشقت ها و درد و رنج هایی است که شهدا،جانبازان،ایثارگران و آزاده در 8 سال دفاع مقدس متحمل گردیدند. وهب مختاران با اشاره به ایمان قلبی و اعتقاد راسخ آزادگان در طول اسارت گفت:این عزیزان در دوران اسارت ،سختی و شکنجه های روحی و روانی بعثی نتوانست بر عقاید آزادگان وطن پرست کشورمان تاثیر بگذارد. مختاران در این مراسم با اهدای لوح تقدیر به خانواده محترم آزاده گرانقدر مرحوم هادی سهامی از رشادت ها و جانفشانی این بزرگوار قدردانی کرد.

17 استاندارد آموزشی شغل و شایستگی در فنی و حرفه ای استان همدان تدوین شد

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان از تدوین استانداردهای آموزشی با هدف رفع نیازهای مهارتی جامعه در استان خبر داد و گفت: از ابتدای سالجاری تا کنون  17 استاندارد آموزشی در  این اداره کل  تدوین شده است. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان  گفت: تدوین استانداردهای آموزشی بر اساس مشاغل مورد نیاز استان و در راستای تحقق خط مشی‌ها و سیاست‌های سند راهبردی مهارت، توسعه و ارتقای آموزش‌های مهارتی، ظرفیت سازی و توانمندسازی نیروی انسانی بوده ‌است. وی خاطرنشان کرد: این استانداردهای آموزشی به همت کارشناسان و پژوهشگران اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و با همکاری دفتر پژوهش، طرح و برنامه ریزی درسی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تدوین و بارگذاری شده است.     مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان ادامه داد: استانداردهای تدوین شده در رشته های برق ، صنایع چرم، کنترل و ابزار دقیق ، تاسیسات و صنایع چوب است.

آموزش‌های مهارتی برای توانمندسازی زندانیان استان همدان برگزار شد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت: در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و توانمندسازی زندانیان این استان برای بازگشت به جامعه و خانواده ۹۸۲ نفر از زندانیان آموزش‌های مهارتی را فراگرفتند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه شرکت کنندگان در دوره های فنی و حرفه ای ۹۲۹ نفر مرد و ۵۳ نفر زن بوده اند، هدف از ارائه آموزش‌های مهارتی به این افراد را توانمندسازی، کسب مهارت برای اشتغال پس از آزادی از زندان و کاهش آسیب اجتماعی به دلیل بیکاری اعلام کرد. وی خاطرنشان کرد: ارائه آموزش های مهارتی به معتادان بهبود یافته در رشته هایی که بازار کار به آنها نیازمند است، نقش مهمی در عدم بازگشت آنها به سمت مواد مخدر و اعتیاد مجدد و داشتن یک زندگی سالم دارد. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با بیان اینکه مهارت‌های ارائه شده به زندانیان با توجه به نیازسنجی انجام می‌گیرد افزود: برق ساختمان، مکانیک، خمیرگیری و چانه گیری لواش، آشپزی سنتی، جوشکاری، پیرایشگر مردانه، مانتو دوز، کمک برقکار و سری‌دوز حرفه‌ای از دوره های برگزار شده برای زندانیان استان همدان است. مختاران اظهار داشت: زندان یک مکان مناسب برای ارائه انواع آموزش های فنی و حرفه ای است تا زندانیان پس از آزادی با داشتن گواهینامه معتبر آموزش فنی و حرفه ای راهی بازار کار شده و کسب درآمد داشته باشند. 

در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان انجام گرفت: جلسه بررسی روند اجرای آموزش دوگانه شغلی ایران و آلمان

  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در راستای پروژه همکاری آموزش دوگانه شغلی ایران و آلمان نشستی با حضور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان ،زبردست ،رییس اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی ،مقیدی ،رییس پروژه آموزش شغلی دوگانه و نمایندگان شرکت های عضو پروژه در سالن جلسات مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید مدنی شهرستان همدان تشکیل شد. بنابر این گزارش در جلسه مذکور روند آموزش شغلی دوگانه با کارایی موثر  مشاغل مورد نیاز صنایع و بنگاه‌های اقتصادی تبیین و ارزیابی شد. قابل ذکر است در ‍‍پایان از کارگاههای آموزشی در شرکت سحر و قطعه سازان سینا بازدید بعمل آمد.

برپایی موکب اربعین حسینی توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان دومین جلسه برنامه ریزی برپایی موکب اربعین حسینی با حضور وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان ،حجت الاسلام  والمسلمین ملا حسنی فرمانده بسیج سازمان و دبیر ستاد اربعین حسینی وعلوی قائم مقام ستاد اربعین سازمان در این اداره کل تشکیل شد. وهب مختاران با اشاره به اهمیت اثر گذاری فعالیت فرهنگی در زمینه برپایی موکب اربعین حسینی ،گفت:اداره کل اموزش فنی و حرفه ای استان همدان با تمام توان و خلوص نیت آمادگی خود را در برپایی موکب اربعین حسینی اعلام می دارد. وی بیان کرد: با توجه به قرار گرفتن شهرهای رزن،همدان و اسدآباد در مسیرعزیمت به کربلای معلی ،لازم است در شهرهای مذکور جهت اسکان زائرین محترم به بهترین شکل ممکن انجام شود. در ادامه حجت الاسلام و المسلمین ملاحسنی با اشاره به اینکه سازمان آموزش فنی و حرفه ای دردر کربلای معلی موکب برپا می کند ،اظهار کرد: خدمت به زائران امام حسین بزرگترین عبادت و توفیق الهی است. گفتنی است :در جلسه مذکور نحوه پی گیری و اقدامات لازم در خصوص برپایی موکب تبیین و ارزیابی شد.

همزمان با وبینار جشنواره ملی مهارت انجام شد: اعطای مجوز بین کارگاهی و پروانه تاسیس آموزشگاه آزاد

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان جشنواره ملی مهارت که همزمان در سراسر کشور بصورت وبینار و بر خط برگزار شد ،مدیر کل و مسئولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان نیز در این وبینار شرکت کردند. بنابر این گزارش در وبینار جشنواره مهارت در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان نیر بصورت نمادین مجوز بین کارگاهی اتاق اصناف بهار و پروانه تاسیس آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای اعطا شد. شایان ذکر است: رونمایی از سامانه هوشمند سازی خدمت رسانی آموزشگاههای آزاد،افتتاح نممادین 31 مرکز مهارت آموزی در سراسر کشور ،تقدیر از سفیران مهارتی ،تقدیر از خیرین مهارتی تقدیر از فعالین عرصه مهارت آموزی ،تقدیر از مربی برتر کشوری ،تقدیر از رییس مرکز برتر کشوری ،جوار کارگاهی برتر ،مهارت آموخته اشتغال آفرین برترو آیین رونمایی از 550 استاندارد جدید آموزشی از برنامه و رخدادهای جشنواره ملی مهارت بود.

برگزاری مرحله دوم آزمون ادواری آزمونگری در استان همدان

در راستای ارتقای کیفیت سنجش مهارت و تخصصی نمودن آزمونگری استانداردهای آموزشی مرحله دوم آزمون ادواری آزمونگری در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه ثبت نام آزمون ادواری شایستگی آزمونگری از تاریخ 13/05/1401 لغایت 25/05/1401 انجام خواهد شد، گفت:آزمون کتبی ثبت نام شدگان در مورخ 10/06/1401 برگزار خواهد شد. وی داشتن حداقل مدرک تحصیلی فوق دیپلم را از ضروریات شرکت در این آزمون عنوان کرد و افزود:در استانداردهای مهارت گروه صنایع پوشاک ،مراقبت زیبایی و همچنین استانداردهایی که خاص اصناف می باشدبه منظور جبران کسری مدرک تحصیلی متقاضیان،صدور کارت آزمونگری حداقل 5 سال سابقه مورد تایید کمیته اجرایی استان حداکثر تا فوق دیپلم لحاظ می کردد. گفتنی است :افراد برای ثبت نام می توانند از طریق سامانهhttp://advari.irantvto.ir مراجعه کنند.

دیدار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با فرماندار تویسرکان

همزمان با  هفته ملی مهارت  و در راستای توسعه و ترویج فرهنگ مهارت آموزی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با  حسین افشاری فرماندار شهرستان تویسرکان دیدار و گفتگو کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران|، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت: اگر مهارت را هماهنگی بین ذهن و جسم در نظر بگیریم  آموزش فنی و حرفه ای این هماهنگی را برای احراز مهارت در شغل مورد نظر ایفاء می کند. وی افزود:هر چقدر نگاه ما به بازار و اشتغال باشد  آموزش های مهارتی  را بهتر و جدی تر و حرفه هایی که منجر به فعالیت و اشتغال گردد را برگزار خواهیم کرد. افشاری فرماندار شهرستان تویسرکان بیان کرد:مجموعه ی آموزش فنی و حرفه ای سال هاست مسیر رشد را طی می کند و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان کارگشای مشکل اشتغال می باشد.

حضورمدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در جلسه شورای آموزش و پرورش

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۲۴

 

جلسه شورای آموزش و پرورش استان همدان  با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای ،مدیر کل آموزش و پرورش و سایر دستگاههای ذیربط در سالن شهدای فرهنگی استانداری تشکیل شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای در شورای آموزش و پرورش استان گفت:استفاده از ظرفیت خیرین مدرسه ساز در زمینه اشتغال و مهارت آموزی اهمیت ویژه ای داشته و این اداره کل جهت ارتقا کمیت و کیفیت رشته های کار و دانش آمادگی کامل دارد

در این جلسه رضا نیا ،معاون سیاسی امنیتی استاندار هم تاکید کرد : آموزشهای فنی و حرفه ای نقش بسیار تعیین کننده ای در فضای کسب و کار دارد.

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.