امروز : شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ آمار بازدید از سایت : ۱۶۵۱۳۵۵ بروز شده در : چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰
تازه ها

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان برگزار کرد: دوره آموزشی جامع کارآفرینی بر اساس هوش مدیریت

با مشارکت و همکاری  اتاق بازرگانی ،صنایع و معادن همدان و موسسه آموزشی KH آلمان (پروژه  آموزش دو گانه شغلی ایران و آلمان) دوره آموزشی جامع کارآفرینی بر اساس هوش مدیریت اجرا شد.   به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گقت: این دوره آموزشی در راستای ارتقا و توانمند سازی مدیران صنایع استان برگزار می گردد.   مختاران بیان داشت : دوره آموزشی جامع کارآفرینی بر اساس هوش مدیریت بمدت یکروز توسط دکتر جواد الهی نسب در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان همدان با رعایت پروتکل های بهداشتی به مدیران صنایع استان آموزش داده شد.

نشست و هم اندیشی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اعضای شورای اسلامی شهر همدان

این نشست در راستای توسعه و ترویج فرهنگ مهارت آموزی و با هدف ایجاد اشتغال پایدار برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  ، وهب مختاران ، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان  گفت:در نشست و هم اندیشی این اداره کل با اعضای شورای اسلامی نحوه ی تعامل فنی و حرفه ای  با شورای شهر  در خصوص ارائه آموزشهای مهارتی به افراد آسیب پذیر حاشیه شهر و سایر شهروندان بررسی شد. مختاران افزود : آموزش های مهارتی  موتور محرک اشتغال در کشور است . وی ضمن تاکید بر لزوم حمایت از ایجاد بازار چه های دائمی و فصلی جهت مشاغل خانگی و کسب و کارهای خرد و کوچک ، به رسالت خطیر سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در خصوص ارائه آموزش های مهارتی در مناطق محروم با هدف کاهش آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت : خوشبختانه با برنامه ریزی های انجام شده ، قافیه را به مدرک گرایی نباخته ایم .  در ادامه محمود مسگریان رییس شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اینکه بزرگترین معضل امروز جامعه ، بیکاری و اشتغال نسل جوان است اظهار داشت: با مشارکت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و تعامل با شهرداری و سایر دستگاههای ذیربط ، با تشویق مردم به فرهنگ مهارت آموزی، کمک شایانی در ایجاد اشتغال پایدار و مولد در جامعه خواهیم داشت .

معاون پژوهش سازمان آموزش فنی‌ و حرفه‌ای کشور در جلسه شورای اداری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان : بهره‌گیری از ظرفیت بخش خصوصی در توسعه آموزش های فنی ضروری است

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی‌و حرفه‌ای کشور ، گفت: استفاده از ظرفیت های گسترده بخش خصوصی و غیردولتی در راستای توسعه آموزش های مهارتی و حرفه ای ضروری است. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، «علی حسین شهریور» ، معاون پژوهش ،برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در شورای اداری  اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان که در مریانج برگزار شد، اظهار داشت: با بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی در تجهیز کارگاه ها و نیز تغییرات در بخش پژوهشی، منابع آموزشی و پایان نامه ها، آموزش به سمت مشاغل جذاب نسل جدید هدایت می شود. معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای با بیان اینکه رضایتمندی نیروی انسانی و توجه ویژه به آن موجب تحقق اهداف سازمان می شود، گفت:  با توجه به اینکه رابطه مستقیمی بین رشد و توسعه اقتصادی، اشتغال و همچنین آموزش های فنی و مهارتی وجود دارد، سرمایه گذاری در حوزه مهارت افزایی ضرورتی اجتناب ناپذیر است. مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان نیز در این جلسه با اشاره به فعالیت‌های این اداره کل در زمینه تولید محتوا در عصر کرونا، گفت: ۴۰ برنامه تولیدی از مربیان استان در صدا و سیمای مرکز همدان پخش  و ۴۰۰ دقیقه نیز در فضای مجازی بارگذاری شده است. وهب مختاران اظهار داشت: ۴۵ استاندارد آموزشی توسط مربیان مراکز استان از ابتدای سال جاری تدوین شده که پیش بینی می‌شود تا پایان سال به ۵۰ عنوان برسد.

در استان همدان با حضور معاون پژوهش،برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری افتتاح شد: مرکز بین کارگاهی کارخانه سحر

مرکز بین کارگاهی کارخانه سحر همدان با حضور معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان در راستای آموزش مهارت به نیروهای شاغل در این کارخانه راه اندازی شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان، علی حسین شهریور ،معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای کشور در آیین افتتاح این مرکز جوار کارگاهی، اظهار داشت: آموزش مهارت نیروهای شاغل مزیتی برای افزایش انگیزه در کارکنان است و افزایش تولید و در نتیجه رشد و توسعه اقتصادی را نیز در بر خواهد داشت. وی با اشاره به اینکه آموزش و یادگیری باید مادام العمر باشد، گفت: در سازمان آموزش  فنی و حرفه ای، آموزش حین کار که یک ضرورت محسوب می شود چون با پیشرفت تکنولوژی عمر مهارت کوتاه شده است. وی خاطرنشان کرد: مراکز بین کارگاهی در راستای دیدگاه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای مبنی بر به‌کارگیری منسجم نخبگان مهارتی در زمینه‌های مختلف راه‌اندازی می‌شود و انتقال تجربیات نخبگان مهارتی به افراد فعال و جویای کار یکی از راهکارهای عملیاتی افزایش تولیدات داخلی است. در ادامه ظاهر پور مجاهد ،معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان در آیین افتتاح این مرکز با اشاره به اینکه دسترسی به علم و دانش روز افزایش یافته گفت:افزایش مهارت ارتقاء و بهره وری را به همراه خواهد داشت. پور مجاهد بیان داشت :در راه ارتقاء مهارت و توانمند سازی افراد جویای شغل باید دامنه  دید وسیع تری را در نظر داشته باشم. وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه مرکز بین کارگاهی شرکت سحر  در راستای ترویج فرهنگ مهارت آموزی و ایجاد اشتغال پایدار با حضورو تعامل شرکای اجتماعی و بخش خصوصی افتتاح شد، اظهار داشت: با توسعه و راه اندازی مرکز بین کارگاهی امکان ظرفیت اشتغال بیش از هزار نفر فراهم خواهد شد

برگزیدگان المیپاد ملی مهارت استان همدان به نوزدهمین مسابقات کشوری اعزام شدند.

چهارمین  گروه المپیاد ملی مهارت در دو رشته صافکاری ،نقاشی و فناوری خودرو راهی  نوزدهمین مسابقات  ملی مهارت شدند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت: چهارمین گروه منتخبین  المپیاد ملی مهارت استان  در رشته های صافکار ،نقاش و فناوری خودرو راهی  نوزدهمین مسابقات  ملی مهارت ،مرحله کشوری  در استان تهران شدند. مختاران بیان داشت: دراین سه رشته 56 نفراز سراسر کشور  به مدت یک هفته از تاریخ  ششم  لغایت 14 آذر به رقابت خواهند پرداخت. مختاران منخبین همدانی در تیم المپیاد را در 17 رشته عنوان کرد و بیان داشت:راه یافتگان در 16 رشته بصورت انفرادی و در رشته طراحی فضای سبز به صورت گروهی در مسابقات کشوری حاضر خواهند شد. وی رشته‌های راه یافته به این دوره از رقابت‌ها را شامل فناوری خودرو، پردازش ابری، تاسیسات الکتریکی ،طراحی مهندسی مکانیک، تراش سی.ان.سی، صافکاری خودرو ، طراحی فضای سبز ، مدیریت سیستم های شبکه ، راهکارهای نرم افزار برای تجارت ،فناوری مد،فناوریهای وب ،مکاترونیک، کنترل صنعتی، کاشی کاری کف و دیوار، ، طراحی گرافیک، ، نقاشی خودرو، و گل آرایی عنوان کرد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان اظهار داشت:514 نفر از سراسر کشور در نوزدهمین مسابقات ملی مهارت در 33 رشته  حضور یافته و به رقابت خواهند پرداخت. این مقام مسئول تصریح کرد: 15 استان کشور در نوزدهمین مسابقات ملی مهارت میزبان برگزاری مرحله کشوری می باشد.

27 مرکز بین کارگاهی از ابتدای سالجاری تاکنون در استان همدان افتتاح شد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان  با اشاره به اینکه تعهد این اداره کل  افتتاح و راه اندازی31 مرکز بین کارگاهی بوده است گفت : در راستای توسعه آموزش های مهارتی  و با هدف اشتغال در محیط کسب کار واقعی،  27 مرکز بین کارگاهی افتتاح و راه اندازی شده است.   مختاران  افزود: مراکز بین کارگاهی در رشته هایی مانند: صنایع غذایی،  صنایع چوب و مبلمان ،مصنوعات سنگ و بتن و آسفالت،برق و الکترونیک، طراحی دوخت،  صنایع دستی و...  افتتاح گردیده است.

همدان ، میزبان المپیاد کشوری در حرفه طراحی و دوخت کفش چرمی زنانه

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن اعلام این خبر گفت : با توجه به قدمت طولانی صنعت چرم در همدان و لزوم تقویت این صنعت در پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین ، این اداره کل میزبان اولین المپیاد کشوری در حرفه طراحی و دوخت کفش چرمی زنانه خواهد بود .   وهب مختاران افزود : صاحبان صنایع ، تولیدکنندگان وتمامی علاقمندان به صنعت چرم می‌توانند جهت همکاری و مشارکت در برگزاری این المپیاد ، با شماره ۳۴۲۳۲۳۷۱ -  ۰۸۱  تماس حاصل فرمایند .

بیش از 700 نفراز داشنجویان همدانی آموزش های مهارتی را فراگرفتند

در راستای توانمند سازی و ارتقاء سطح علمی دانشجویان بیش از 700 نفر از دانشجویان در مراکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاه ها از آموزش های مهارتی بهره مند شدند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران،  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد 705 نفر از دانشجویان استان از آموزشهای مهارتی بهره بردند. مختاران افزود : دانشجویان بصورت مجازی و حضوری در رشته های مختلفی مانند:فناوری اطلاعات،  برق،  معماری، گیاهان دارویی، و صنایع دستی موفق به گذراندن دوره های مهارتی شدند . وی اظهار داشت: 443 نفر از مهارت آموختگان زن  و 262 نفر مرد بوده است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خبر داد: اقتتاح مرکز بین کارگاهی در شهرستان تویسرکان

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۶

در راستای ایجاد اشتغال پایدار و توسعه آموزش های مهارتی مرکز بین کارگاهی آموزش تخصصی مبل و منبت روستای اشتر مل شهرستان تویسرکان افتتاح شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای  استان در آیین افتتاح این مرکزگفت:آموزش ها مهارتی مبتنی بر نیاز  روز و بازار کار دنیاست.

وهب مختاران ظرفیت ایجاد اشتغال در این کارگاه را برای ۱۵ نفر پیش بینی کرد و افزود :مهارت آموزی یکی از عوامل ایجاد اشتغال پایدار در جامعه می باشد.

در ادامه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از مجموعه گلخانه ی کارآفرین روستای آرتیمان واقع در شهرستان تویسرکان بازدید کرد.

مختاران گفت:اداره کل  آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان از تعامل با کارآفرینان استقبال کرده و چنانچه شخصی ایده کارآفرینی در کنار آموزش داشته باشد می‌تواند به مراکز این اداره کل در استان مراجعه کند.

 

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.