امروز : جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ آمار بازدید از سایت : ۱۴۱۳۹۳۸ بروز شده در : چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰
تازه ها

سومین جلسه هیات نظارت آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای استان همدان برگزار شد.

 سومین جلسه هیات نظارت بر موسسات کارآموزی آزاد و مشارکتهای مردمی با حضور مدیر کل ،مسئولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان،رییس و اعضای  کانون انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد برگزار شد به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان این جلسه  به منظور  بررسی و شناخت راهکارها و توانمند سازی آموزشگاه های آزاد  در راستای اجرای دوره های مهارتی منتج به اشتغال تشکیل شد. وهب مختاران ،مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه برگزاری این نشست ها به بهبود و اصلاح ساختار و حل مشکلات آموزشگاه های آزاد کمک خواهد کرد گفت:آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای همچون پرو بال سازمان آموزش فنی و حرفه ای هستند. شایان ذکر است:انتقال یک آموزشگاه به  استان البرز،ایجاد یک شعبه آموزشگاه در شهر تهران و همچنین تصویب شهریه سال 1400حرفه های آموزشی آموزشگاههای آزاد در شهرهای تابعه از مصوبات این جلسه بود.

نشست و هم اندیشی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با مدیر بنیاد تعاون زندانیان استان

در راستای اشتغال ،آموزش و برگزاری  دوره های مهارتی برای مددجویان ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  با مدیر بنیاد تعاون زندانیان استان دیدار و گفتگو کرد.    به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه اشتغال یکی از دغدغه های  این اداره  می باشد ،گفت: آموزش  مهارتی باید منجر به اشتغال شود. مختاران تاثیر مهارت آموزی در زندگی زندانیان را مطرح ساخت و افزود:توانمند سازی و ارتقای مهارتی مددجویان می تواند به بهبود اقتصادی  زندگی ایشان کمک شایانی داشته باشد. در ادامه این نشست حکیمی، مدیر بنیاد تعاون زندانیان استان همدان ،ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و تعامل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان ، بیان داشت :یکی از سازمان های موفق و با تجربه در زمینه ی آموزش و اشتغال ،  فنی و حرفه ای است.

30 استاندارد آموزشی در همدان تدوین شد

به همت کارشناسان و پژوهشگران اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان 30 استاندارد جدید آموزشی شغلی و شایستگی در استان تدوین شد.   به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان ، بیان داشت : طی سال 99 و سه ماهه اول سالجاری تعداد 30 استاندارد آموزشی تدوین گردیده است .  مختاران اظهار داشت: هدف از تدوین این استانداردها  بر اساس مشاغل مورد نیاز استان ،در راستای تحقق خط مشی‌ها و سیاست‌های سند راهبردی مهارت ، توسعه و ارتقای آموزش‌های مهارتی، ظرفیت سازی و توانمندسازی نیروی انسانی انجام شده ‌است. وی ادامه داد:در سه ماه اول در گروه برق حرفه مونتاژ و نصب تابلو کنتاکتوری چاه های کشاورزی وبرقکار ماشین ابزار ، در گروه تاسیسات حرفه نصب و راه اندازی پمپ های دیافراگمی ، در گروه کشاورزی امور زراعی حرفه زراعت و استحصال سیب زمینی،  این چهار استاندارد با همکاری دفتر پژوهش،  طرح و برنامه ریزی درسی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تدوین و بارگذاری گردید.

افتتاح مرکز بین کارگاهی در همدان

مرکز بین کارگاهی الوان ثابت با حضور پورمجاهد، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار همدان افتتاح شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان درآیین افتتاح این مرکز  ،معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ومدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان حضور داشتند. معاون هماهنگی اموراقتصادی استاندار همدان در آیین افتتاح مرکز بین کارگاهی الوان ثابت ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد خوب فنی و حرفه ای  گفت:یکی از لازمه های ورود به بازار کار آموزش های مهارتی است. پورمجاهد با اشاره به نقش و جایگاه آموزش های مهارتی در ایجاد اشتغال پایدار بیان داشت:بخش خصوصی به منظور شتاب و پیشبرد در کارهای تولیدی ، نیاز به نیروی مهارت دیده و متخصص دارد. در ادامه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان اظهار داشت:این مرکز در راستای توسعه آموزش های مهارتی و با هدف کسب تجربه در محیط کسب و کار واقعی افتتاح شد. مختاران افزود:آموزش های مهارتی در محیط واقعی کار به دلیل ارتباط مستقیم با بازار کسب و کار از بهترین آموزش های مهارتی است

مدیر عامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) استان همدان: آموزش های فنی و حرفه ای یکی از عوامل ایجاد اشتغال

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با مدیر عامل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) استان دیدار و گقتگو کرد . به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان این دیدار در راستای تجهیز مرکز دو منظوره آموزش فنی و حرفه ای شهرستان فامنین انجام گرفت. سید جواد حجازی ،مدیر عامل بنیادبرکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اشاره به حمایت از کارگران و مشاغل سخت گفت:یکی از عوامل تربیت افراد ماهر و ایجاد اشتغال در جامعه آموزش های مهارتی است. در ادامه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن تشکر از حمایت بنیاد برکت گفت: آموزش در مناطق محروم و آسیب دیدگان اجتماعی یکی از بزرگترین رسالت های سازمان آموزش فنی و حرفه ای است. مختاران از آموزش رشته های جدید و منتج به کسب و کار همچون پرورش شترمرغ،تولید نان های حجیم و نیمه حجیم قهوه(باریستا)، شکلات های آرتیزان و ....سخن گفت و اظهار داشت:امروزه تاثیر مهارت آموزی در ایجاد اشتغال بر هیچ کس پوشیده نیست.

تودیع و معارفه سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان فامنین

  با حضور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و فرماندار شهرستان فامنین آیین تودیع و معارفه سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای فامنین برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مراسم تودیع علی ساسان شفیع نیا  سرپرست سابق مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان فامنین و معارفه محمد نگینی برگزار شد. بنابراین گزارش مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن تقدیر و تشکر از تلاش و پی گیری های سرپرست سابق این مرکز  گفت: هر کدام از ما در این نظام مقدس همچون سرباز بوده و باید جهادی عمل نماییم. مختاران از حمایت بیناد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)در خصوص تجهیز مرکز دومنظوره شهرستان فامنین سخن گفت و اظهار داشت:هدف ما از آموزش در راستای ایجاد اشتغال است.  در این آیین فرماندار شهرستان فامنین نیز بیان داشت: آموزش های فنی و حرفه ای از مقوله های ضروری جهت رشد و توسعه این شهرستان است. شماعی با اشاره به آموزش در حوزه  پرورش گل محمدی  اظهار داشت: طرح نیاز سنجی روستایی اولین و مهمترین موضوعی بود که در این شهرستان مد نظر قرار گرفت تا آموزش های مهارتی بر اساس نیاز برگزار شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خبر داد: بکار گیری 30 مربی مشارکتی در مراکز آموزش فنی و حرفه ای

درراستای افزایش و تسهیل مشارکت بهره برداران از آموزش های فنی و حرفه ای در بخش های دولتی ، بخشی از آموزش های فنی و حرفه ای مطابق تفاهم نامه ،توافق نامه ،توافق نامه یا قرارداد آموزشی با سایر دستگاهها و شرکت های دولتی و غیر دولتی انجام می گیرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان وهب مختاران، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان از شناسایی و بکارگیری حدود 30 نفر از مربیان مشارکتی و متخصصین مهارتی و جذب آنان در مناطق روستایی و آموزش در صنایع،  در سالجاری خبر داد. وی افزود این طرح  با مشارکت  کمیته امداد،  سازمان بهزیستی، دانشگاهها ،شهرداری و...  در رشته های مختلف طراحی دوخت،  قالی بافی ، مروار بافی و... برگزار می گردد.

746 نفر از زنان سرپرست خانوار آموزش های مهارتی را فراگرفتند.

در سال گذشته 746 نفر از بانوان سرپرست خانوار استان همدان آموزش های فنی و حرفه ای را فراگرفتند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ،مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت: با توجه به اثر بخشی آموزشهای فنی و حرفه ای در اشتغالزایی زنان سرپرست خانوار ،از سال گذشته تاکنون تعداد 746 نفر از زنان سرپرست خانوار و اعضای خانواده هایشان در رشته های مختلف دوره های آموزشی رافرا گرفتند

۱۰۲ نفر از مهارت آموختگان ملایری جذب بازار کار شدند

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۱۵

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان، گفت:
فقط در سه رشته ی تولید درب و پنجره سه جداره upvc، بافت فرش دستباف و تولید لوازم آشپزخانه با مروار 102 مهارت آموخته ی ملایری وارد بازار کار شدند.
 مختاران گفت : با توجه به شعار سال تولید،  پشتیبانیها و مانع زدایی ها از اهمیت، کارگاههای تولیدی_آموزشی جذب مهارت آموختگان در  بازار کار است.

وی بیان داشت:تعداد 102  کارآموز مهارت آموخته در کارگاههای بازار محور مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان ملایر جذب بازار کار شدند .

 

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.