امروز : جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ آمار بازدید از سایت : ۸۴۹۸۱۴ بروز شده در : سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
تازه ها

در راستای توسعه صنعت گردشگری و هتلداری انجام گرفت: انعقاد تفاهم نامه همکاری آموزشی فی مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و شرکت سیاحتی علیصدر

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در جهت رشد هم افزایی و استفاده بهینه از منابع ،امکانات ،قابلیت های موجود، تفاهم نامه ی آموزشی دو جانبه با شرکت سیاحتی علیصدر بسته شد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اهمیت و موقعیت استان در جذب توریست گفت:به منظور پیشبرد صنعت هتلداری و گردشگری و ایجاد زمینه های همکاری این تفاهم نامه اجرا میگردد. وهب مختاران ایجاد ارتباط موثر در زمینه توسعه کسب و کار و کار آفرینی در این حوزه را از اهداف این تفاهم نامه دانست و بیان داشت:در راستای تحقق سیاست های کلان گردشگری استان و همچنین توسعه و توانمند سازی شهروندان در صنعت گردشگری ،با برگزاری دوره های مهارتی و استفاده از اساتید مجرب به پیشبرد این حوزه در سطح استان و کشور کمک خواهیم کرد. در ادامه مدیر شرکت سیاحتی علیصدر  گفت: هدف ما افزایش مهارت و توانمند سازی افراد فعال در حوزه صنعت گردشگری و هتلداری می باشد. مجیدی بیان داشت :آموزش در این صنعت به بهبود و پیشرفت استان و همچنین ایجاد اشتغال پایدار کمک شایانی خواهد کرد.

فرماندار شهرستان اسدآباد: نقش پررنگ سازمان آموزش فنی و حرفه ای در ایجاد اشتغال

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با فرماندار شهرستان اسد آباد دیدار و گفتگو کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان همزمان با سالروز آزاد سازی خرمشهر مدیر کل به همراه معاون آموزشی،رییس اداره سنجش و ارزشیابی استان و روسای مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان اسد آباد با فرماندار این شهرستان به نشست و هم اندیشی پرداختند مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در نشست و هم اندیشی با فرماندار شهرستان اسدآباد ، یکی از رسالت های خطیر این اداره کل را آموزش در مناطق محروم دانست و افزود :با توجه به مزیت ها و نیازهای هر منطقه و همچنین استفاده از کارآفرینان  در جهت توانمند سازی افراد ، فعالیت خود را درسال جهش تولید ادامه خواهیم داد. وهب مختاران با اشاره به نقش و جایگاه آموزش های مهارتی درایجاد اشتغال بیان داشت: با توجه به مزیت ها و ظرفیت های موجود در شهرستان ها از وجود کارآفرینان در راستای کارگاههای تولیدی – آموزشی استفاده می کنیم. در ادامه فرماندار شهرستان اسد آباد ضمن تقدیر از عملکرد خوب مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان اسدآباد در تعامل موثر با سایر دستگاه های شهرستانی ، نقش آموزش های فنی و مهارتی را در ایجاد اشتغال پایدار مثبت ارزیابی کرد و افزود : شهرستان اسدآباد در زمینه کشاورزی و دامپروری دارای پتانسیل بالایی هست که با عنایت به این موضوع انتظار می رود آموزش های خاص مهارتی در این زمینه تقویت شود .مجید درویشی بیان داشت: آموزش در حوزه های فوق درصد قابل توجهی از اشتغال شهرستان را معطوف خود خواهد کرد. قابل ذکر است مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان بعد از این نشست ، از مرکز تخصصی متالوژی و ریخته گری این شهرستان بازدید بعمل آورد .

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خبرداد: 54 هزار 62 نفر در آزمون های مهارتی شرکت کردند

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت : در سال 98 تعداد 54 هزار و 62 نفر در آزمون های مهارتی این اداره کل شرکت کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران با اشاره به اینکه تعداد33 هزار و 207 نفر از این شرکت کنندگان را آقایان تشکیل می دادند بیان داشت:22هزار 990نفر در آزمون های آنلاین حاضر شدند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان درصد قبولی در آزمون های آنلاین را 70 درصد معرفی کرد و افزود:در آزمون های هماهنگ نیز 18 هزار و 270 نفر به رقابت پرداختند که 68 درصد به نمره حدنصاب دست یافتند. مختاران با اشاره به اینکه آزمون های صنعت ساختمان نیز آمار قبولی به 93 در صد رسید بیان داشت:در آزمون ادواری درصد قبولی 90 درصد می باشد. وی تعدا کل قبول شدگان را 40 هزار و 426 نفر دانست و اظهار داشت :در کل افراد شرکت کننده در آزمون های مهارتی این استان 75 درصد می باشد.

در استان همدان برگزار شد: اولین جلسه شورای مهارت در استانداری

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در اولین جلسه شورای مهارت گفت :آموزش در مناطق محروم. و روستاها از رسالت های سازمان آموزش فنی و حرفه ای  است. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان اولین جلسه شورای مهارت استان با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و سایر مدیران دستگاههای اجرایی در سالن شهدای استانداری همدان برگزار شد. مدیر کل آموزش فنی و

در راستای تقویت صنعت گردشگری در همدان انجام شد: هم اندیشی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با مدیر شرکت سیاحتی علیصدر

در راستای افزایش توانمندی و ارتقا سطح علمی و مهارتی افراد مرتبط با صنعت گردشگری و توریسم مدیر کل و رییس مرکز هتلداری و گردشگری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با مدیر شرکت سیاحتی علیصدر دیدار و گفتگو کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران مدیر کل ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات بیان داشت :با توجه به وضعیت  همدان در زمینه های طبیعی و پیشینه تاریخی ، سهم ارزنده ای از صنعت گردشگری را می تواند به خود اختصاص دهد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  رسالت این اداره کل  در امر آموزش را استفاده از کارآفرینان و صاحبان کسب و کار دانست و گفت:آموزش های مهارتی در مرکز هتل داری بصورت محیط کار واقعی برگزار می شود. وی افزود:با همکاری و تعامل شرکت سیاحتی علیصدر در زمینه گردشگری و همچنین اعطای گواهینامه به افراد ذیربط می توانیم نیروهای توانمند در این حیطه داشته باشیم. رییس مرکز هتلداری و گردشگری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن معرفی موقعیت مکانی و جغرافیای این مرکز گفت:مرکز هتلداری و گردشگری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان با تجهیزات و امکانات موجود در رشته های صنایع غذایی،صنایع دستی ،قنادی ،نان های حجیم و نیمه حجیم،قهوه (باریستا)و شکلات های آرتیزان فعالیت دارد. حامد ساوری همچنین در خصوص آموزش راهنمای گردشگری برای رانندگان تاکسی سخن گفت و افزود:رانندگان تاکسی در این صنعت از اصلی ترین مهره های گردشگری جهت معرفی و شناسایی ان منطقه می باشند. در ادامه مدیر شرکت سیاحتی علیصدر با اشاره به اهمیت صنعت گردشگری و توانمند سازی این مقوله گفت: برگزاری دوه های مهارت ی کوتاه مدت و فشرده در افزایش توان علمی و مهارتی افراد مرتبط با  این حوزه می توان تاثیر شگرفی در ایجاد اشتغال و پیشرفت این صنعت در استان و کشور نمود. مجیدی بیان داشت :ماندگاری آموزش در تکرار و تداوم است و مجموعه فنی و حرفه ای استان همدان در این امر مهم بسیار موفق بوده است.

فرماندار شهرستان رزن: نیاز جامعه ما فقط مدرک نیست

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با فرماندار شهرستان رزن در محل فرمانداری این شهرستان دیدار و گفتگو کرد . به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این دیدار آموزش تولید و فراوری گیاه رازیانه و سیاه دانه توسط مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان رزن مورد بحث و بررسی قرار گرفت .    مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن تبریک قبولی طاعات در این ماه مبارک گفت: نگاه ما یک نگاه مهارتی و منجر به اشتغال و تولید است . وهب مختاران بیان داشت: با توسعه مهارت میتوان در آینده مسائل و چالش‌های مربوط به حوزه اشتغال را حل کرد . وی با توجه منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در سال جهش تولید اظهار داشت:فعالیت های این اداره کل در حوزه روستایی ومتناسب با نیاز آن منطقه انجام خواهد شد . در ادامه فرماندار شهرستان رزن ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد خوب آموزش فنی و حرفه ای  گفت: نیاز جامعه ما فقط تحصیلات دانشگاهی و مدرک گرایی نیست . سلامتی همچنین افزود : آموزش های فنی و حرفه ای نقطه عطفی در کنار شرکت های دانش بنیان و دانشگاهها است  که بتوانیم فردی ماهر و فنی را تحویل جامعه و  بازار کسب و کار دهیم .

فرماندار شهرستان فامنین: فردی که مهارت دارد ، عزت نفس دارد و محتاج دیگران نمی ماند

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با فرماندار شهرستان فامنین به نشست و گفتگو پرداخت. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این هم اندیشی پرورش گل محمدی و همچنین تخمین اعتبار برای پروژه دو منظوره در حال ساخت شهرستان فامنین بررسی و ارزیابی شد. ابتدا سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان فامنین ضمن ارائه عملکرد سال گذشته بیان داشت:در خصوص پرورش گل محمدی به نتایج مطلوبی خواهیم رسید. شفیع نیا با اشاره به اینکه اقتصاد شهرستان فامنین بر مبنای کشاورزی است افزود:در خصوص پرورش قارچ خوراکی دو کارگاه تولیدی در این شهرستان افتتاح و راه اندازی شد. در ادامه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن تبریک ولادت امام حسن مجتبی (ع) گفت:افراد داری مهارت در جامعه همیشه عملکرد موفق دارند. وهب مختاران بیان داشت: رسالت سازمان  آموزش فنی و حرفه ای آموزشِ تنها نیست  و امر آموزش در کنار اشتغال سر لوحه کاری ماست . وی آموزش های مهارتی در مناطق محروم را مطرح ساخت و اظهار داشت:ممیزی کارآفرین هایی که بتوانند در روستاها کارگاههای آموزش- تولیدی ایجاد نمایند و اشتغال آفرین باشند. مختاران فعالیت در حوزه کشت گل محمدی را مطلوب ارزیابی کرد و افزود:با مطالعات و تحقیقات تیم کارشناسی این پروژه قطعا پیشرفت های خوبی در راستای کسب درآمد خواهیم داشت.   فرماندار فامنین ضمن  تقدیر و شکر از عملکرد خوب  فنی و حرفه ای بیان داشت:شهرستان فامنین شهری است که فعالیتش کشاورزی است و با توجه به همه ی ابعاد کارشناسانه ی این طرح ،موفق خواهد بود. مجید شماعی گفت: فردی که مهارت دارد ، عزت نفس دارد و محتاج دیگران نمی ماند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در جلسه کارگروه اجتماعی: درراستای کاهش آسیب های اجتماعی، ۵۵۰۰ نفر آموزش های مهارتی دیدند.

جلسه کارگروه اجتماعی استان در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی  در استانداری تشکیل گردید. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان معاون سیاسی امنیتی استانداری ،مدیر کل دفتر امور اجتماعی استان ،مدیر کل امور بانوان و امور خانواده و سایر مدیران دستگاههای مرتبط در این کارگروه حاضر شدند. معاون سیاسی امنیتی استانداری همدان با اشاره به تاثیر آموزش های فنی و حرفه ای در کاهش آسیب های اجتماعی گفت:در امر آموزش های مهارتی حاشیه ی شهرها و روستاها مد نظر قرار گیرند. مصطفی آزاد بخت بیان داشت:تاثیر گذاری و استمرار اشتغال بخصوص در مورد زنان سرپرست خانوار را سرلوحه خویش بدانیم. در ادامه مدیر کل دفتر امور اجتماعی استان همدان افزود: بستر سازی و تأثیر اشتغال برای گروههای آسیب پذیر و زنان سرپرست خانوار در کاهش آسیب های اجتماعی مورد توجه قرار گیرد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن تبریک قبولی طاعات در ماه مبارک گفت: درراستای کاهش آسیب های اجتماعی، سال گذشته ۵۵۰۰ نفر آموزش های مهارتی را در مراکز آموزش فنی و حرفه ای گذراندند. وهب مختاران بیان داشت: فعالیت کارگاه‌های فنی و حرفه ای در حوزه بازار محور و ایجاد اشتغال می باشد.. مختاران با اشاره به اینکه آموزش های فنی و حرفه ای  یکی از ازمینه های ایجاد اشتغال در جامعه می باشد گفت: با نهایت توان سعی در برگزاری کارگاههای آموزشی -تولیدی هستیم

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری همدان : رکن اساسی آموزش توسعه منابع انسانی است.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۳

 

 

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری همدان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این دیدار مدیر کل  به همراه معاون مالی و پشتیبانی این اداره کل حضور داشتند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به ورود سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در تمامی حوزه های مربوط به کسب و کار گفت:مشکل اتصال به بازار یکی از دغدغه های افراد فارغ التحصیل  می باشد.

وهب مختاران بیان داشت :اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با داشتن 21 مرکز و 200 آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد در حوزه اشتغال حضور مستمر و اثر بخش دارد.

مختاران با تاکید بر راه اندازی واحد مشاوره و اشتغال این اداره کل عنوان کرد:طبق آمار و پی گیری های صورت گرفته 60 درصد از افراد مهارت دیده در این اداره کل وارد بازار کار شده اند.

وی همچنین مزیت های استان را مطابق شرایط اقلیمی و فرهنگ هر منطقه مطرح ساخت و افزود:در زمینه مبل و منبت ،صنایع چرم و پوشاک با کمک بخش خصوصی و کار آفرینان  در حال برگزاری دوره های آموزش می باشیم.

این مقام مسئول مزایای کارگاهای آموزشی کارآفرینان را آموزشی -تولیدی خواند و اظهار داشت:کارآموزان پس از طی نمودن دوره نگران عرضه محصول تولید شده خود به بازار نمی باشند.

در ادامه معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری همدان ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد خوب اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت: رکن اساسی آموزش توسعه منابع انسانی است.

سید محمد رضا میرصفدری فرهنگ کار آفرینی و خلق ثروت در جامعه را امری مهم تلقی نمود و بیان داشت:با آموزش های منطبق با بازار می توان تولید ثروت نمود.

وی همچنین یکی از ارکان اصلی تولید ثروت در کشور را صنعت گردشگری دانست و اظهار داشت:با توجه به قدمت این استان و داشتن آثار تاریخی و صنایع دستی ، آموزش های مهارتی در این حوزه می تواند در جذب توریسم و صنعت گردشگری موثر واقع شود.

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.