امروز : چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ آمار بازدید از سایت : ۱۲۰۵۴۹۹ بروز شده در : چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

اخبار و تازه ها

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان : شما فنی و حرفه ای ها پایه ریز اشتغال هستید.

در نشست صمیمی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و پرسنل مراکز برادران و خواهران تویسرکان ، ارزش وجودی سازمان فنی و حرفه ای در ایجاد اشتغال پایدار بررسی گردید. وهب مختاران با اشاره به اینکه جامعه به شدت نیازمند ایجاد اشتغال هست گفت:هر توسعه و پیشرفتی نیازمند آموزش و مهارت است. مختاران  اهمیت فعالیت های فنی و حرفه ای در ایجاد اشتغال را  ارزنده شمرد و بیان داشت : امروز باید کشور را به یک کارگاه تولیدی بزرگ تبدیل کنیم. در خاتمه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به بررسی  پیشنهادات و مسائل روزمره ی همکاران شهرستان تویسرکان پرداخت و در پایان  از کارگاههای این شهرستان بازدید کرد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۲۷
ادامه مطلب

تفاهم نامه همکاری بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و آموزش و پرورش منعقد شد

در راستای تحقق نظام جامع آموزش و تربیت فنی ،حرفه ای و قانون حمایت از حقوق معلولین تفاهم نامه همکاری آموزشی فی مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و آموزش و پرورش استان همدان(آموزش استثنایی) منعقد گردید. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان این تفاهم نامه به منظور ارتقای تو.انمندی و افزایش مهارت دانش آموزان با نیازهای ویژه  به عنوان گروه هدف و بهره مندی مستمر از ظرفیت های موجود بسته شد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه نیاز سنجی از اهداف مهم تفاهم نامه ی مذکور می باشدگفت:برنامه ریزی ،سازمان دهی و اجرای دوره های آموزشی و مهارتی وارزشیابی حوزه مربوطه از مهم ترین هدف های این تفاهم نامه می باشد. وهب مختاران تدوین و بازنگری استانداردهای شغل را از  دیگر اهداف تفام نامه دانست و بیان داشت:فرهنگ سازی آموزش های مهارتی در حوزه آموزش دانش آموزان با نیازهای ویژه مد نظر می باشد. وی انجام  بیمه مسئولیت مدنی کارآموزان در برابر حوادث حین آموزش را جزو تعهدات این اداره کل خواند و اظهار داشت: همکاری در تهیه و تامین منابع آموزشی و کمک آموزشی نیز از تعهدات اداره کل آموزش فنی و حرفه ای می باشد. این مقام مسئول از تهیه سوالات کتبی و پروژه های عملی مربوط به استانداردهای شغل/شایستگی خبرداد و تصریح کرد:برگزاری آزمون های مربوطه بر اساس دستورالعمل ها و مقررات سازمان از دیگر تعهدات این اداره کل می باشد. محمد پورداود مدیر کل آموزش و پرورش استان همدان با اشاره به همکاری و تعامل خوب با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای در راستای آموزش های مهارتی گفت:معرفی کارشناسان و متخصصان صاحب تجربه به سازمان جهت عضویت در کمیته های تخصصی تدوین و بازنگری استانداردهای شغل بر اساس دستورالعمل ها و قوانین آموزشی سازمان از تعهدات اداره کل آموزش و پرورش استان می باشد. پورداود به منظور ایجاد  هماهنگی در اجرا، از معرفی دوره های آموزشی سازمان به دانش آموزان  با نیازهای ویژه سخن گفت و بیان داشت:افراد متخصص جهت طراحی و ممیزی سوالات ،آزمون های عملی با رعایت ضوابط و مقررات معرفی می گردند.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
ادامه مطلب

1455 نفر در شهرستان بهار آموزش های مهارتی فرا گرفتند

از ابتدای سال جاری تا کنون به  1455 نفر مهارت های فنی و حرفه ای در مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار آموزش داده شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان فرهاد اکبری رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار با اعلام این خبر افزود:1021 نفر از آموزش دیدگان را آقا و 434 نفر را بانوان تشکیل دادند. اکبری با اشاره به اینکه 179 نفر در پادگان ها آموزش های مهارتی دیدند گفت:به 103 تن در سکونتگاهای غیر رسمی و کاهش آسیب های اجتماعی آموزش های مهارتی داده شد. وی آموزش دیدگان در کارگاهای ثابت شهری را 594 نفر برشمرد و اظهار داشت: در کارگاههای روستای نیز 170 نفر از دوره های مهارتی برخوردار شدند. ریسس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار افراد آموزش دیده در کارگاه سیار شهری را 29 نفر اعلام داشت و یادآور شد: 123 نفر در حوزه آموزش در صنایع مهارت فراگرفتند. فرهاد اکبری از آموزش 188 نفر در کارگاه مهارت آموزی در محیط کار واقعی خبر داد و بیان داشت: در مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاروه شغلی به 69 نفر آموزش های فنی و حرفه ای ارائه شد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۱
ادامه مطلب

پیام مدیر

اداره کل در یک نگاه

دفترچه راهنمای ثبت نام دوره های آموزشی

دفترچه راهنمای ثبت نام دوره های آموزشی

اداره ها و دایره های اداره کل

اداره ها و دایره های اداره کل

مناقصه ها و مزایده ها ی اداره کل

مناقصه ها و مزایده ها ی اداره کل

درخواست ثبت کارآموزی در محیط واقعی

درخواست ثبت کارآموزی در محیط واقعی

سامانه ثبت نام جوار دانشگاهی

سامانه ثبت نام جوار دانشگاهی

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.