امروز : جمعه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ آمار بازدید از سایت : ۳۷۸۹۰۶ بروز شده در : چهارشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۸

اخبار و تازه ها

حضور تیم اعزامی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در مناطق سیل زده چگنی

اکیپ امداد رسانی کارکنان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به مناطق سیل زده چگینی استان لرستان اعزام شدند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان جمعی از کارکنان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای این استان جهت امداد رسانی به هموطنان سیل زده به منطقه چگنی اعزام شدند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با تاکید بر موضوع همبستگی و حس نوع دوستی گفت:اکنون زمان دست گیری و کمک رسانی به هموطنان عزیز کشورمان می باشد. وهب مختاران بیان داشت :گروه اول امداد رسانی از اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با امکانات و تجهیزات کافی در منطقه چگنی حضور یافتند. مختاران کمک های نقدی کارکنان این اداره کل را بالغ بر 80 میلیون ریال  و اقلام خریداری شده را در حدود 40 میلیون ریال  اعلام داشت و افزود: علاوه بر کمک های نقدی و اعزام تیم امداد رسانی ، تعداد دو خودرو  نیز تا کنون به این منطقه اعزام شده است. وی همچنین از برنامه ریزی برای اعزام گروه های امدادی دیگر به مناطق سیل زده طی روزهای آتی خبر داد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
ادامه مطلب

فرماندار شهرستان تویسرکان: سازمان آموزش فنی و حرفه ای در توانمند سازی نیروی انسانی نقش بسزایی دارد

روسای مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان تویسرکان با فرماندار این شهرستان دیدار کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این دیدار  رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای تویسرکان گزارش مبسوطی  از عملکرد و فعالیت های  مرکز در سال 97  ارائه کرد. رضا حکمتی در خصوص  آموزش در مراکز ثابت و سیار،آموزش روستایی،طرح ایران مهارت،ایده پارک ها، آموزش دوآل آلمان، کارآفرینی و برنامه های  کاری در سال 98 با فرماندار شهرستان صحبت کرد. در ادامه سرپرست مرکز خواهران  نیز از عملکرد  و دستاورد های  انجام گرفته  مرکز خواهران  در سال گذشته گزارشی بیان نمود. فرماندار شهرستان نهاوند ضمن تبریک سال نو  و تشکر ویژه از روسای هر دو مراکز ، این دستگاه را یکی از موفق ترین دستگاههای اجرایی شهرستان برشمرد و اشاره کرد: در این مراکز تعامل و همکاریهای مناسب در بین کارکنان مشهود است . مومیوند بیان داشت: دیگر دستگاههای اجرایی نیز از مدیریت ها  در این مراکز راضی هستند وی افزود :کاری که شما انجام می دهید بسیار بار ارزش است ، ما هم امیدواریم که این کار  تا آخر همین طور ادامه داشته باشد. حبیب مومیوند گفت : با عنایت به نامگذاری سال به نام رونق تولید توسط مقام معظم رهبری،رسالت سازمان  آموزش فنی و حرفه ای در تحقق این شعار ایجاد اشتغال و توانمند سازی نیروی انسانی نقش بسزایی خواهد داشت فرماندار تویسرکان  با تاکید بر توجه ویژه به آموزش های مهارتی از زحمات و تلاش های ارزنده و موثر  روسای مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان تقدیر و تشکر نمود .                                                                                                                                                                                                              

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
ادامه مطلب

تببین آموزش های روستایی شهرستان رزن

در استان همدان صورت گرفت: تببین آموزش های روستایی شهرستان رزن همزمان با هفته مشاغل جلسه ای با حضور دهیاران بخش سردرود ومشارکت عموم مردم در روستای بغراطی تشکیل شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با فرا رسیدن هفته مشاغل به همت مرکز آموزش فنی و حرفه ای  برادران شهرستان رزن جلسه نیاز سنجی روستایی برگزار شد. رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای  برادران شهرستان رزن ضمن تبیین برنامه های آموزشی سالجاری گفت:تمامی آموزش ها در راستای شرایط هر منطقه و پتانسیل های موجود اجرا می شود. ابراهیم اکبری کنعان بیان داشت:هدف برگزاری دوره های مورد نیاز جوانان جویای کار و متناسب با بازار کسب و کار دهستان می باشد. وی همچنین برگزاری دوره های مهارتی در روستاها  را از راههای  جلوگیری مهاجرت به شهر دانست و اظهار داشت:توسعه این آموزش ها از مهمترین شاخص های موفقیت کشور می باشد. در ادامه دهیار و اعضای حاضر در جلسه سوالات و نیازهای آموزش خویش را مطرح ساخته و بحث و گفتگو نشستند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۴
ادامه مطلب

پیام مدیر

برنامه بازديد دانش آموزی و دانشجویی از مراكز آموزش فني و حرفه اي در سال 1398 در راستاي تحقق بند دوم سياست هاي كلي اشتغال ابلاغ شده از سوي مقام معظم رهبري (مدظله العالي)، مبني بر «آموزش نيروي انساني متخصص، ماهر و كارآمد متناسب با نيازهاي بازاركار (فعلي و آتي) و ارتقاي توان كارآفريني با مسئوليت نظام آموزشي كشور و توأم كردن آموزش و مهارت و همچنین نام گذاری سال 1398 با عنوان «رونق تولید» و نقش تأثیرگذار آموزش های فنی و حرفه ای در ارتقای کیفیت محصولات تولیدی در کلاس جهانی و نیز افزایش رضایت­مندی عمومی مبنی بر خرید کالای مرغوب ایرانی تولید شده به دست توانمند کارگر ماهر ایرانی،سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور به عنوان متولي اصلي مهارت آموزی، سياست ها، اهداف و برنامه هاي مختلفي را دنبال مي كند. در همين راستا اطلاع رساني، هدايت و فراگير نمودن هرچه بيشتر آموزش­هاي مهارتي در بین دانش آموزان و دانشجویان، همچنين ترويج و نهادينه كردن فرهنگ مهارت آموزي در كشور از ابزار كليدي و زيرساختي تحقق سياست ها و برنامه هاي اشتغال به شمار می رود.      از اين روي بازديد دانش آموزی و دانشجویی از حدود 600 مركز آموزش فني و حرفه اي ثابت دولتي؛ مجهز به تجهيزات كارگاهي و آموزشي و مربيان توانمند و با تجربه كه ارائه دهنده آموزش هاي مهارتي در كشور هستند، فرصتی مناسب در راستای ترویج ، گسترش فرهنگ مهارت آموزی و معرفی ظرفیت­ها و خدمات سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به دو گروه از مخاطبان اصلی آموزش های مهارتی را فراهم مي سازد.     در همين راستا، برنامه بازديد دانش آموزی و دانشجویی از مراكز آموزش فني و حرفه اي در سال 1398 از دوم تا یازدهم اردیبهشت ماه، همزمان با « هفته معرفی مشاغل و هفته کارگر» به طور هماهنگ در سراسر كشور اجرا مي شود.

برنامه بازديد دانش آموزی و دانشجویی از مراكز آموزش فني و حرفه اي در سال 1398

اداره کل در یک نگاه

دفترچه راهنمای ثبت نام دوره های آموزشی

دفترچه راهنمای ثبت نام دوره های آموزشی

اداره ها و دایره های اداره کل

اداره ها و دایره های اداره کل

مناقصه ها و مزایده ها ی اداره کل

مناقصه ها و مزایده ها ی اداره کل

درخواست ثبت کارآموزی در محیط واقعی

درخواست ثبت کارآموزی در محیط واقعی

سامانه ثبت نام جوار دانشگاهی

سامانه ثبت نام جوار دانشگاهی

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.