امروز : سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰ آمار بازدید از سایت : ۱۶۲۲۳۶۶ بروز شده در : سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰

اخبار و تازه ها

کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خبر داد: 21هزار و 635 نفر در آزمون های مهارت فنی و حرفه ای همدان شرکت کردند.

در 6 ماهه نخست سال جاری 21 هزار و 635 نفر در فنی و حرفه ای استان همدان سنجش و ارزیابی شدند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه 21 هزار و 635 نفر در آزمون های مهارت شرکت داشتند گفت:تعداد 16 هزار و 100 نفر از شرکت کنندگان مرد و پنج هزار و 535 نفر زن بودند. مختاران افراد شرکت کننده در آزمون آنلاین را هفت هزار و 633 نفر عنوان کرد و افزود: در آزمون های هماهنگ این اداره کل نیز پنج هزار و 829 نفرشرکت کردند. وی از مشارکت 719 نفر در آزمون های تفاهم نامه خبر داد و بیان داشت:در صنعت ساختمان هفت هزار و 446 نفر مورد سنجش قرار گرفتند. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه 8 نفر در آزمون های ادواری شرکت داشتند ، اظهار داشت: 67 درصد از شرکت کنندگان در آزمون های مهارتی موفق به کسب نمره قبولی شده اند.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
ادامه مطلب

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خبر داد:

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خبر داد: ۲۷ مرکز فنی و حرفه‌ای جوارکارگاهی در همدان راه‌اندازی شد مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان گفت: ۲۷ مرکز آموزشی جوارکارگاهی در این استان با هدف مشارکت واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی در فعالیت‌های آموزشی و به منظور توانمندسازی نیروهای شاغل صنایع و صنوف راه اندازی شده است. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان همدان ،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با بیان اینکه صنایع و مراکز بزرگ تولیدی در استان همدان با دایر کردن واحدهای آموزش بین کارگاهی گام مهمی برای ارتقای کمی و کیفی تولیدات خود بر می دارند افزود: با افتتاح این تعداد مرکز آموزش بین کارگاهی، برای ۱۶ هزار و ۴۶۷ نفر از شاغلان صنایع و صنوف و کارجویان آزاد دوره ارتقای مهارت برگزار شد. مختاران خاطرنشان کرد: تعهد این اداره کل تا پایان سال جاری تاسیس ۳۱ مرکز فنی و مهارت آموزی مجاور کارگاهی است که با ادامه روند پیش رو، راه اندازی این مراکز از میزان تعهد فراتر خواهد بود. وی یادآور شد: کارکنان و علاقه‌مندان شرکت در کلاس های آموزشی و مهارتی در این گونه مراکز بین کارگاهی پس از گذراندن دوره، کسب مهارت و قبولی در آزمون پایانی، گواهینامه دریافت خواهند کرد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه در مراکز جوار کارگاهی علاوه بر یادگیری مهارت، پرورش خلاقیت و کارآفرینی نیز مورد توجه قرار می‌گیرد ادامه داد: ایجاد مراکز آموزش بین کارگاهی در واحدهای تولیدی و صنعتی با برگزاری دوره های مهارتی و علمی کوتاه مدت برای جذب افراد به بازار کار ضرورتی اجتناب ناپذیر است. وی عنوان کرد: کارکنان صنایع و اتحادیه ها و ارتقای سطح دانش فنی نیروهای کار، صنایع و صنوف در کنار محل اشتغال خود می توانند با دریافت مجوز رسمی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای اقدام به تاسیس و راه اندازی مراکز آموزشی جوارکارگاهی کنند. مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان با اشاره به اینکه مراکز جوار کارگاهی از لحاظ تجهیزات آموزشی، مستقل از جریان خط تولید است گفت: مراکز آموزش جوار کارگاهی با نظارت کارخانه و در قالب استانداردهای مهارت آموزشی سازمان فعالیت می‌کنند.

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
ادامه مطلب

تفاهم نامه همکاری آموزشی فی مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و جهاد دانشگاهی منعقد شد

در راستای اهمیت مهارت افزایی نیروی انسانی در ارتقاء کمی و کیفی تولیدات ،این تفاهم  نامه آموزشی فی مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و جهاد دانشگاهی استان منعقد شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان،وهب مختاران،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان  ، استفاده متقابل طرفین از توانمندیهای آموزشی ،مهارتی و امکانات و تجهیزات یکدیگر جهت رشد و ارتقاء صنعت گردشگری و همچنین توانمند سازی شاغلین در حوزه گردشگری و هتلداری را از اهداف مهم این تفاهم نامه عنوان کرد. مختاران بیان داشت: همکاری در نیازسنجی ،تدوین و بازنگری استانداردهای آموزشی،مشارکت در کلیه دوره های برگزار شده ،برگزاری مشترک دوره های تخصصی در حوزه صنعت گردشگری ،برگزاری همایش،کارگروه های تخصصی و نمایشگاه در حوزه گردشگری و استفاده از ظرفیت های اساتید و صاحبنظران در حوزه صنعت گردشگری را  از تعهدات مشترک تفاهم نامه می باشد.   مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان نقش ارزشمند گردشگری در توسعه اقتصادی را غیر قابل انکار دانست و گفت: با توجه به مزیت ها و ظرفیت های خوب گردشگری در استان همدان، راه برای فعالیت های مضاعف در این زمینه هموار است

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۳
ادامه مطلب

پیام مدیر

اداره کل در یک نگاه

دفترچه راهنمای ثبت نام دوره های آموزشی

دفترچه راهنمای ثبت نام دوره های آموزشی

اداره ها و دایره های اداره کل

اداره ها و دایره های اداره کل

مناقصه ها و مزایده ها ی اداره کل

مناقصه ها و مزایده ها ی اداره کل

درخواست ثبت کارآموزی در محیط واقعی

درخواست ثبت کارآموزی در محیط واقعی

سامانه ثبت نام جوار دانشگاهی

سامانه ثبت نام جوار دانشگاهی

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.