امروز : چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ آمار بازدید از سایت : ۹۴۳۶۷۱ بروز شده در : چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹

اخبار و تازه ها

نشست و هم اندیشی با مجمع خیرین مدرسه ساز استان همدان

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان همزمان با روز ملی کار آفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای با مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز دیدار و گفتگو کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این نشست توسعه و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای مورد ارزیابی قرار گرفت. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن تبریک روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای گفت:آموزش های فنی و حرفه ای زمینه ساز اشتغال است. وهب مختاران با اشاره به اهمیت آموزش های مهارتی و منتج یه اشتغال بیان داشت:با مدرک گرایی به دلیل نبود مهارت نمی توان جذب بازار کار شد. وی افزود:امروزه به همانند نهضت سواد آموزی نیازمند نهضت مهارتی هستیم. مختاران بیان داشت:در راستای توسعه و پیشرفت کشور باید سربازهای اقتصاد مقاومتی را مجهز به مهارت کنیم،چرا که داشتن کشوری پیشرفته در گرو تربیت افراد ماهر و نخبه می باشد.  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان اولویت اصلی این اداره کل را بحث مهارت آموزی دانست و ادامه داد: باید به جوانان تفهیم کنیم تا دیدشان تغییر کند که شغل فقط پشت میز نشستن  نیست. مختاران ادامه داد:همانطور که مدرسه سازی ارزش دارد مهارت آموزی نیز به همان اندازه ارزش و اعتبار دارد.                   مدیر عامل مجمع خبرین مدرسه ساز استان ضمن عرض خیر مقدم و تبریک روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای به معرفی و فعالیت های مجمع پرداخت و بیان داشت:این مجمع یک ثمن مردم نهاد در کنار آموزش پرورش و اداره نو سازی می باشد. امین اسدبگی گفت:افراد موفق و کارآفرین اشخاصی هستند که مهارتی دارند، وی اظهار داشت:در حال حاضر جامعه نیاز شدیدی به مهارت آموزی دارد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۷
ادامه مطلب

انعقاد تفاهم نامه همکاری آموزشی تخصصی پرورش اسب و سوارکاری

به همت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان انجام شد: انعقاد تفاهم نامه همکاری آموزشی تخصصی پرورش اسب و سوارکاری در راستای توانمند سازی هیات سوارکاری استان تفاهم نامه ی دو جانبه فی مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و هیات ورزشی سوارکاری استان منعقد شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به منظور توسعه آموزشهای مهارتی  و همچنین توانمند سازی هیات ورزشی سوارکاری و پرورش اسب این تفاهم نامه به امضاء رسید. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه برگزاری این دوره ها متناسب با مزیت های رقابتی و ظرفیت های استان برگزار می شود،گفت:دوره  آموزش سوار کاری و پرورش اسب به منظور هم افزایی در استفاده از ظرفیت  ها ،پتانسیل ها و امکانات موجود دو طرف انجام خواهد شد. وهب مختاران هدف از این تفاهم نامه را شناسایی و تامین نیازهای مهارتی متقاضیان رشته های مرتبط با پرورش اسب و سوار کاری دانست و بیان داشت:استانداردها و دوره های مهارتی به روز رسانی و تدوین می شود.. وی اظهار داشت :به افرادی که دوره ی مذکور را با موفقیت و کسب نمره ی قبولی سپری کنند گواهینامه مهارت اعطا می گردد. مختاران ادامه داد:مجوز اولین مرکز جوار کارگاهی تخصصی پرورش دهنده اسب و سواری کاری از سوی سازمان  آموزش فنی و حرفه ای کشور پیگیری و اخذ می گردد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۸
ادامه مطلب

مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان همدان خبر داد: برگزاری آموزش های مهارتی برای کارگران و مهندسین ساختمانی

در راستای توانمند سازی مهندسین و کارگران ساختمانی نشست و هم اندیشی با رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان  و رییس شورای شهر برکزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این نشست روند اجرا ،آموزش ، نیازسنجی و ساماندهی کارگران و مهندسین ساختمان مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه در حوزه صنعت ساختمان بیش از 150 حرفه داریم بیان کرد:از مزایای کارگران مهارت دیده این می باشد که به ناظرین اطمینان خاطر می دهد. وی با تاکید بر اینکه گواهینامه های صادره از سوی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان دارای کد بین المللی و قابل ترجمه می باشد افزود:بهترین حالت برگزاری این دوره ها در محیط کار واقعی است. مختاران ادامه داد:حتما این مبحث را در شورای مهارت استان  مطرح خواهیم کرد. در ادامه رییس شورای شهر همدان ضمن اعلام خرسندی از اجرای  این طرح گفت: این امر به طور قطع راندمان کاری را بالا برده و ماندگاری خواهد داشت. کردان استفاده از انبوه سازان در این طرح را پیشنهاد داد و اظهار داشت:مهمترین موضوع  برای کارگران ساختمانی آموزش های مهارتی و همچنین ایمنی می باشد. رییس نظام مهندسی ساختمان استان همدان نیز اعلام داشت:با مشارکت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و مربیان مجرب می توانیم در توانمند  سازی کارگران ساختمانی به شکل مطلوب عمل کنیم یزدانی ادامه داد:عملکرد خوب و بی نظیر اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان بر همگان بخوبی مشخص و واضح است و می تواند در اجرای این طرح نیز راهگشا باشد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
ادامه مطلب

پیام مدیر

اداره کل در یک نگاه

دفترچه راهنمای ثبت نام دوره های آموزشی

دفترچه راهنمای ثبت نام دوره های آموزشی

اداره ها و دایره های اداره کل

اداره ها و دایره های اداره کل

مناقصه ها و مزایده ها ی اداره کل

مناقصه ها و مزایده ها ی اداره کل

درخواست ثبت کارآموزی در محیط واقعی

درخواست ثبت کارآموزی در محیط واقعی

سامانه ثبت نام جوار دانشگاهی

سامانه ثبت نام جوار دانشگاهی

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.