امروز : دوشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ آمار بازدید از سایت : ۱۲۶۴۱۰
تازه ها

برگزاری دوره روش های کنونی شناسایی و تشخیص هویت اشخاص

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان واحد سنجش وحراست این اداره کل با مشارکت رییس پلیس آگاهی استان   اقدام به برگزاری دوره تطبیق عکس و شناسایی چهره نمود. بر اساس این گزارش دوره فوق برای مسئولین آزمون  مراکز  شهرستان ها ،کارشناسان تطبیق عکس در سالن شهید آوینی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان همدان برگزار گردید. همکاران مرتبط با واحد آزمون در این دوره با نحوه تشخیص و شناسایی چهره افراد شرکت کننده جهت بالا بردن صحت و سلامت آزمون های مهارتی آشنا شدند

جلسه بررسی روند مهارت آموزی بانوان سرپرست خانوار در آموزشگاههای آزاد

مدیر کل  آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در جلسه بررسی روند آموزش زنان سرپرست خانوار در آموزشگاههای آزاد با اشاره به اهمیت این موضوع  در خصوص کاهش آسیب های اجتماعی اظهار داشت:هر کدام از کارآموزان این طرح پس از گذراندن دوره های مهارتی باید بتوانند در بازار کار نقشی ایفا کنند. وهب مختاران افزود:آموزش مهارت به بانوان سرپرست خانوار فرصتی برای تربیت نیروی ماهر برای بنگاههای اقتصادی در جهت حمایت از تولید و کالای ایرانی است.  وی خاطر نشان ساخت:یکی از مهمترین وظایف ما در تفاهم نامه آموزش بانوان سرپرست خانوار بررسی خروجی آموزشهای مهارتی و در اصل اتصال کارآموزان به بازار کار است. شایان ذکر است این جلسه با حضور مدیر کل ،روسای ستادی ، اعضای کانون انجمن صنفی و مدیران آموزشگاههای آزاد استان در دفتی کانون انجمن صنفی اموزشگاههای آزاد استان تشکیل گردید.

جلسه هیجدهمین ایده پارک مهارت های فنی و حرفه ای

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان جلسه بررسی و برنامه ریزی هیجدهمین ایده پارک مهارت های فنی و حرفه ای با حضور مدیر کل ،مسئولین ستادی و اعضای کانون انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد استان تشکیل گردید. وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اظهار داشت این ایده پارک به همکاری و مشارکت پارک  علم و فناوری همدان در مورخ 24 اردیبهشت 97 در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید مدنی (شهر مریانج) برگزار می گردد. وی افزود :شایسته است در این ایده نخبگان را شناسایی و با برگزاری دوره های مهارتی ایشان را برای المپیاد ملی و مهارت آماده نماییم. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان تصریح کرد:مهلت ثبت نام در هیجدهمین ایده پارک تا مورخ 21 اردیبهشت  از طریق مراجعه به سامانه ثبت نام ایده پارک با موضوع آموزشهای فنی و حرفه ای  می توانند ثبت نام نمایند

دومین جلسه کمیسیون آموزش و پژوهش در اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی همدان

دومین جلسه کمیسیون آموزش و پژوهش با حضور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان و دیگر اعضا در اتاق بازرگانی همدان تشکیل گردید. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان  همدان، در ابتدای جلسه مسعود عبدالملکی دبیر کمیسیون در خصوص "دستور جلسه با محوریت تشکیل کمیته ها و گروه های کاری در بخش های مختلف آموزش و پژوهش توضیحاتی" را بیان و "اقدمات انجام شده آموزشی و پژوهشی را در سال 1396 در بخش های آموزش و پژوهش اتاق در قالب پاورپوینت" ارائه داد. وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با بیان اینکه موتور محرک اشتغال در مهارت آموزی است اظهار داشت: راهیابی آموزش های مهارتی به هر مکان قطعاً در کاهش نرخ بیکاری تاثیر گذار خواهد بود. مختاران در خصوص راه اندازی آموزش مهارت آموزی وبژه بانوان سرپرست خانوار سخن گفت،آفزود: این طرح که با مشارکت وزارت کشور  در 5 استان از جمله همدان به صورت پایلوت به مرحله اجرا در آمده است،می تواند تاثیر چشمگیری در حوزه اشتغال بانوان سرپرست خانوار داشته باشد. در ادامه هر یک از اعضای کمیسیون به طرح نظرات و دیدگاه های خود در خصوص دستور جلسه پرداختند

تجلیل از خادمان و فعالان فرهنگی و نماز

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از فعالان و خادمان فرهنگی ،نماز وامر به معروف و نهی از منکر این اداره با حضور مدیر کل و مسئول امور فرهنگی تجلیل به عمل آمد. وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اظهار داشت:توصیه های دینی را سر لوحه زندگی خود قرار دهیم . شایان ذکر است از نفرات برتر مسابقات کتابخوانی نیزدر این مراسم تجلیل شدند.

تقدیر مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان همدان از مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مدیر عامل جمعیت هلال احمر از تلاش ها و همکاری مدیر کل و کارکنان این اداره کل در خصوص کمک رسانی به حادثه دیدگان زلزله استان کرمانشاه با ارسال متنی تقدیر و تشکر نمود.

جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت  با حضور مدیر کل و مسئولین ستادی در سالن جلسات این اداره کل برگزار گردید. وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و  حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه سال جدید طبق منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی )مزین به سال حمایت از کالای ایرانی است اظهار داشت:اقتصاد و مهارت دومقوله مشترک  و جدا نشدنی است. مختاران در این جلسه به بررسی و برنامه ریزی شاخص ها پرداخته اذعان داشت:در کارگاههای آموزشی- تولیدی حس اعتماد بنفس مهارت آموزان را افزایش دهیم تا در تولیدات خود خلاقیت ،ابتکار و نوآوری را مد نظر داشته باشند.

دیدار جمعی از پرسنل ،روسای ستادی و مدیر کل محترم آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با فرماندارمحترم شهرستان همدان

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۷

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان بمناسبت هفته دولت مدیر کل محترم آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به همراه جمعی از پرسنل و روسای محترم ستادی در هفته  ی دولت جهت  دیدار با فرماندار محترم شهرستان همدان جناب آقای تعالی حضور یافتند.

در این دیدار نخست جناب آقای مهندس مختاران ضمن تقدیر و تشکر از فرماندار محترم شهرستان همدان و تبریک هفته ی دولت  گفت: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان آموزش در رشته های جدید و به روز که مبتنی بر حمایت کسب و کار می باشد اقدام نموده است .

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان افزود:بی شک راه توسعه قطعاً از مهارت آموزی است و ما فنی و حرفه ای ها باید این فرهنگ را در توسعه پایدار راه انداز کنیم.

در ادامه جناب آقای علی تعالی فرماندار محترم شهرستان همدان با تبریک به مناسبت هفته ی دولت بیان داشت:یکی از مسایل اصلی دولت بحث اشتغال می باشد که در این حوزه باید اتفاقی بیفتد.

آقای تعالی تاکید کرد:عمده ی بیکارها افراد کم سواد نیستند بلکه کسانی هستند که تحصیلات دانشگاهی دارند که فنی و حرفه ای می تواند برای این افراد زمینه ی اشتغال را ایجاد نماید.

فرماندار محترم شهرستان همدان در ادامه افزود :باید به آموزش در رشته هایی که به کسب و کارهای کوچک ولی پربازده منجرمی شوند مخصوصاً در روستاها  توجه داشته باشیم که سبب ماندگاری در روستاها می گردد.