امروز : دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ آمار بازدید از سایت : ۳۰۸۴۹۹ بروز شده در : پنجشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۷
تازه ها

حضور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در میز خدمت این اداره کل

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در راستای طرح تکریم ارباب رجوع مدیر کل در واحد میز خدمت این اداره حضور یافت . بر اساس این گزارش مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در واحد میز خدمت حاضر شد و به سوالات تعدادی از مراجعان پاسخ و به ایشان راهنمایی و مشاورات لازم را اراِئه داد. وهب مختاران با اشاره به اینکه میز خدمت مکانی جهت تسهیل امور مردم می باشد گفت:این اقدام در راستای رعايت حقوق شهروندان، تکريم ارباب رجوع و جلوگيري از اتلاف وقت  و سرگردانی مراجعه کنندگان و مردم شریف می باشد. مختاران بیان داشت:هر روز هفته یکی از مسئولین ستادی این اداره کل جهت جوابگویی به مراجعه کنندگان در این واحد حاضر می شود و به رفع مساول مراجعه کنندگان می پردازد.

اختصاص فضایی از غرفه گردشگری استان همدان به اداره کل آموزش فنی و حرفه ای در نمایشگاه بین الملی تهران

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، این اداره کل در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران با همکاری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اقدام به برپایی غرفه نموده است . مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این خصوص گفت : با عنایت به ورود این اداره کل در حوزه گردشگری و هتلداری و با توجه به خدمات و فعالیت های گسترده در این حوزه ، مجموعه آموزش فنی و حرفه ای استان همدان دستاوردها و ظرفیت های خود را در معرض بازدید عموم قرار داده است . وهب مختاران هدف از این اقدام را معرفی قابلیت های گردشگری استان دانست و افزود : مجموعه آموزش هتلداری این اداره کل که  در غرب کشور بی نظیر است با حمایت های ریاست عالی مقام سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و همچنین استاندار محترم همدان در مرحله تجهیز قرار گرفته است . وی نقش آموزش را در مقوله گردشگری بسیار موثر ارزیابی کرد و گفت : یکی از اهداف برپایی این غرفه در نمایشگاه بین المللی تهران ، جذب گردشگر و معرفی ظرفیت های گردشگری استان در سطح بین المللی است که امیدواریم محقق گردد . مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در پایان خاطر نشان ساخت : غرفه استان همدان در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران تا روز جمعه 26 بهمن ماه از ساعت 9 صیح لغایت 17 در سالن 38a  آماده پذیرایی از بازدیدکنندگان می باشد .

اداره موسسات کار آموزی آزاد

معرفی واحد: رئیس اداره موسسسات کارآموزی آزاد:حسین محمدی کارشناس موسسسات کارآموزی آزاد: سرکار خانم پارسامهر کارشناس موسسسات کارآموزی آزاد: سرکار خانم همتی ·کارشناس موسسسات کارآموزی آزاد شهرستان همدان: سرکار خانم میرابی  

نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه همدان در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید مدنی :

نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه همدان در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید مدنی : فردی که مهارت دارد محتاج دیگران نمی ماند   نمابنده ولی فقیه و امام جمعه همدان از کارگاههای مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان همدان بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  آیت الله طه محمدی در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید مدنی با تاکید بر مهارت آموزی افراد جویای کار گفت: یکی از اساسی ترین مسائل جامعه ما و کل بشریت امر اقتصاد و اشتغال می باشد. امام جمعه همدان یادگیری آموزش های مهارتی را از واجبات دانست و بیان داشت: مناسب‌ترین شیوه برای دستیابی به شغل مناسب و البته پایدار، فراگرفتن آموزش‌های فنی و حرفه‌ای است که باید این آموزش‌ها توسعه یابد. نماینده ولی فقیه در استان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات پرسنل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گفت: این اداره از  ظرفیت و توان آموزشی بالایی برخوردار است، که انشاله روزهای درخشانی درپیش رو خواهد داشت. حضرت آیت الله محمدی بیان داشت:ایرانی ها از نظر استعداد فوق العاده هستند و فردی که مهارت  دارد محتاج دیگران نمی ماند. در ادامه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن عرض خیر مقدم به نماینده محترم ولی فقیه در استان اظهار داشت: مهارتهای آموزشی می تواند ضامن توسعه مهارتهای فردی و اشتغال گردد وهب مختاران از پیشرفت های حاصل شده در 40 سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران یاد کرد و افزود: مهارت آموزی یکی از مهمترین مولفه ها برای تبدیل دانستن به توانستن است و در این صورت می توان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گام های موثری برداشت. مختاران تاکید کرد: مطالبه شغل بدون داشتن مهارت امری ناممکن است بنابراین ارتقا و تولید مهارت علاوه بر ظرفیت سازی و افزایش ثروت عمومی کاهش بیکاری را در پی دارد. شایان ذکر است نماز با شکوه جماعت به امامت آیت الله طه محمدی  و حضور پررنگ مدیرکل ،مسئولین ستادی و پرسنل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و همچنین مدیران و مربیان آموزشگاههای آزاد برگزار گردید.

کارگاه آموزش روستایی در روستای آبشینه افتتاح شد

همزمان با چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران: کارگاه آموزش روستایی  در روستای آبشینه افتتاح شد در دومین  روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی کارگاه آموزش روستایی مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران همدان در روستای آبشینه افتتاح شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در راستای  آموزش های مهارتی در روستاها به همت مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران (بیت الزهرا)این شهرستان کارگاه آموزش روستایی در رشته های فناوری اطلاعات ، طراحی دوخت  و صنایع دستی  در روستای آبشینه مورد بهره برداری قرار گرفت. بر اساس این گزارش در مراسم افتتاح این کارگاه نمایندگان مردم شهرهای همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ،مدیر کل و مسئولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و مدیران و کارشناسان سایر دستگاههای اجرایی حضور داشتند. نماینده مردم شریف شهرستان های همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سازمان آموزش فنی و حرفه ای در امر اشتغال گام های موثری برداشته است عنوان کرد:این سازمان رسالت بزرگی در  حوزه اقتصاد مقاومتی و برگزاری آموزش های مهارتی برای کارجویان  داشته و همچنین ایجاد شرایط ایشان برای ورود به بازار کار را فراهم می نماید. حمید رضا حاجی بابایی نقش کلیدی سازمان آموزش فنی و حرفه ای را در اشتغال و اقتصاد مطرح ساخت و افزود:با اعتماد  به نیروهای فنی و مدیریت منابع داخلی خود می توانیم موثر تر واقع شویم. در ادامه خجسته دیگر نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی  گفت:یکی از ارگانهای فعال و پویا در کشور سازمان آموزش فنی و حرفه ای می باشد که در زمینه اشتغال مولد و پایدار برای نسل جوان  به آن امیدوار هستیم. وی بیان کرد:با توسعه مباحث تئوری محور موافق نمی باشم چرا که تجربه ثابت کرده است هر گاه آموزشی به همراه مهارت باشد، آموزش کاملاً موفق ،ماندگارو منتج به اشتغال خواهد گردید.  همچنین مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه آموزش های مهارتی موتور محرک اشتغال در کشور است گفت:تنها حلقه ی مفقوده در اشتغال و اقتصاد آموزش های مهارتی است. وهب مختاران آموزش را مبنای هر تغییر و تحول مطرح ساخت و افزود:آموزش های مهارتی هر منطقه با توجه به شرایط و نیاز بازار آن حوزه برنامه ریزی آموزشی می گردد.

تجهیز کارگاه های جدید آموزشی در پایگاه هوایی شهید نوژه با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خبر داد :      تجهیز کارگاه های جدید آموزشی در پایگاه هوایی شهید نوژه با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال       بنا بر گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، برای اولین بار  در شهرستان کبود رآهنگ کارگاههای آموزشی  تعمیر تراکتور وتیلر ، تعمیر تجهیزات و وسایل کشاورزی و تعمیر موتورهای سنگین دیزلی و دیزل ژنراتورها   در مرکز آموزش فنی و حرفه ای پایگاه شهید نوژه تجهیز و آماده مهارت آموزی به سربازان و نیروهای مسلح مستقر در آن پایگاه گردید .   بنابر این گزارش مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت :با عنایت به منویات مقام معظم رهبری در خصوص مهارت آموزی و فراهم ساختن شرایط اشتغال جوانان و استفاده از فرصت سربازی و نظر  به اولویت برنامه های دولت در این مقوله ، جلساتی با فرماندهان نظامی منطقه برگزار و در جهت  بررسی موانع و مشکلات آموزشی در راستای ارتقای کیفی سازی برنامه های مهارت آموزی به سربازان تدابیر لازم اتخاذ گردید وهب مختاران ضمن تشکر وقدردانی از برنامه ریزی هایی  که به این منظور در سطح شهرستان اعمال گردیده است افزود : از فرمانده محترم پایگاه شکاری شهید نوژه و پرسنل آن که به مقوله مهارت آموزی سربازان اهتمام ویژه ای می ورزند کمال تشکر را داریم وی گفت : مفتخریم که در طلیعه چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی کارگاه های جدید آموزشی در پایگاه هوایی شهید نوژه با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال آماده بهره برداری شده است . ایشان دوران سربازی را یکی از ماندگارترین دوران های زندگی هر فرد دانست و خاطر نشان ساخت : اگر جوانی در مدت خدمت مقدس سربازی  مهارتی را کسب کند به احتمال زیاد بعد از آن بیکار نمی ماند زیرا که یکی از دلایل بیکاری ، نداشتن مهارت می باشد . مختاران یکی از برنامه های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان را مهارت آموزی به سربازان و پرسنل نیروهای مسلح عنوان کرد و افزود : این اداره کل آمادگی لازم برای اجرای درخواست های آموزشی تمامی نهاد ها و دستگاه های دیگر را دارد .  

ارتباط با کارآفرینان در آموزش با رونق اشتغال و کسب و کار همراه می شود

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در بازدید از شرکت فیلتر سرکان گفت: ارتباط با کارآفرینان در آموزش با رونق اشتغال و کسب و کار همراه می شود در راستای برقرای ارتباط موثر با کارآفرینان برتر مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از شرکت تولید فیلتر سرکان بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مدیر کل ،مسئولین ستادی این اداره به همراه نماینده اتاق بازرگانی صنایع و معادن از شرکت فیلتر سرکان بازدید به عمل آوردند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص اقتصاد مقاومتی بیان داشت:همگی وظیفه داریم به صورت جهادی عمل کرده و از هیچ کوششی در راه خدمت رسانی دریغ نکنیم. وهب مختاران با تاکید بر اجرای دوره های مهارتی فنی و حرفه ای  متناسب با نیاز جامعه و کسب و کار اظهار داشت: این آموزش ها در صورتی که به شغل  پایدار منتج شود ،آموزش و عملکرد درستی بوده است. وی با بیان اینکه باید ارتباط موثر با کارآفرینان داشته باشیم تا از طریق آنها ظرفیت و نیاز بازار را شناسایی کنیم، افزود: شناسایی و نیازسنجی آموزشی به روز در گرو ارتباط با کارآفرینان و افراد مرتبط با بازار کسب و کار است. مختاران از طرح مشترک سیستم دوآل کشور آلمان خبر داد و گفت: این طرح به صورت آزمایشی در استان و با همکاری اتاق بازرگانی اجرا می‌شود. در ادامه مدیر کل ،مسئولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از قسمت های مختلف کارخانه بازدید کردند.

امروزه افتخار می کنیم دستور کار ما اشتغال و تولید است و نقش سازمان آموزش فنی و حرفه ای در این امر پرتاثیر می باشد.

    فرماندار شهرستان تویسرکان در جلسه هم اندیشی با مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان امروزه افتخار می کنیم دستور کار ما اشتغال و تولید است و نقش سازمان  آموزش فنی و حرفه ای در این امر پرتاثیر می باشد. مدیر کل و مسئولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با فرماندار شهرستان تویسرکان دیدار و گفتگو کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مدیر کل،مسئولین ستادی ،روسا و پرسنل مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان تویسرکان ، کارآفرینان  و نماینده اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی با فرماندار تویسرکان به نشست و گفتمان پرداختند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با تاکید بر اینکه فرمان آموزش های مهارتی را به سمت اشتغال چرخانده ایم گفت:آموزشی موفق هست که منتج به کسب و کار گردد. وهب مختاران برقراری ارتباط با کارآفرینان،نخبه های مهارتی ،بخش خصوصی وبنگاههای اقتصادی را مهم دانست و افزود:استفاده از این ظرفیت ها   کمک شایانی به تولید و اشتغال پایدار در جامعه خواهد داشت. مختاران ملاک آموزش های فنی و حرفه ای را فقط ارائه گواهینامه مهارتی  ندانست و بیان داشت:با بهره گیری از کارآفرینان آموزش باید در قلمرو کسب و کار باشد.  در ادامه این نشست فرماندار تویسرکان با بیان اینکه فنی و حرفه ای از  اداراتی هست  که جایگاه اول و برتر استانی را کسب نموده افزود: در جذب تسهیلات اشتغالزایی روستایی نیز رتبه اول را داریم. حبیب مومیوند اظهار داشت: امروزه افتخار می کنیم دستور کار ما اشتغال و تولید است و نقش سازمان  آموزش فنی و حرفه ای در این امر پرتاثیر می باشد. مومیوند حمایت از کارآفرینان را از اهم موضوعات دانست و بیان داشت:برگزار کننده آموزش های مهارتی، فقط سازمان آموزش فنی و حرفه ای است و دیگر دستگاهها نیز باید این مورد را مد نظر داشته باشند. در خاتمه فرماندار شهرستان تویسرکان به همراه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان از کارگاههای مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان تویسرکان بازدید کردند.

دیدار جمعی از پرسنل ،روسای ستادی و مدیر کل محترم آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با فرماندارمحترم شهرستان همدان

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۷

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان بمناسبت هفته دولت مدیر کل محترم آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به همراه جمعی از پرسنل و روسای محترم ستادی در هفته  ی دولت جهت  دیدار با فرماندار محترم شهرستان همدان جناب آقای تعالی حضور یافتند.

در این دیدار نخست جناب آقای مهندس مختاران ضمن تقدیر و تشکر از فرماندار محترم شهرستان همدان و تبریک هفته ی دولت  گفت: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان آموزش در رشته های جدید و به روز که مبتنی بر حمایت کسب و کار می باشد اقدام نموده است .

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان افزود:بی شک راه توسعه قطعاً از مهارت آموزی است و ما فنی و حرفه ای ها باید این فرهنگ را در توسعه پایدار راه انداز کنیم.

در ادامه جناب آقای علی تعالی فرماندار محترم شهرستان همدان با تبریک به مناسبت هفته ی دولت بیان داشت:یکی از مسایل اصلی دولت بحث اشتغال می باشد که در این حوزه باید اتفاقی بیفتد.

آقای تعالی تاکید کرد:عمده ی بیکارها افراد کم سواد نیستند بلکه کسانی هستند که تحصیلات دانشگاهی دارند که فنی و حرفه ای می تواند برای این افراد زمینه ی اشتغال را ایجاد نماید.

فرماندار محترم شهرستان همدان در ادامه افزود :باید به آموزش در رشته هایی که به کسب و کارهای کوچک ولی پربازده منجرمی شوند مخصوصاً در روستاها  توجه داشته باشیم که سبب ماندگاری در روستاها می گردد.

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.