امروز : يكشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ آمار بازدید از سایت : ۱۶۴۱۱۶
تازه ها

راه اندازی واحد مشاوره الکترونیکی و سیار در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  واحد مشاوره الکترونیکی این اداره کل در راستای پاسخگویی به سوالات متداول و راهنمایی  مهارتی متقاضیان معزز  بصورت 24 ساعته آماده دریافت نقطه نظرات ،پیشنهادات و سوالات مهارت آموزی می باشد. وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به عصر ارتباطات و اطلاعات گفت:ما باید شرایط را به نحوی ارائه نماییم که متقاضیان بتوانند در هر زمان سوالات خود را مطرح نمایند و در سریعترین زمان ممکن راهنمایی و مشاوره گردند. مختاران افزود :علاوه بر واحد الکترونیکی مشاوره ،واحد سیار مشاوره و راهنمایی مهارتی در کلیه مراکز آموزش فنی و حرفه ای این استان راه اندازی و آماده ارائه خدمت می باشد. شایان ذکر  است آدرس الکترونیکی این واحد در سامانه  Http://www.hamedantvto.ir آماده ارائه خدمات می باشد.

بازدید نماینده وزارت کشور به همراه مدیر کل و مسئولین ستادی اداره کل

بازدید نماینده وزارت کشور به همراه مدیر کل و مسئولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از کارگاههای مهارت آموزی بانوان سرپرست خانوار به گزارش روابط عمومی اداره  کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در راستای تفاهم نامه منعقد شده با وزارت کشور در خصوص  توانمند سازی بانوان سرپرست خانوار نماینده اعزامی از وزارت کشور از کارگاه های مهارت آموزی ویژه بانوان سرپرست خانوار بازدید بعمل آورند. در این بازدید که به همراهی لیلا باتمانی نماینده محترم وزارت کشور ،مدیر کل و مسئولین ستادی اداره کل اموزش فنی و حرفه ای استان همدانبرگزار شد ، باتمانی نماینده وزارت کشور با اشاره به اهمیت این  طرح  در خصوص کاهش  های آسیب های اجتماعی گفت:این روند مهارت آموزی به شما بانوان سرپرست کمک خواهد کرد که اقتصادی خودکفا داشته باشید. نماینده وزارت کشور ضمن ابراز خرسندی و تشکر از اقدامات انجام گرفته از اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان تصریح کرد:با توجه به صنایع دستی  و حرفه های موجود در این استان می توانند به عنوان برند موثر در زمینه های شغلی بانوان ،مد نظر قرار گیرند.. در ادامه وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با مطرح ساختن کارآفرینی و دعوت از کارآفرینان برتر گفت:حلقه ی اتصالی با بازار کسب و کار ایجاد نموده ایم تا همزمان از فعالیت  های ایشان در جهت تولید و عرضه به بازار استفاده گردد.     مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان اذعان داشت:با توجه به نیاز جامعه هدف ، مهارت آموزی را بر مبنای نیاز بازار کار و منتج به اشتغال پایدار برگزار می نماییم.

تقدیر نماینده مردم شریف شهرستان های همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی از مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان

 به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، نماینده مردم شریف شهرستان های همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی از مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تقدیر نمود. درمتن این نامه  خطاب به مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان آمده است : بدون تردید تلاش خدمتگزاران صدیق به نظام مقدس جمهوری اسلامی هیچ گاه فراموش نخواهد شد، اهتمام خالصانه و صادقانه شما آینه وظیفه شناسی و پژواک دانایی و تعهد است.نتیجه بذر تلاش و کوشش شما درخت امیدی است که به بار می نشیند و نوید بخش آینده ای پر نشاط و زیباست. اینک به پاس مساعی هوشمندانه ،تلاش جدی با تدبیر شایسته و تهعد ،در حوزه خدمت رسانی در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و کانون انجمن صنفی استان همدان از حضرتعالی تقدیر و تشکر نموده ،از درگاه خداوند متعال کمال تندرستی و دوام توفیقات ،در سایه رهنمودهای خردمندانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی)مسئلت می نمایم. امیر خجسته نماینده مردم شریف همدان ،فامنین در مجلس شورای اسلامی و نایب رییس شورارها و امور داخلی کشور

هیجدهمین رویداد ایده پارک به همت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و پارک علم و فناوری

هیجدهمین رویداد ایده پارک به همت پارک علم و فناوری و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان همدان  با موضوع  مهارت های فنی و حرفه ای برگزار گردید. بنا بر این گزارش در این رویداد مسئولین استانی ، دانشجویان، دانش آموزان ، کارآموزان، مربیان ،آموزشگاههای آزاد و اصناف شرکت داشتند. وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به برگزاری این طرح با هدف  شناخت  ایده پردازها ،هدایت و حمایت آن ها در راه کسب و کار و ارائه آنها  گفت:این ایده ها موجب ایجاد شوق و شور در بین اقشار مختلف علی الخصوص جوانان می گردد. وی افزود: استارت آپ رویدادی است که در آن افراد توانایی خود را در ایده پردازی و بیان ایده در محیطی دوستانه و رقابتی محک می زنند. مختاران ادامه داد: ایده ای خوب است که علاوه بر نو و جدید بودن به تولید انبوه رسیده و سود آور باشد. در این رویداد افراد ایده های جدید خود را در حوزه های مختلف به مدت سه دقیقه در مقابل جمعیت حاضر در سالن مطرح می کردند و به محض اتمام زمان مذکور به هیچ وجه امکان ادامه بحث وجود نداشت. بعد از آنکه ایده پردازان در موعد معین در باره ایده خود صحبت کردند ،داوران به بحث و گفتگو برای انتخاب برترین ایده پرداختند. شایان ذکر است بعد از  بررسی داوران در خصوص ایده های ارائه شده ،از حاضرین نیز نظر سنجی به عمل آمد و در نهایت از بین 26 ایده مطرح شده 3 طرح برتر شناخته شدند.

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان همدان: ايده پارك و استارت آپ در حمايت از توليد كالاي ايراني اجرایی می شود

  در اولين همايش هم انديشي برنامه ريزي تعاملي سال 1397 مديران كل ستادی و استانی سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور، اهم فعاليت ها و برنامه های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان تبیین شد. به گزارش روابط عمومي سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، وهب مختاران، مدير كل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در اولين همايش هم انديشي برنامه ريزي تعاملي سال 1397 مديران كل ستادی و استانی این سازمان که به ميزباني استان اصفهان از بیست و دوم تا بیست و سوم ارديبهشت ماه جاری برگزار شد، اهم برنامه های سال 1397 در حوزه آموزش فنی و حرفه ای این استان را تبیین کرد.   اهم فعالیت ها و برنامه های سال 1397 در حوزه آموزش فنی و حرفه ای استان همدان - مطالعات برنامه آمايش استان بر اساس مزيت هاي منطقه اي و بومي - اجرای طرح هاي كوچك تحولي و ايده هاي نوآورانه و خلاق در حوزه آموزش هاي مهارتي - راه اندازی ايستگاه سيار مشاوره و هدايت مهارتي– آموزشي - برگزاري ايده پارك و استارت آپ در حمايت از توليد كالاي ايراني - استفاده از تجربيات موفق براساس طرح تكاپو با اهداف توسعه اشتغال پايدار در جامعه هدف - استفاده از پتانسيل كارآفرينان - برگزاري دوره هاي آموزشي مهارتي - اجراي پروژه هتلداري و گردشگري

بازدید سرزده مدیر کل و مسئولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از کارگاه مهارت آموزی بانوان سرپرست خانوار شهرستان تویسرکان

مدیرکل و مسئولین ستادی اداره کل اموزش فنی و حرفه ای استان همدان از کارگاههای مهارت آموزی بانوان شهرستان تویسرکان بازدید بعمل آوردند. بر اساس این گزارش مدیر کل و مسئولین ستادی نحوه ی روند اجرا وآموزش های مهارتی در این کلاس ها  را بررسی نموده و به مسائل و خواسته های کارآزموان گوش سپردند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان اظهار داشت: آموزشهای مهارتی يكي از راهكارهاي تربيت كننده نيروي انساني متخصص است

برگزاری اولین جلسه شورای مهارت در شهرستان تویسرکان

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان اولین جلسه شورای مهارت با حضور فرماندار شهرستان تویسرکان ،مدیر کل ،مسئولین ستادی اداره کل آموزش فن و حرفه ای استان همدان و همچنین دیگر روسای دستگاههای اجرایی این شهرستان در محل فرمانداری برگزار گردید. در ابتدای این جلسه رضا حکمتی رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران  شهرستان تویسرکان ضن ارائه گزارش آمار و عملکرد سال 96 اظهار داشت :بر اساس منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)و سال حمایت از کالای ایرانی دستاوردهای موثری در برگزاری دوره های مهارتی  داشته ایم. وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان عنوان کرداین اداره کل برنامه ریزی آموزش های مهارتی را مطابق با نیاز جامعه هدف انجام می دهد. وی در ادامه با اشاره به رویدادهای مهم و صورت گرفته اذعان داشتدر حوزه کاهش آسیب های اجتماعی تفاهم نامه ی مشترک با شورای اجتماعی وزارت کشور به صورت پایلوت در این استان در حال اجرا می باشد. مختاران ضمن تقدیر و تشکر از پشتیبانی و رهنمود های استاندار محترم ،از راه اندازی بزرگترین مرکز اموزش هتلداری و گردشگری در شهرستان همدان یاد کرد. وی  افزود:از اقدامات مهم دیگر  طرح تجهیز کارگاههای مکانیک مراکز این اداره کل همزمان با سراسر کشور بوده است.  در ادامه مومیوند فرماندار شهرستان تویسرکان ضمن عرض خیر مقدم به مدیر کل و هیات همراه گفت:از فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان تویسرکان و همچنین مدیر پرتوان و جدی این اداره کل نهایت تقدیر و تشکر دارم . فرماندار شهرستان تویسرکان خاطر نشان ساخت:آموزش باید منتج به اشتغال گردد که این موضوع مهم از عهده سازمان آموزش فنی و حرفه ای برخواهد آمد. وی افزود:از طرح پایلوت توانمند سازی بانوان سرپرست خانوار بسیار خرسند هستم و یقین دارم اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این حوزه مثمره ثمر خواهد بود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در دیدار با نماینده محترم مردم شریف شهرستان های همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی:

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در دیدار با نماینده محترم مردم شریف شهرستان های همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی: فرمان آموزش های مهارتی را باید به سمت اشتغال چرخاند به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان وهب مختاران به همراهی مسئولین ستادی و اعضای کانون انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد با دکتر  خجسته نماینده محترم مردم شریف شهرستان های همدان و فامنین دیدار و گفتگو کردند. در این دیدار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه موتور محرک اشتغال در گرو آموزش های مهارتی است اظهار داشت:باید فرمان دوره های مهارتی را به سمت اشتغال بگردانیم. وی با مطرح ساختن واحد مشاوره الکترونیکی در سایت این اداره کل افزود:همشهریان و متقاضیان می توانند جهت مشاوره و هدایت مهارت آموزی قبل از ثبت نام از این واحد راهنمایی های لازم را دریافت نمایند. در ادامه امیر خجسته عنوان کرد:یکی از ارگانهای فعال و پویا در کشور سازمان آموزش فنی و حرفه ای می باشد که در زمینه اشتغال مولد و پایدار برای نسل جوان  به آن امیدوار هستیم. وی تصریح کرد:با توسعه مباحث تئوری محور موافق نمی باشم چرا که تجربه ثابت کرده است هر گاه آموزشی به همراه مهارت باشد، آموزش کاملاً موفق ،ماندگارو منتج به اشتغال خواهد گردید.

مرکز علمی کاربردی فنی و حرفه ای همدان

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰

سرپرست مرکز علمی کاربردی فنی و حرفه ای همدان: دکتر بهرامیفروتن

معاونت مالی : جواد والایی نگار

مسئول حراست:حسین الوندی

کارشناس آموزش :میثم حیدری

کارشناس آموزش :خانم سپهری

 

---------------

لینکهای مرتبط

___________

لینک تلگرام

لینک سایت امور دانشجویی