امروز : سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ آمار بازدید از سایت : ۱۲۵۴۰۹۶ بروز شده در : يكشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹
تازه ها

پیام مهندس علی اوسط هاشمس به مناسبت مصوبه مهارتی در مجلس

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای کشور، "علی اوسط هاشمی" با اعلام این خبر گفت: این اتفاق حاصل تلاش و نگاه ارزشمند نمایندگان مجلس شورای اسلامی به اهمیت مهارت آموزی به عنوان ضرورت ملی در رفع معضل بیکاری و ارتقای معیشت است. وی از حمایت‌های کمیسیون های آموزش و تحقیقات و تلفیق مجلس شورای اسلامی در فرآیند تصویب اختصاص ۵ درصد از محل اعتبارات تبصره ۱۸ به توسعه آموزش‌های مهارتی تقدیر و اظهار امیدواری کرد که با روی آوری به ارزشمندترین سرمایه های سازمان و مشارکت شرکای اجتماعی بتوانیم تجربه ای را ثبت کنیم که موجب تقویت هر چه بهتر نگاه‌ها به ارزش مهارت در کشور شود. اوسط هاشمی با ابراز خرسندی از تغییر نگاه سیاستگذاران و برنامه‌ریزان به موضوع مهارت به عنوان عنصر کلیدی اشتغال زایی در کشور و بر رویکرد مهارت آموزی جامعه محور به عنوان رویکرد اصلی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ ای کشور تاکید کرد. رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ ای کشور همچنین بر عزم ملی برای توسعه آموزش های مهارتی با مشارکت تمامی دستگاه‌ها، شرکای اجتماعی و نهادهای مرجع و جریان ساز تأکید کرد.   ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ۰۹:۳۹     کد خبر : ۲۳۵,۹۰۷ کلیدواژه ها: آموزش های مهارتی,فنی وحرفه‌ ای,اشتغال زایی,علی اوسط هاشمی

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خبر داد: بیش از یک هزار و 100 سرباز در آزمون های مهارتی قبول شدند

  از ابتدای سالجاری تا پایان بهمن ماه ،  یک هزار و 196 سرباز موفق به کسب نمره قبولی در آزمون های فنی و حرفه ای شدند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اعلام این خبر افزود: آموزش های مهارتی در پادگان های مستقر در شهرستان های استان همدان  در 80 رشته ی مختلف برگزار گردید. مختاران بیان داشت:این سربازان در 9 مرحله آزمون هماهنگ کشوری در ارزشیابی های فنی و حرفه ای شرکت کردند. وی با اشاره به اینکه شرکت در دوره های فنی و حرفه ای برای سربازان انگیزه و اعتماد بنفس ایشان را دربر خواهد داشت گفت:کسی که مهارت دارد بی شک بیکار نخواهد ماند..

تفاهم نامه همکاری آموزشی با آموزش و پرورش و شرکت گلنان پوراتوس منعقد شد.

  در راستای توانمندسازی  و ارتقای مهارت کارآموزان و هنرجویان‌ آموزش و پرورش تفاهم نامه ی  همکاری آموزش سه جانبه فی‌مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان،اداره کل آموزش و پرورش استان و شرکت گلنان پوراتوس منعقد شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان این تفاهم نامه به منظور ارتقا صلاحیت های فنی و حرفه ای  در زمینه آموزش حرفه های مرتبط با نان ،شیرینی و شکلات  و به امضای وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،محمد پور داود ،مدیر کل آموزش و پرورش استان و حبیب اله حداد مدیر عامل شرکت گلنان پوراتوس رسید. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان بیان داشت:  برگزاری دوره های مرتبط با صنعت نان،شیرینی و شکلات در ارتقا کیفیت تغذیه و سلامت آحاد جامعه تاثیر بسزایی خواهد گذاشت. وهب مختاران هدف از انعقاد  این تفاهم نامه را رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال مولد برای نسل جوان عنوان کرد و افزود : با این طرح بزرگترین خدمت به جامعه و محیط زیست و جلوگیری از ضایعات بالای صنعت نان و شیرینی می باشد..  وی توانمند سازی هنرجویان هنرستان های نان و شیرینی و شکلات و دیگر متقتاضیان حرفه های مذکور از دیگر اهداف این تفاهم نامه دانست و اظهار داشت:از دیگر اهداف مهم در انعقاد این تفاهم نامه می توان به راه اندازی دو هنرستان پسرانه و دخترانه اشاره کرد که با مشارکت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  ،اداره کل آموزش و پرورش استان و شرکت گلنان پوراتوس به بهره برداری خواهد رسید. مختاران در خصوص تعهدات مشترک اداره کل آموزش فنی و حرفه ای ،آموزش و پرورش و شرکت گلنان می افزاید:تامین فضا و تجهیزات آموزشی،تامین مربی مجرب،نظارت ،برگزاری آزمون،اعطای گواهینامه مهارت،اختصاص رشته جدید نان ،شیرینی و شکلات با کد 92173 در حداقل  یک هنرستان دخترانه و یک هنرستان پسرانه در سال تحصیلی جدید و جذب و ثبت نام دانش آموزان،تامین مواد اولیه و منابع آموزشی است. مدت اعتبار این تفاهم نامه از تاریخ انعقاد سه سال است.

نشست صمیمی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و مسئولین ستادی با آموزشگاههای آزاد استان برگزار شد

در نشست صمیمی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با آموزشگاههای آزاد استان ،راهکارهای موثر در برگزاری و اجرای بهتر دوره های مهارتی تبیین و ارزیابی شد  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در نشست صمیمی با مدیران و موسسان آموزشگاههای آزاد ضمن تبریک تولد حضرت علی (ع) و روز پدر گفت:آموزشگاههای آزاد ظرفیت های  با ارزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای  هستند که وجود آنها باعث افزایش کیفیت آموزش ها شده و مسیر متعالی اشتغالزایی مولد را هموارتر می سازد. مختاران بیان داشت:پایبندی به کیفیت آموزش  های مهارتی  و آزمون های فنی و حرفه ای راهگشای اشتغال پایدار خواهد بود. وی در خصوص برگزاری آموزش های مجازی گفت : با هم دلی و هم افزایی نسبت به جمع بندی و راهکارهای مناسب در خصوص یادگیری الکترونیکی و آموزش های الکترونیکی به نتایج مطلوب تر خواهیم رسید. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این  نشست صمیمی ،  پس از شنیدن نظرات مدیران و موسسان  آموزشگاه های آزاد مطالب و راهکارهایی  را در راستا ی بهبود وضعیت و عملکرد آموزشگاه ها مطرح ساخت.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خبر داد: بیش از 12000 نفر از بانوان آموزش های مهارتی را فراگرفتند

از ابتدای سالجاری تا کنون 12 هزار  و 41 نفر از بانوان استان همدان از آموزش های مهارتی در قالب دوره های فنی و حرفه ای بهره مند شدند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان وهب مختاران ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه دوره های آموزشی فوق در مراکز دولتی و بخش خصوصی برگزار شد ، گفت:در این مدت 6 هزار و 326 نفر  دوره از بانوان استان در مراکز دولتی آموزش های مهارتی فراگرفتند. وی بیان داشت:در بخش غیر دولتی نیز 5 هزار و 715 نفر از بانوان از آموزش های مهارتی بهره مند شدند. مختاران خاطر نشان کرد: اداره کل آموزش‌ فنی و حرفه ای استان همدان، ۱۸ مرکز ثابت و  ۱۹۸ آموزشگاه خصوصی برای برگزاری دوره های آموزش فنی و مهارتی دارد.  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  اظهار داشت:جامعه ی هدف آموزش های فنی و حرفه ای  شامل افراد جویای کار، آسیب دیدگان اجتماعی،افراد دارای معلولیت،دانشجویان،دانش آموزان ،زنان خانه دار و سرپرست خانوار،زندانیان ،سربازان ،معتادان بهبود یافته،بنگاههای اقتصادی و مناطق روستایی و عشایری می باشد.

کارآفرینان از مشاوره شغلی فنی حرفه‌ای برای بازارکار بهره‌مند می‌شوند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از ارائه مشاوره شغلی و حرفه‌ای به علاقه مندان خبر داد و گفت: کارآفرینان، کارآموزان و نیروهای جویای کار می توانند از این خدمات برای کارآفرینی بهتر و برخورداری از مهارت های مورد نیاز بازارکار بهره مند شوند. وهب مختاران با بیان اینکه مشاوره مسیر شغلی، تضمینی بر اثربخشی آموزش های فنی و حرفه ای برای اشتغال زایی پایدار است، اظهار داشت: دفتر مشاوه شغلی واقع در مرکز فنی و حرفه ای خواهران میدان فلسطین همدان، با بهره گیری از کارشناسان و مربیان خبره، یک روز در هفته به علاقه مندان آموزش های مهارتی، مشاوره شغلی و حرفه‌ای ارائه می دهد. وی خاطرنشان کرد: خدمات مشاوره ای این مرکز  به متقاضیان در رشته های مکانیک خودرو، آی تی و صنایع دستی در هر جلسه به ۱۰ تا ۱۵ نفر و به صورت رایگان بوده است. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان یاد آور شد: دفتر مشاوره شغلی و حرفه ای اداره‌کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به عنوان زیرمجموعه مرکز تخصصی کارآفرینی و مهارت های کسب و کار این اداره‌کل فعالیت می‌کند. مختاران با بیان اینکه خدمات ارائه شده، سازگاری بین مشاغل موجود و نیروی کار را تامین می کند، ادامه داد: تربیت حرفه ای انسان ها به منظور ایجاد تخصص در آنها، از طریق فراهم آوردن تسهیلات و امکانات و ایجاد دوره های کارآموزی محقق می شود. وی گفت: راه اندازی این دفتر بر پایه سه فرایند اصلی نیازسنجی مهارتی، ارائه خدمات مشاوره شغلی و آموزشی و ارائه خدمات مهارت آموزی مورد نیاز بازارکار به دانشجویان، با تکیه بر ظرفیت های بالقوه و بالفعل دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی های غیردولتی بوده است. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان عنوان کرد: یکی از سیاست های اشتغال در خصوص بازار کار، ارائه خدمات مشاوره آموزشی-شغلی است که می تواند به همراه کارآموزی در مراکز آموزش فنی و حرفه ای اثرات فراوانی برای کارجویان و ارتقای بهره وری شاغلان داشته باشد. مختاران تاکید کرد: خدمات مشاوره آموزشی-شغلی ابزار مهمی برای مبارزه با بیکاری بلند مدت است.

افتتاح سه آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در استان همدان

همزمان با دهه مبارک فجر ۳  آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در استان همدان افتتاح شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان این سه آموزشگاه در رشته های  تاسیسات ، حقوقی، مالی بازرگانی، فناوری اطلاعات و گردشگری به مهارت آموزی خواهند پرداخت. از این تعداد آموزشگاه، دو آموزشگاه در رشته های تاسیسات، حقوقی ،مالی- بازرگانی و فناوری در شهرستان همدان و یک آموزشگاه دیگر در رشته امور مالی-بازرگانی و گردشگری در شهرستان تویسرکان با حضور فرماندار این شهرستان به بهره برداری رسید..

به مناسبت دهه فجر چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی انجام شد: صعود گروه کوهنوردی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به ارتفاعات چشمه فرشه

همزمان با دهه مبارک فجر  گروه کوهنو.ردی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به ارتفاعات چشمه فرشه صعود کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان چشمه فرشه یکی از چشمه های پرآب کوهستان الوند است و از مکان های بکر و دیدینی همدان به شمار می رود. این گزارش می افزاید:چشمه فرشه در ارتفاع 3000 متری  واقع شده که  از روستای زیبای دره مراد بیگ و سیلوار می گذرد. گفتنی است گروه صعود کننده به این منطقه با حضور  شهرام حمیدی محب ،عزت اله گمار، کامبیز همتی ،مسعود بهنامفر،مهدی گودرزی و حمید شمس انجام شد.

بيانيه راهبرد مشارت هاي عمومي

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۱

اداره کل اموزش فنی و حرفه ای  استان همدان در راستاي انجام ماموريت سازماني خود تلاش مي کند با برنامه محوري، نگاه سيستمي، پشتوانه آمايشي و توان کارشناسي خدمات باکيفيتي را به طرز شايسته و در چارچوب وظايف قانوني خود به مخاطبين ارائه نمايد.چشم انداز سازماني ما آن است که  همواره بعنوان يکي از بهترين سازمان ها در خدمت رساني نزد مردم شناخته شويم. ارائه خدمات علمي ، دقيق ، کارشناسي ، به روز و صادقانه در چارچوب نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران در صدر ارزش هاي سازماني ما قرار دارد.

هر سازماني در راستاي تحقق اهداف، اجراي ماموريت ها و ارائه خدمت به مردم نيازمند توجه تام مخاطبان خود مي باشد. بديهي است بدون توجه مردم و بدون دريافت بازخورد هاي حاصل تعاملات دوسويه ، انتخاب راهبرد هاي ارائه خدمت، سخت و ناممکن مي گردد. به بيان ديگر ارائه خدمت به نحو شايسته زماني امکانپذير است که مخاطب، ميزان رضايتمندي خود را از دريافت خدمات اعلام ، تعامل و مشارکت خود را کامل نمايد. سازماني در ارائه خدمت موفق تر است که بتواند نظرات، پيشنهادات و انتقادات مخاطبين خود را دريافت و بر اساس آن راهبردهاي مناسبِ جلب رضايت را در چهارچوب قانون اتخاذ نمايد.

در اين راستا و به منظور جلب مشارکت هاي مردمي اداره کل اموزش فنی و حرفه ای استان همدان برخود لازم مي داند نظرات، پيشنهادات و انتقادات آحاد مردم بويژه از سوي نخبگان، متخصصين ، صاحب نظران، مديران و کارشناسان دستگاه هاي اجرائي عمومي را گردآوري و راهبردهاي منتج به افزايش کيفيت خدمات را تدوين نمايد. سازمان مديريت و برنامه ريزي استان همدان  تعامل و تبادل اطلاعات با آحاد مردم و دستگاه هاي اجرائي را در سرلوحه کار خود قرار داده است

لطفا از این قسمت جهت ارائه پیشنهاد استفاده کنید

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.