امروز : سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ آمار بازدید از سایت : ۳۰۳۴۷۲ بروز شده در : سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
تازه ها

اداره موسسات کار آموزی آزاد

معرفی واحد: رئیس اداره موسسسات کارآموزی آزاد:حسین محمدی کارشناس موسسسات کارآموزی آزاد: سرکار خانم پارسامهر کارشناس موسسسات کارآموزی آزاد: سرکار خانم همتی ·کارشناس موسسسات کارآموزی آزاد شهرستان همدان: سرکار خانم میرابی  

دومین آزمون ادواری سنجش مهارت سربازان وظیفه

همزمان با سراسر کشور در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان صورت گرفت: دومین آزمون ادواری سنجش مهارت سربازان وظیفه دومین آزمون ادواری سنجش سربازان وظیفه همزمان با سراسر کشور در این اداره کل برگزار شد.   به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  مدیر کل و مسئولین ستادی این اداره کل از روند برگزاری آزمون مهارت سربازان وظیفه در نیروی انتظامی استان بازدید کردند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  با اشاره به  تفاهم نامه منعقد شده با ستاد نیروهای مسلح  گفت:در این مرحله تعداد 660 نفر از سربازانی که دوره آموزش های مهارتی را گذرانده اند مورد ارزیابی قرار گرفتند. وهب مختاران  با بیان اینکه  تعداد 207 نفر از نیروهای وظیفه ناجا در این آزمون شرکت کردند اظهار داشت:193 نفر نیز از نیروهای وظیفه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  جهت سنجش و ارزیابی مهارتی  معرفی شدند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان آموزش های مهارتی را یکی از راهکارهای ایجاد اشتغال در جامعه دانست و اظهار داشت:با رایزنی های انجام گرفته تعداد 20 کارآفرین در کارگاههای آموزشی این اداره کل به امر آموزش مشغول می باشند. وی تاکید کرد :بسیاری از افرادی که در کارگاههای کارآفرینان شرکت می کنند به راحتی از طریق ایشان در تولید  و عرضه محصولات خود مشکلی نخواهند داشت. مختاران تصریح کرد:این اداره کل جهت کاهش آسیب های اجتماعی در حوزه های مختلف آمادگی کامل برگزاری دوره های مهارتی را دارد. در ادامه فرمانده انتظامی استان همدان با اشاره به اینکه طرح مهارت آموزی سربازان وظیفه از دوجنبه  افرادمتخصص و فاقد مهارت اهمیت دارد، گفت:فردی که تخصص دارد با گرفتن گواهینامه فنی و حرفه ای می تواند در بازار کسب و کار فعالیت نماید. کامرانی صالح بیان داشت:سربازان فاقد تخصص با شرکت در دوره های مهارتی فنی و حرفه ای و آموزش مهارت های لازم  می توانند در بازار کسب و کار و اشتغال با اعتماد بنفس وارد شوند. وی همچنین از دیگر مزایای این طرح را استفاده از مهارت و تخصص سربازان وظیفه  جهت جلوگیری از فراموشی مهارت و همچنین کسب تجربه ایشان در آینده دانست و تاکید کرد:در اینجا می طلبد سربازان از وضعیت موجود جهت استفاده از دوره های مهارتی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان استفاده کنند.  

نماینده مردم شریف شهرستان رزن در مجلس شورای اسلامی:

در بحث آموزش ،تنها جایی که توانسته خدمات موثری اراِئه دهد ،سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور است نماینده مردم شریف شهرستان رزن در مجلس شورای اسلامی از اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان بازدید کرد. به  گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان حسن لطفی رییس کمیسیون لایحه اصلاح و دائمی کردن  قانون مدیریت  خدمات کشوری در مجلس شورای اسلامی  از این اداره کل بازدید و با کارکنان به گفتگو پرداخت. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن تقدیر و تشکر از حضور نماینده مردم شهرستان رزن در مجلس شورای اسلامی به ارائه آمار و عملکرد این اداره پرداخت. وهب مختاران با اشاره به اینکه از استان های تاثیر گذار در امر مهارت هستیم گفت:رویکرد ما استفاده از کارآفرینان و افراد تاثیر گذار در بازار کسب و کار می باشد. مختاران استفاده از ظرفیت بازار و توان کسب و کار را اقدام مهمی برای آماده سازی جوانان جهت ایجاد اشتغال پایدار دانست و افزود:امروز مهمترین نیاز جامعه برای جوانان اشتغال می باشد. وی اظهار داشت:فضایی که اشتغال کشور ما دارد می طلبد تمامی دستگاههایی که در این حوزه فعالیت می کنند، به صورت جهادی  واردعمل شوند.  درادامه لطفی ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در امر اشتغال گفت:این اداره کل نقش خود را توجه به امکانات موجود پررنگ ایفا نموده است. وی اهمیت آموزش مفید را زمانی دانست شخص بتواند سه مقوله هزینه،درآمد و فرصت های از دست رفته را برگرداند. لطفی اظهار داشت:با مدیریت وضع موجود می توانیم از همه کشورها توسعه یافته تر باشیم.  این مقام مسئول گفت: در بحث آموزش ،تنها جایی که توانسته خدمات موثری اراِئه دهد ،سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور است. نماینده مردم شهرستان رزن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بحث اشتغال با چالش هایی مواجه هستیم گفت:ما به شدت در مجلس به دنبال تامین هزینه های فنی و حرفه ای هستیم. ایشان اظهار داشت:فنی و حرفه ای با حداقل هزینه ،بهترین آموزش و بالاترین سهم اشتغال را دارد. وی با اشاره به اینکه مشاغل خرد در جامعه بهتر از مشاغل کلان جواب می دهد تاکید کرد:برای اشتغال زایی باید قوانین پیچیده و دست و پا گیر حذف گردد و مسیر را برای کارآفرینان باز گذاشت.

طرح سنجش سلامت کارکنان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان

در راستای ارتقای سلامت جسمی و روانی کارکنان، شناسایی و کنترل بیماری های قابل پیشگیری طرح سنجش سلامت کارکنان در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان انجام گرفت. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان طرح سنجش سلامت کارکنان این اداره کل  با هدف حفظ سلامت افراد شاغل در مجموعه فنی و حرفه ای استان  برگزار شد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اعلام این خبر افزود:حفظ سلامت و بهداشت روان تاثیر مهمی در نقش و کارکرد بهینه افراد خواهد داشت. وهب مختاران گفت:در  طرح سنجش سلامت ،در زمینه های مختلف، پرسنل مجموعه آموزش  فنی و حرفه ای استان همدان مورد آزمایش قرار گرفتند.

بیش از 49 هزار نفر در آزمون های فنی و حرفه ای شرکت کردند

در 9 ماهه سال جاری 49 هزار و 328 نفر در مراکر آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در پنج گروه آزمون شرکت کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در 9 ماه  سال جاری بیش از 49 هزار نفر در آزمون های مهارتی شرکت داشتند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اعلام این خبر افزود:از 49 هزار و 328 نفر شرکت کننده در آزمون های مهارت تعداد 18 هزار 746 نفر  خانم بوده است. وهب مختاران گفت: این آزمون ها در بخش های  ادواری، صنعت ساختمان،تفاهم نامه ،هماهنگ و آنلاین اجرا شده است. وی اظهار داشت :تعداد 21 هزار 349 نفر در آزمون های آنلاین شرکت داشتند که تعداد 13 هزار 846 نفر قبول شده اند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان تعداد شرکت کننده در بخش آزمون هماهنگ را  11 هزار 81 نفر شمرد و افزود:7هزار 838 نفر موفق به کسب نمره قبولی شدند. ایشان شرکت کنندگان در بخش تفاهم نامه را 3 هزار  62 نفر اعلام کرد و افزود: 2هزار  744 نفر در این بخش قبول شدند. مختاران بیان داشت: تعدادیک هزار و 88 نفر در آزمون های ادواری شرکت کردند و از این تعداد 575 نفر موفق به کسب نمره قبولی شدند.

فرماندار شهرستان تویسرکان در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران این شهرستان:

آموزش و یادگیری  در کنار تولید و اشتغال کمکی است به روند توسعه کشور فرماندار تویسرکان به همراهی روسای دستگاههای اجرایی این شهرستان از کارگاههای آموزشی مرکز فنی و حرفه ای خواهران شهرستان تویسرکان بازدید کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان حبیب مومیوند با اشاره به هدایت آموزش ها به مراکز فنی و حرفه ای گفت: همه آموزش ها در فنی و حرفه ای خواهران و برادران متمرکز شود و بقیه ادارات هم از این آموزش ها بهره مند گردند. فرماندار شهرستان تویسرکان با تاکید بر این که آموزش ها  باید منجر به اشتغالزایی شود بیان داشت: از ابتدای سال ۳۷۰نفر از خواهران در رشته های مختلف آموزش دیده اند.  مومیوند اظهار داشت: با عنایت به جنگ اقتصادی ، ایجاد زمینه های شغلی پایدار بسیار مهم است و با توجه به ظرفیت بالای شهرستان در بحث صنایع دستی ،در این زمینه  می توان بخوبی وارد شد.  وی  اظهار داشت:سال ۹۶ یک میلیارد و ۳۵۰میلیون تومان و امسال ۲میلیارد و ۲۲۰میلیون تومان تسهیلات کم بهره  به مشاغل خانگی پرداخت شده است.  حبیب مومیوند مراکز آموزش فنی و حرفه ای تویسرکان را  از مراکز خوب استان همدان دانست و افزود: کارآموزان پس از اتمام دوره برای اشتغالزایی باید از مکان مناسبی برای عرضه محصولات استفاده کنند. فرماندار تویسرکان گفت: آموزش و یادگیری  در کنار تولید و اشتغال به روند توسعه کشور کمک شایانی خواهد کرد.  این مقام مسئول ادامه داد:بسیار خوشحالم که آموزش های غیر رسمی در شهرستان تویسرکان جمع و همه به سمت فنی و حرفه ای هدایت شده اند و آموزش ها بدون دریافت هزینه در مرکز فنی و حرفه ای به عنوان متولی اصلی و رسمی آموزش با مدرک معتبر انجام می شود.   مومیوند گفت: آموزش ها در سطح روستاها شروع شده و آمادگی لازم برای برگزاری دوره های آموزشی در روستاها وجود دارد و در صورتی که اهالی استقبال کنند و دهیار اعلام نماید آموزش ها در آنجا ارائه می شود.

از 4 شرکت کننده نخبه ی همدانی 3 نفر به مرحله دوم اردوی مسابقات جهانی مهارت راه یافتند

 به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  در اولین مرحله آزمون اردوی آماده سازی چهل و پنجمین مسابقات ملی مهارت2019 کازان روسیه نخبگان همدانی پس از کسب موفقیت به مرحله ی دوم اردوی آمادگی  راه یافتند. بنا بر این گزارش چهار نخبه ی همدانی در اولین دوره آزمون انتخابی المپیاد ملی مهارت مرحله جهانی  شرکت کردند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اعلام این خبر افزود:نخبگان مهارتی از این استان در چهار رشته شرکت داشتند که خوشبختانه درسه  رشته موفق به راهیابی به مرحله دوم اردوی آماده سازی 2019 کازان  روسیه شدند. وهب مختاران از موفقیت مرتضی امیدی در رشته طراحی  مهندسی مکانیک ،محمد کلوندی در رشته طراحی گرافیک و مهدی نجفی جلالیه در رشته تاسیسات الکتریکی خبر داد و گفت: امیدواریم شرکت کنندگان همدانی بتوانند نمایندگی خوب برای این استان در مسابقات جهانی باشند.

آموزش کنترل و اطفاء حریق در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار

با هدف ارتقاء ایمنی و حفاظت فنی مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار اجرا شد: آموزش کنترل و اطفاء حریق در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار به منظور پیشگیری از حوادث ناشی از آتش سوزی و کنترل شرایط بحران، با همکاری آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بهار دوره آموزشی یک روزه کنترل و اطفاء حریق در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان، در این دوره آموزشی که با حضور کارکنان و کارآموزان مراکز برادران و خواهران اجرا شد، شرکت کنندگان با عوامل به وجود آورنده آتش و نحوه کنترل این عوامل، انواع آتش، روش های مختلف کنترل و اطفاء حریق، آشنایی با انواع کپسول های آتش نشانی، نحوه مواجهه با حریق و روش اطفاء آن آشنا شدند. رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار اعلام کرد هدف از اجرای این دوره افزایش ضریب ایمنی در مرکز به ویژه کارگاه های آموزشی است. فرهاد اکبری افزود: در این راستا تلاش می کنیم از همه ظرفیت های موجود در شهرستان نظیر شهرداری، فوریت های پزشکی، نیروی انتظامی و ادارات برق و گاز استفاده کنیم.

فرماندار شهرستان ملایر: جایگاه آموزش های مهارتی در دانشگاهها ارتقاء یابد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۱۳

مدیر کل و مسئولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با فرماندار ویژه شهرستان ملایر دیدار و گفتگو کردند.

 

    به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان، مدیر کل به همراهی مسئولین ستادی این اداره کل جهت تبریک انتصاب فرماندار جدید شهرستان ملایر  با ایشان ملاقات نمودند.

مدیرکل آموش فنی و حرفه ای استان همدان  ضمن ارائه گزارشی در حوزه آموزش فنی و حرفه ای شهرستان ملایر  ،انتصاب باب الله فتحی  به عنوان فرماندار ویژه شهرستان ملایر راتبریک گفت.

وهب مختاران بیان داشت:آموزش های فنی وحرفه ای به دلیل همراه کردن آموزش های نظری و عملی از توانایی زیادی در تشکیل سرمایه انسانی و تربیت کارگر دانش مدار برخوردار است.

وی اظهارداشت: مهارت آموزی باید در سبد مطالبات مردم قرار گیرد چراکه آموزش های کلاسیک و تئوری پاسخگوی نیاز افراد برای دستیابی به فرصت شغلی نیست.

فرماندار شهرستان ملایر ضمن تقدیر وتشکر از حضور مدیر کل وهیات همراه گفت:با توجه به اینکه فارغ التحصیلان دانشگاهی فاقدمهارت می باشند،آموزشهای فنی و حرفه ای می تواند جایگاه ویژه ای در دانشگاهها داشته باشد.

 

فتحی در ادامه خواستار هماهنگی سایر دستگاههای اجرایی شهرستان با مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان ملایر در جهت تحقق اهداف و همسو شدن با این مرکز شد.

 

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.