امروز : چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ آمار بازدید از سایت : ۲۷۲۴۴۹ بروز شده در : چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
تازه ها

امام جمعه شهرستان کبودرآهنگ: اساسی ترین مهارت های زندگی ،آموزش های فنی و حرفه ای است

سرپرست و پرسنل مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان کبودرآهنگ  با امام جمعه این   شهرستان دیدار کردند. امام جمعه کبودرآهنگ با اشاره به اینکه مراکز فنی و حرفه ای باید با تمام توان به آموزش جوانان اهتمام ورزند گفت:ایجاد اشتغال در جامعه  موجب پیشرفت و ترقی کشور و ایجاد انگیزه و امید  می شود. حجت الاسلام و المسلمین باقری بیان داشت:  آموزش های مهارتی یکی از اساسی ترین و مهمترین مهارت های زندگی دانست که می تواند مشکلات اقتصادی جوانان جویای کار و خانواده ها را رفع کند. در ادامه آرش پیغمبری در خصوص عملکرد و فعالیت های مرکز شهرستان مربوطه گزارش جامعی  را ارائه داد.                                                                                                                                                   

اداره موسسات کار آموزی آزاد

معرفی واحد: رئیس اداره موسسسات کارآموزی آزاد:حسین محمدی کارشناس موسسسات کارآموزی آزاد: سرکار خانم پارسامهر کارشناس موسسسات کارآموزی آزاد: سرکار خانم همتی ·کارشناس موسسسات کارآموزی آزاد شهرستان همدان: سرکار خانم میرابی  

به مناسبت روز دانشجو صورت گرفت انعقاد تفاهم نامه همکاری ما بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و دانشگاه فنی و حرفه ای

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان  همدان جلسه انعقاد این تفاهم نامه با حضور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای ، روسای ستادی این اداره کل و همچنین مدیران دانشگاه فنی و حرفه ای برگزار شد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن تبریک روز دانشجو گفت:با عنایت به اینکه دانشجویان به عنوان آینده سازان کشور عزیزمان مطرح هستند لذا توانمند سازی ایشان در حوزه های مهارت آموزی برای ورود بهتر به بازار کار از اولویت های این اداره کل می باشد. وهب مختاران افزود :علم در کنار عمل راهگشای مشکلات است و امیدواریم دانشجویان از این موقعیت به وجود آمده نهایت استفاده را ببرند. این مقام مسئول خاطر نشان ساخت:اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان آماده همکاری و انعقاد تفاهم نامه با تمامی دستگاههای اجرایی از جمله دانشگاه ها و مراکز پژوهشی می باشد. در ادامه رییس دانشگاه فنی و حرفه ای استان همدان ضمن استقبال از این تفاهم نامه گفت:یقین داریم خروجی این دوره ها در اکثر موارد به اشتغال پایدار منجر خواهد شد. کاظمی همچنین به نقش مسابقات ملی مهارت برای یافتن استعدادها اشاره کردو افزود :خواهان گسترش همکاری و ایجاد رشته های جدید در این دانشگاه با همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای هستیم. همچنین قابل ذکر است در پایان این نشست ، مرکز SCD دانشگاه فنی و حرفه ای توسط مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و رییس این دانشگاه افتتاح شد.

نشست فعالان اقتصادی استان همدان با سفیر کشور اتریش

نشست فعالان اقتصادی استان همدان  با حضور سفیر کشور اتریش ،رایزن اقتصادی این کشور در تهران ،مدیران ارشد دستگاههای دولتی ،مدیران صنایع ،کارآفرینان و مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان برگزار شد . مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن عرض خیر مقدم به سفیر کشور اتریش و هیات همراه گفت:خواستار تبادل تجربیات و اطلاعات با موسسات صاحب صلاحیت در زمینه صنعت گردشکری هستیم. وهب مختاران  بیان داشت:استفاده از تکنولوژی شبیه ساز در زمینه جوشکاری و سایر مسائل در حوزه تخصص کشور اتریش به این سازمان نیز انتقال داده شود. وی همچنین خواستار  انتقال تجربیات در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی برای زنان سرپرست خانوار شد.  در ادامه سفیر اتریش هدف از حضورش در همدان را شروع همکاری در حوزه های مختلف گردشگری، صنعتی، فرهنگی، کشاورزی و اقتصادی دانست اشتفان شولتس گفت : در گذشته همکاری صنعتی بین کشور اتریش با شرکت فولاد ویان همدان وجود داشته و اکنون گسترده تر از قبل می خواهیم روابط دو کشور بر پایه اقتصاد و سرمایه گذاری در بخش های مختلف انجام شود. سفیر اتریش در تهران ادامه داد : انتقال تجربه ، قدرت و توان بنگاه های بزرگ و کوچک به ویژه بخش خصوصی در عرصه های مختلف می تواند در تحول اقتصادی دو کشور مثمرثمر باشد. سفیر اتریش با استقبال از همکاری در زمینه کشاورزی به ویژه ایجاد و تولید انرژی های تجدید پذیر گفت : پیش از این نیز یک شرکت بلغارستانی با مدیریت اتریشی در حوزه انرژی های نو با همدان همکاری داشته و این روابط توسعه می یابد.

کسب مدال نقره مسابقات ورزشی تنیس روی میز توسط همکار اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان

بانوی تنیس باز اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در مسابقات مرحله کشوری ویژه بانوان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور موفق به کسب مقام دوم گردید. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در پی برگزاری مسابقات ورزشی مرحله کشوری در مرکز تربیت مربی کرج ،فاطمه عدالملکی موفق به کسب مقام دوم در رشته تنیس روی میز شد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن آرزوی موفقیت و سلامتی برای این بانوی ورزشکار گفت:سلامت هر جامعه ای را سلامت افراد تضمین می کند. وهب مختاران با اشاره به اینکه بانوان ورزشکار روح و جسم سالم تر دارند بیان داشت:این سلامتی  در بانوان می تواند نسلی سالم و تندرست تربیت نماید

در مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران شهرستان ملایر انجام گرفت:

 برگزاری دوره  آموزشی سلامت زنان خانواده و جامعه دوره آموزشی تاب آوری در رفتارهای پرخطر با محور زن ،خانواده سالم و جامعه سالم  توسط کارشناسان اداره بهزیستی شهرستان ملایر جهت پرسنل و کارآموزان مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران ملایر برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این دوره شرکت کنندگان  با رفتارهای پر خطر و عوامل خطر آشنا شدند. سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران شهرستان ملایر با اشاره به سلامت زنان در خانواده و جامعه گفت:افزایش آگاهی از آسیب های بزرگتردر خانواده و جامعه می تواند جلوگیری کند. سوسن راعی بیان داشت:هر نوع برنامه ریزی آموزشی در این خصوص موجب توانمند سازی بانوان و همچنین در نهایت خانواده ای مستحکم را خواهد ساخت.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در بازدید از صنایع استان : برنامه ریزی های مهارتی باید با توجه به دنیای کسب و کار صورت گیرد

  مدیر کل و مسئولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از دو کارخانه استان بازدید کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و در راستای ترویج آموزش های مهارتی در صنایع ، هیاتی متشکل از مدیر کل و مسئولین ستادی این اداره کل ضمن حضور در شرکت پترو پالایش کاسیا و شرکت شیشه  و دیدار و گفتگو با پرسنل و مدیران آنها ، از قسمت های مختلف این شرکت ها بازدید کردند . مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه باید با کارآفرینان و افرادی که در چرخه ی تولید و اشتغال نقش دارند ارتباط موثر داشته باشیم  گفت: برنامه ریزی آموزش های مهارتی  باید با توجه به کسب و کارهای جدید و نوین و بر اساس نیاز صنایع منطقه باشد . وهب مختاران افزود : بیکاری در جوانان به معنای بی مهارتی بوده و فرد دارای مهارت ، احتمال کمتری دارد بیکار بماند . وی ضمن اعلام آمادگی همکاری با صنایع و کارخانجات تولیدی استان گفت : چنانچه صنایع نیازهای مهارتی و ارتقاء سطح فنی پرسنل خود را به ما اعلام کنند برای آنها در تمامی حرفه ها برنامه ریزی آموزشی خواهیم داشت . قابل ذکر است در جریان این باردیدها ، مدیران صنایع و پرسنل آنها در خصوص آموزش های مهارتی مورد نیاز خود ،  با مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفتگو کردند .

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در نشست پارک علم و فناوری: نداشتن مهارت موجب هدر رفت منابع اقتصادی است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۱۹

 

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در نشست پارک علم و فناوری:

نداشتن مهارت موجب هدر رفت منابع اقتصادی است

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مدیر کل  به همراه مسئولین ستادی با رییس پارک علم و فتاوری استان همدان دیدار نمودند.

در این نشست مجید کزازی رییس پارک علم و فناوری همدان به معرفی اهداف و ماموریت ها و سیاست های ابلاغی دولت در اقتصاد مقاومتی و نقش پارک در اقتصاد دانش بنیان و پیگیری برنامه ها پرداخت  و بر ضرورت تعامل همکاری فی ما بین پارک علم و فناوری و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان در راستای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه علم و فناوری تاکید نمود

وی تصریح کرد، پارک علم و فناوری همدان بر اساس برنامه های راهبردی و اسناد بالادستی کشور و سیاست های ابلاغی وزارت علوم ، توسعه و تقویت واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان را از اولویت های اصلی خود می داند و با مشاوره های فنی و و حمایت های تسهیلاتی ضمن اشتغال زایی برای متخصصان و فارغ التحصیلان دانشگاهی موجب رونق تولیدات داخلی و تقویت فضای کسب و کار گردیده است.

وی با اشاره به  حمایت های در زمینه های مالی،چون تسهیلات، معافیت مالیاتی ،مشاوره فنی ، کسب و کار و برگزاری نمایشگاه گفت:با رسالتی که بر دوش فنی و حرفه ای می باشد می توان  با آموزش های مهارتی تاثیرات چشمگیری در حوزه ی اشتغال ایجاد نمود.

 

کزازی افزود: سازمان آموزش فنی و حرفه ای بدلیل برگزاری دوره های مهارتی در مراکز  ،بر خلاف دانشگاهها که تئوری محور می باشند ،اشراف خوبی به مسائل در زمینه اشتغال دارد ،که این امر موجب تسهیل در تعاملات دو اداره می گردد.

 

در ادامه وهب مختاران ضمن تقدیر و تشکر با اشاره به رسالت مهم سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تاکید کرد:آموزش های مهارتی زمینه ساز اشتغال می باشد.

مختاران  موفق بودن در بازار کسب و کار را داشتن مهارت به روز عنوان کرد و اظهار داشت:فرد یا افراد بدون مهارت  موجب هدر رفتن منابع اقتصادی می گردند و اقتصاد بدون مهارت معنا نخواهد داشت.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خاطر نشان ساخت:حرکت در سمت و سوی اشتغال با دعوت از کارآفرینان و نخبگان ،همچنین استفاده از ایده های ایشان و منطبق کردن آموزش های مهارتی طبق ایده های مطرح شده موثر و منتج به کسب و کار می گردد.

وی تصریح کرد:این اداره کل با آمادگی کامل منطبق بر خط مشی و سیاست های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور  و منویات مقام معظم رهبری (مدظلله العالی) و دولت محترم تدبیر وامید در راستای اقتصاد مقاومتی،تولید- اشتغال  در خصوص آموزش های مهارتی منتج بر کسب و کار را دارد.

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.