امروز : جمعه ۳ فروردين ۱۳۹۷ آمار بازدید از سایت : ۱۰۰۸۰۰
تازه ها

برگزاری دوره ی آموزشی غذاهای ایرانی اسلامی

به گزاش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان دوره آموزشی غذاهای ایرانی اسلامی   ویژه کارکنان اداره کل کتابخانه های  عمومی استان  در مرکزآموزش فنی و حرفه ای  شهید مدنی برگزار گردید. شایان ذکر است دوره ی مذکور توسط آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای  اریگانو به صورت عملی در مرکز یک دایر گردید. گفتنی است  کارکنان اداره کل  کتابخانه های  عمومی استان همدان در این دوره آموزشی با منوهای:انار آویج  ،خوراک چیکن تندوری،خورشت خلال کرمانشاه و دسر شکلات آشنا شدند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در نشست صمیمی با مربیان سخت کوش:

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در نشست صمیمی با مربیان سخت کوش: اثر بخشی مهارت های آموزشی در اشتغال مشخص می گردد وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در نشست صمیمی با مربیان سخت کوش ضمن عرض خسته نباشید و تبریک فرارسیدن بهار طبیعت گفت:همفکری و هم افزایی را به بهترین شکل ممکن جهت هر چه بهتر برگزار شدن دوره های مهارتی افزایش دهید. مختاران با اشاره به اینکه مهارت موتور اشتغال در کشور می باشد افزود:اثر بخشی و کیفیت مهارت آموزی در اشتغال منجر به کسب و کار مشخص می گردد. وی با بیان اینکه اشتغال فعالیتی پویاست اظهار داشت:افرادی که در زمینه دانش ،آگاهی و مهارت سرمایه گذاری می کنند سهم بخصوصی در کسب و کار خواهند داشت. در ادامه مربیان موارد ،مسائل و مشکلات خود را  مطرح نمودند.

در نشست صمیمی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با آموزشگاهای آزاد مطرح شد:

در نشست صمیمی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با آموزشگاهای آزاد مطرح شد: اشاعه آموزش های مهارتی در روستاها توسط آموزشگاههای آزاد انجام پذیرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان نشست صمیمی مدیر کل و آموزشگاه های آزاد استان با حضور ظاهر پور مجاهد مدیر کل دفتر بازرسی،مدیریت عملکرد و امور حقوقی و سرپرست دفتر امور روستایی استانداری در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان همدان انجام گرفت. ظاهر پورمجاهد با بیان اینکه پایه و مبنای همه اقدامات آموزش است ،مطرح ساخت:عملکرد مدیر کل و مجموعه فنی و حرفه ای استان قابل تقدیر است. سرپرست دفتر امور روستایی استانداری اظهار داشت:نقش آموزش های مهارتی در اشتغال محرز و مشهود می باشد. در ادامه وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان همدان با اشاره به تفاهم نامه بسته شده فی مابین استانداری و صندوق کارآفرینی با محوریت روستای بدون بیکار اذعان داشت:اشاعه آموزش های مهارتی در روستاها باید توسط آموزشگاهها انجام پذیرد. مختاران با مطرح ساختن  نیاز بازار و کسب وکار اظهارداشت:آموزش های مهارتی در روستاها برمیبنای جامعه هدف می باشد . در خاتمه  آموزشگاه های آزاد موارد و پیشنهادات خویش را مطرح نمودند.

نمایشگاه صنایع دستی بانوان مهارت آموخته اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان

بمناسبت سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و مقام والای زن در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همدان نمایشگاه صنایع دستی تولید شده توسط بانوان مهارت آموخته برگزار گردید. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان نمایشگاه فوق با همکاری و مشارکت اداره کل ،مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران  همچنین کانون انجمن صنفی اموزشگاههای آزاد در شش غرفه دایر گردید. شایان ذکر است محصولات تولید شده توسط بانوان مهارت آموخته در  حرفه های جواهر سازی با سنگ های قیمتی،آیینه کاری، نقاشی روی شیشه و منبت بود که در معرض نمایش عموم قرار گرفت. گفتنی است طاهره دوروزی مشاورومديرکل دفتراموربانوان وخانواده استانداری همدان از نمایشگاه فوق بازدید بعمل آوردند

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در مراسم جشن با شکوه میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و مقام والای زن :

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در مراسم جشن با شکوه میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و مقام والای زن : امروزه به برکت خون شهدا و انقلاب  شاهد پیشرفت بانوان در تمامی عرصه ها هستیم به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان بمناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه الزهرا (س) و مقام شامخ زن مراسم جشن باشکوهی با حضور دکتر حاجی بابایی نماینده محترم مردم شریف شهرهای همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ،مدیر کل ،مسئولین ستادی و نمایندگان دیگر دستگاهای اجرایی در  مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان همدان برگزار گردید. دکتر حاجی بابایی نماینده محترم مردم شرف همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک و تهنیت به مناسبت زادروز حضرت صدیقه ی کبری فاطمه زهرا (س) ،و مقام شامخ زن گفت: بانوان در توسعه کشور بسیار نقش آفرینند.  وی با  بیان اینکه زیباترین موجود هستی  مادر است، افزود: هیچ چیز به اندازه مادر در عالم هستی آرامش بخش نیست و تاثیر  این فرشته  در زندگی غیر قابل انکار می باشد. در ادامه وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) دردانه هستی شیر زن کربلا عنوان کرد:فاطمه زهرا(س) نه تنها الگوی همه زنان عالم می باشد بلکه الگوی بشریت و انسانیت نیز می باشد. مختاران با اشاره به پیشرفت بانوان در تمامی عرصه ها به برکت انقلاب و خون شهدا، تصریح کرد: در عرصه مهارت آموزی بهترین مربیان ما از بانوان پر افتخار می باشد. .

کمیته بازنگری در سیاست ها و اجرای بخش نامه شماره 14

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  کمیته بازنگری در سیاست ها و اجرای بخش نامه شماره 14 با حضور مدیر کل ،مسولین  و کارشناسان ستادی این اداره کل برگزار گردید وهب مختاران  مدیر کل  آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به تشریح و تبیین این بخش نامه پرداخته اضافه کرد: تمامی حرکت ها ،اهداف و عملکرد ها باید مطابق  با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، همگام با دولت محترم تدبیر و امید و در راستای سیاست های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور باشد. مختاران در این کمیته مبحث اشتغال را که از بزرگترین دغدغه های کشور می باشد را مطرح نموده اذعان داشت:همگی باید در امر ایجاد اشتغال موثر بوده و نقش آفرینی نماییم.

جلسه هم اندیشی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با رییس دانشگاه بوعلی

پیرو تفاهم نامه منعقد شده فی مابین سازمان اموزش فنی و حرفه ای کشور با وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری با رویکرد توانمند سازی مهارتی دانشجویان وفارغ التحصیلان دانشگاهی ، جلسه هم اندیشی با حضور مدیر کل ،مسولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان و رییس داشنگاه بوعلی همدان برگزار گردید. بر اساس این  گزارش وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به جدایی ناپذیر بودن مقوله مهارت و اشتغال مطرح ساخت:راهیابی آموزش های مهارتی به هر مکان قطعاً در کاهش نرخ بیکاری تاثیر گذار خواهد بود. مختاران کاهش آسیب های اجتماعی را از رسالت های مهم سازمان آموزش فنی و حرفه ای دانسته و خاطر نشان ساخت:در این خصوص تفاهم نامه ای با وزارت کشور که به صورت پایلود در 5 استان برگزار میگردد با رویکرد آموزش بانوان سرپرست خانوار منعقد گردیده است. در ادامه محمد ی فر رییس دانشگاه بوعلی سینا همدان ضمن تقدیر وتشکر از حضور مدیر کل و مسئولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان اظهار داشت:امر اشتغال نیز از دغدغه های مهم ماست وی مهارت آموزی در کنار تحصیل را بسیار ضروری تلقی نموده ،اضافه کرد: این امر نتیجه متفاوتی و موفقیت آمیزی در بر خواهد داشت

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در ششمین جلسه شورای فرهنگی

جلسات شورای فرهنگی  موجبات انسجام و یکپارچگی دستگاههای دولتی را فراهم می سازد به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ششمین جلسه شورای فرهنگی با محوریت اقامه نماز، امر به معروف و نهی از منکر،عفاف و حجاب و صیانت در محل اداره کل با حضور معاونین،مسئولین ستادی و کارشناسان در محل اداره کل برگزار گردید وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن تقدیر و تشکر از حضور همکاران در این قبیل جلسات مطرح ساخت: برگزاری جلسات شورای فرهنگی در نظام اداری موجب انسجام و یکپارچگی دستگاههای دولتی می گرددد.

بازدید مدیرکل و مسئولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از دبستان برهان برزین

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۱۶

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مدیر کل و مسئولین ستادی این اداره  به همراه رییس کانون انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد از دبستان برهان برزین ناحیه 2 همدان بازدید به عمل آوردند.

شایان ذکر است از فعالیت های این دبستان در زمینه آموزشهای مهارت فنی و حرفه ای  رشته هایی چون سفالگری،کتیبه،معرق،پیکرتراش،خوش نویسی،نقاشی رنگ روغن،ویترا یا نقاشی روی شیشه ،مینا کاری ، قلم زنی روی مس و سرمه دوزی می باشد.

بر اساس این گزارش دوره های چون سرمه دوزی و تراش سنگ های قیمتی ویژه والدین داشن آموزان نیز برگزار می گردد.

این ایده اولین بار در کشور توسط حامد سوری معاون پرورشی و فرهنگی دبستان برهان برزین مطرح گردیده است.

معاون پرورشی و فرهنگی این دبستان با اشاره به موضوع محیط درمانی گفت:با ایجاد محیطی شاد برای دانش آموزان و از بین بردن آسیب های روحی و روانی کودکان می توان کمک کرد.

حامد سوری با مطرح ساختن مثلث طلایی تربیت که بین خانواده ،دانش آموز و مدرسه تشکیل می گردد تصریح کرد:این طرح می تواند تحولی جدید در سیستم تعلیم و تربیت کشور بوده و توانایی برابری با کشورهای پیشرفته را دارد.

وی افزود:آنچه که قابل ذکر است توانایی پاسخگویی این طرح با حداقل امکانات و بیشترین نتجیه می باشد.