امروز : جمعه ۳ فروردين ۱۳۹۷ آمار بازدید از سایت : ۱۰۰۷۸۲
تازه ها

برگزاری دوره ی آموزشی غذاهای ایرانی اسلامی

به گزاش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان دوره آموزشی غذاهای ایرانی اسلامی   ویژه کارکنان اداره کل کتابخانه های  عمومی استان  در مرکزآموزش فنی و حرفه ای  شهید مدنی برگزار گردید. شایان ذکر است دوره ی مذکور توسط آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای  اریگانو به صورت عملی در مرکز یک دایر گردید. گفتنی است  کارکنان اداره کل  کتابخانه های  عمومی استان همدان در این دوره آموزشی با منوهای:انار آویج  ،خوراک چیکن تندوری،خورشت خلال کرمانشاه و دسر شکلات آشنا شدند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در نشست صمیمی با مربیان سخت کوش:

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در نشست صمیمی با مربیان سخت کوش: اثر بخشی مهارت های آموزشی در اشتغال مشخص می گردد وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در نشست صمیمی با مربیان سخت کوش ضمن عرض خسته نباشید و تبریک فرارسیدن بهار طبیعت گفت:همفکری و هم افزایی را به بهترین شکل ممکن جهت هر چه بهتر برگزار شدن دوره های مهارتی افزایش دهید. مختاران با اشاره به اینکه مهارت موتور اشتغال در کشور می باشد افزود:اثر بخشی و کیفیت مهارت آموزی در اشتغال منجر به کسب و کار مشخص می گردد. وی با بیان اینکه اشتغال فعالیتی پویاست اظهار داشت:افرادی که در زمینه دانش ،آگاهی و مهارت سرمایه گذاری می کنند سهم بخصوصی در کسب و کار خواهند داشت. در ادامه مربیان موارد ،مسائل و مشکلات خود را  مطرح نمودند.

در نشست صمیمی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با آموزشگاهای آزاد مطرح شد:

در نشست صمیمی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با آموزشگاهای آزاد مطرح شد: اشاعه آموزش های مهارتی در روستاها توسط آموزشگاههای آزاد انجام پذیرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان نشست صمیمی مدیر کل و آموزشگاه های آزاد استان با حضور ظاهر پور مجاهد مدیر کل دفتر بازرسی،مدیریت عملکرد و امور حقوقی و سرپرست دفتر امور روستایی استانداری در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان همدان انجام گرفت. ظاهر پورمجاهد با بیان اینکه پایه و مبنای همه اقدامات آموزش است ،مطرح ساخت:عملکرد مدیر کل و مجموعه فنی و حرفه ای استان قابل تقدیر است. سرپرست دفتر امور روستایی استانداری اظهار داشت:نقش آموزش های مهارتی در اشتغال محرز و مشهود می باشد. در ادامه وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان همدان با اشاره به تفاهم نامه بسته شده فی مابین استانداری و صندوق کارآفرینی با محوریت روستای بدون بیکار اذعان داشت:اشاعه آموزش های مهارتی در روستاها باید توسط آموزشگاهها انجام پذیرد. مختاران با مطرح ساختن  نیاز بازار و کسب وکار اظهارداشت:آموزش های مهارتی در روستاها برمیبنای جامعه هدف می باشد . در خاتمه  آموزشگاه های آزاد موارد و پیشنهادات خویش را مطرح نمودند.

نمایشگاه صنایع دستی بانوان مهارت آموخته اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان

بمناسبت سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و مقام والای زن در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همدان نمایشگاه صنایع دستی تولید شده توسط بانوان مهارت آموخته برگزار گردید. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان نمایشگاه فوق با همکاری و مشارکت اداره کل ،مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران  همچنین کانون انجمن صنفی اموزشگاههای آزاد در شش غرفه دایر گردید. شایان ذکر است محصولات تولید شده توسط بانوان مهارت آموخته در  حرفه های جواهر سازی با سنگ های قیمتی،آیینه کاری، نقاشی روی شیشه و منبت بود که در معرض نمایش عموم قرار گرفت. گفتنی است طاهره دوروزی مشاورومديرکل دفتراموربانوان وخانواده استانداری همدان از نمایشگاه فوق بازدید بعمل آوردند

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در مراسم جشن با شکوه میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و مقام والای زن :

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در مراسم جشن با شکوه میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و مقام والای زن : امروزه به برکت خون شهدا و انقلاب  شاهد پیشرفت بانوان در تمامی عرصه ها هستیم به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان بمناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه الزهرا (س) و مقام شامخ زن مراسم جشن باشکوهی با حضور دکتر حاجی بابایی نماینده محترم مردم شریف شهرهای همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ،مدیر کل ،مسئولین ستادی و نمایندگان دیگر دستگاهای اجرایی در  مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان همدان برگزار گردید. دکتر حاجی بابایی نماینده محترم مردم شرف همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک و تهنیت به مناسبت زادروز حضرت صدیقه ی کبری فاطمه زهرا (س) ،و مقام شامخ زن گفت: بانوان در توسعه کشور بسیار نقش آفرینند.  وی با  بیان اینکه زیباترین موجود هستی  مادر است، افزود: هیچ چیز به اندازه مادر در عالم هستی آرامش بخش نیست و تاثیر  این فرشته  در زندگی غیر قابل انکار می باشد. در ادامه وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) دردانه هستی شیر زن کربلا عنوان کرد:فاطمه زهرا(س) نه تنها الگوی همه زنان عالم می باشد بلکه الگوی بشریت و انسانیت نیز می باشد. مختاران با اشاره به پیشرفت بانوان در تمامی عرصه ها به برکت انقلاب و خون شهدا، تصریح کرد: در عرصه مهارت آموزی بهترین مربیان ما از بانوان پر افتخار می باشد. .

کمیته بازنگری در سیاست ها و اجرای بخش نامه شماره 14

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  کمیته بازنگری در سیاست ها و اجرای بخش نامه شماره 14 با حضور مدیر کل ،مسولین  و کارشناسان ستادی این اداره کل برگزار گردید وهب مختاران  مدیر کل  آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به تشریح و تبیین این بخش نامه پرداخته اضافه کرد: تمامی حرکت ها ،اهداف و عملکرد ها باید مطابق  با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، همگام با دولت محترم تدبیر و امید و در راستای سیاست های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور باشد. مختاران در این کمیته مبحث اشتغال را که از بزرگترین دغدغه های کشور می باشد را مطرح نموده اذعان داشت:همگی باید در امر ایجاد اشتغال موثر بوده و نقش آفرینی نماییم.

جلسه هم اندیشی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با رییس دانشگاه بوعلی

پیرو تفاهم نامه منعقد شده فی مابین سازمان اموزش فنی و حرفه ای کشور با وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری با رویکرد توانمند سازی مهارتی دانشجویان وفارغ التحصیلان دانشگاهی ، جلسه هم اندیشی با حضور مدیر کل ،مسولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان و رییس داشنگاه بوعلی همدان برگزار گردید. بر اساس این  گزارش وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به جدایی ناپذیر بودن مقوله مهارت و اشتغال مطرح ساخت:راهیابی آموزش های مهارتی به هر مکان قطعاً در کاهش نرخ بیکاری تاثیر گذار خواهد بود. مختاران کاهش آسیب های اجتماعی را از رسالت های مهم سازمان آموزش فنی و حرفه ای دانسته و خاطر نشان ساخت:در این خصوص تفاهم نامه ای با وزارت کشور که به صورت پایلود در 5 استان برگزار میگردد با رویکرد آموزش بانوان سرپرست خانوار منعقد گردیده است. در ادامه محمد ی فر رییس دانشگاه بوعلی سینا همدان ضمن تقدیر وتشکر از حضور مدیر کل و مسئولین ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان اظهار داشت:امر اشتغال نیز از دغدغه های مهم ماست وی مهارت آموزی در کنار تحصیل را بسیار ضروری تلقی نموده ،اضافه کرد: این امر نتیجه متفاوتی و موفقیت آمیزی در بر خواهد داشت

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در ششمین جلسه شورای فرهنگی

جلسات شورای فرهنگی  موجبات انسجام و یکپارچگی دستگاههای دولتی را فراهم می سازد به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ششمین جلسه شورای فرهنگی با محوریت اقامه نماز، امر به معروف و نهی از منکر،عفاف و حجاب و صیانت در محل اداره کل با حضور معاونین،مسئولین ستادی و کارشناسان در محل اداره کل برگزار گردید وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن تقدیر و تشکر از حضور همکاران در این قبیل جلسات مطرح ساخت: برگزاری جلسات شورای فرهنگی در نظام اداری موجب انسجام و یکپارچگی دستگاههای دولتی می گرددد.

معاونت محترم اقتصادی و منابع انسانی استانداری در شورای مهارت:از فعالیت های فنی و حرفه ای رضایت دارم

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۹

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان دومین جلسه شورای مهارت با حضور قیاسی  معاونت اقتصادی و منابع انسانیT پورمجاهدمدیر کل دفتر امور روستایی  ،عسگريان مدير کل دفتر هماهنگي امور اقتصادي استانداري ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،مدیر کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی ،صندوق کار آفرینی امید و نمایندگان و کارشناسان دیگر دستگاههای اجرایی در استانداری همدان برگزار گردید.

در ابتدای جلسه مدیر کل اموزش فنی و حرفه ای استان همدان بعد از ارائه آمار و گزارش عملکرد گفت نبود نیروی انسانی ماهر باعث از بین رفتن رشد اقتصادی خواهد شد..

مختاران افزود:آموزشهای مهارتی و اقتصادی دو مقوله ی وابسته هستند که نمی توان جدا در نظر گرفت.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با خاطر نشان ساختن این موضوع که :آموزش های های مهارتی موتور توسعه بنگاههای اقتصادی است عنوان کرد:در آینده نزدیک بنگاههای اقتصادی برای بقای خود نیاز به حضور در بازار جهانی و همچنین نیاز به استفاده از مهارتهای روزانه را خواهند داشت.

وی در ادامه با اشاره به این که حلقه ی اتصال بین صنعت و دانشگاه مهارت آموزی است گفت:ورود به بازار کار و ارتقاء مهارت دو موضوع مهم و موثر در بازار کار می باشد.

وهب مختاران تصریح کرد:اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در نظر دارد در حوزه ی بانوان نیز خدمات ارزنده ای ارائه دهد و همچنین برگزاری آموزش های مهارتی با توجه به نیاز روز اشاره کرد.

ایشان مطرح ساخت:رشته های جدید ،به روز و متناسب با کسب و کار که دارای بهره وری است جایگزین رشته های اشباح شده نماییم.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با بیان اینکه در حال حاضر در98 روستا آموزش های مهارتی در حال برگزاریست افزود:با توجه به اینکه آموزشگاههای آزاد در حکم بازوی این اداره کل می باشند می توانیم از وجود ایشان استفاده نماییم.

مختاران از راه اندازی مرکز دورودگری شهرستان ملایر در حوزه ی مبل و منبت و همچنین راه اندازی مرکز آموزش هتلداری مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان همدان خبر داد و گفت:چرا که همدان پتانسیل خوبی در زمینه گردشگری داشته و می توانیم خدمات خوبی را ارائه بدهیم.

در ادامه رضا زارعی معاونت آموزش ، پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای با اشاره به طرح توانمند سازی و آموزش های مهارتی روستاییان ،عشایر و مناطق محروم با رویکرد توسعه پایدار گفت:یکی از بزرگترین دغدغه ها مهاجرت روستاییان به شهرها می باشد که بیشترین علت  آن مربوط به بیکاری و نداشتن شغل می باشد.

معاونت آموزش،پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خاطر نشان ساخت:هدف فنی و حرفه ای توانمند سازی ،ایجاد تغییرات مناسب در کلیه ابعاد و اگر یک روستا بخواهد پیشرفت کند باید همه جوانب در نظر گرفته شود تا بتواند اشتغال پایدار ایجاد گردد.

رضا قیاسی معاون اقتصادی و منابع انسانی استانداری همدان خاطر نشان ساخت:فضایی بسازیم که نیروهای ماهر و تحصیلکرده در درجه اول در استان و کشور خودمان ارزش افزوده ایجاد نمایند.

وی افزود:هم در زیمنه تولید و هم در زمینه بازریابی و خدمات باید آمادگی کامل داشته باشیم.

قیاسی ادامه داد حدود هفتاد درصد خروجی دانشگاههای ما تئوری محور می باشد

معاون اقتصادی و منابع انسانی استانداری همدان ادامه داد:باید در حوزه های آموزش و مخصوصاً مهارت و کارهای فنی بدلیل اینکه مستقیم با بازار کار و تولید درارتباط می باشد ،فعالیت بیشتری داشته باشیم.

ایشان مطرح ساخت:این طرح ها می تواند کمک کند مهاجرت به شهرها کمتر اتفاق بیفتد.

رضا قیاسی خاطر نشان ساخت:در تفاهم نامه های منعقد شده با فنی و حرفه ای برنامه های موفقی را می بینم و گامهای خوبی برداشته شده است.

معاونت محترم امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری در پایان جلسه ضمن ابراز رضایت از اداره کل فنی و حرفه ای افزود: فعالیتعای خوبی در اداره کل فنی و حرفه ای شروع شده که باید استمرار داشته باشد و بنده از این فعالتها رضایت دارم