امروز : پنجشنبه ۲۸ دي ۱۳۹۶ آمار بازدید از سایت : ۶۵۲۲۰
تازه ها

برگزاری نمایشگاه دستاوردهای کارآموزان کارگاه گوهر تراش مرکز آموزشی فنی و حرفه ای بیت الزهرا(س)

  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان،مریم السادات باقری سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران همدان گفت: به منظور فراهم کردن زمینه بهره گیری از تجربیات کارآموزان و با هدف توانمندی ایشان ،نمایشگاهی از آثار تولید شده در حرفه شمع ساز برپا گردید. گفتنی است پس از اتمام ازاین بازدید به دونفر از بهترین دستاوردها، جوایزی اهدا گردید.

برگزاری دوره آموزشی سازنده تولیدات چرمی دست دوز

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان، مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران شهرستان اسدآباد برای نخستین بار کارگاه آموزش تخصصی سازنده تولیدات چرمی دست دوز را برای بانوان این شهرستان برگزارمی نماید.     طاهره  نظری گفت :سازنده تولیدات چرمی دست دوز  یکی از مشاغل صنایع چرم دستی می باشد که شامل شایستگی های بکارگیری و انتخاب چرم مرغوب ،ترسیم فنی و الگو سازی رویه و آستر ،بکارگیری ابزار و یراق آلات برش چرم ،دوخت کاربردی چرم و تولید انواع محصولات چرمی و پرداخت و تکمیل نهایی می باشد و با مشاغل نقاشی روی چرم ،حکاک چرم و سازندگان تولیدات چرمی در ارتباط می باشد.   وی افزود:این دوره  158 ساعت  می باشد،که شامل 50 ساعت نظری و 108 ساعت کار عملی می باشد .

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در مصاحبه تلویزیونی: هدف ما از ایجادکارگاههای تولیدی –آموزشی ،تولید همراه آموزش است

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران مدیر کل در خصوص کارگاههای تولیدی –آموزشی مصاحبه تلویزیونی نمود. طبق این گزارش مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه در 9 ماهه سال جاری حدود 37000 نفر در بخش دولتی و غیر دولتی آموزش دیده اند اذعان داشت:برای افزایش بهره وری آموزشی در کارگاههای فنی و حرفه ای سعی بر بسط و توسعه کارگاههای تولیدی و آموزشی می باشد. وی با تاکید بر این که تا کنون 20 نفر از کارآفرینان در سطح استان در کارگاههای تولیدی – آموزشی  مشغول برگزاری دوره های مهارتی می باشند ،خاطرنشان ساخت:هدف ما از ایجاد این قبیل کارگاهها، آموزش و یادگیری مهارت و همچنین تولید در حین آموزش می باشد که در نهایت محصول تولید شده وارد بازار می گردد.

برگزاری اولین آزمون ادواری برای سربازان وظیفه یگانهای نظامی و انتظامی استان همدان

به گزارش روابط عمومی اداره کل  آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در راستای اجرای تفاهم نامه مشترک آموزشی ستاد نیروهای مسلح و وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی ،وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به این  که مجری این طرح سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور  می باشد افزود:این امر با هدف مهارت افزایی و تسهیل اشتغال سربازان وظیفه می باشد  . مختاران افزود: اولین آزمون ادواری سربازان وظیفه یگانهای نظامی و انتظامی این استان در 8 حوزه درمراکر آموزش فنی و حرفه ای شهرستانها همزمان با سراسر کشوربرگزار گردید . وی خاطر نشان ساخت:در این آزمون قریب به 872 نفر در 72 حرفه آموزشی شرکت کردند که در صورت کسب نمره قبولی شرکت کنندگان در آزمون تئوری و عملی موفق به اخذ گواهینامه مهارتی می شوند و پس از فراغت از دوران خدمت سربازی می توانند از مهارت و توانایی که کسب نموده اند در جهت ایجاد اشتغال استفاده نموده و از مزایای  گواهینامه مهارتی بهره مند گردند .

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در بازدید از آموزشگاههای آزاد : آموزش های مهارتی تربیت کننده افراد ماهر است

وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در بازدید از آموزشگاههای آزاد گفت:وظیفه ما  آموزش های مهارتی است که در نهایت خروجی  نیروی ماهر و متخصص  می باشد. ایشان با بیان اینکه نیروی ماهر در جامعه اشتغال حرف برای گفتن دارد افزود:فرد یا افرادی که شایستگی مهارت دارند در تولید نیز موفق عمل می کنند. وهب مختاران با اشاره به برگزاری دوره های مهارتی منتهی بر کسب و کار  و تولید، تاکید کرد:در زمینه ی تولید نظر بر اینکه مهارت مختص شماست قطعاً رقیبی نخواهید داشت وتاثیر گذار در عرصه اشتغال خواهید شد. وی خاطر نشان ساخت:ارزش و اعتبار مدارک فنی و حرفه ای را دستیابی کارآموزان به اشتغال و تولید دو چندان خواهد ساخت

بازدید سرپرست دفتر امور روستایی ومدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان از کارگاه پرورش زالو

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و سرپرست دفتر امور روستایی استانداری همدان به همراه مدیر کل و مسئولین ستادی این اداره  از کارگاه پرورش زالو بازدید نمودند. وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن معرفی این کارگاه ونقش بارز  پرورش زالو در ایجاد اشتغال گفت:در این کارگاه آموزش ،مشاوره ،تامین نهادینه و خرید انجام میگردد وی با اشاره به ورود در این حوزه می توان اشتغال پایدار ایجاد نمود افزود :امکان صادر به چندین کشور نیز مهیا می باشد. در ادامه ظاهر پور مجاهد سرپرست امور روستایی و عشایر استانداری همدان اظهار داشت این فعالیت یکی از طرح های مهم اشتغالزایی و اقتصادی می باشد،پس لازم می باشد از دستگاههای متولی در خصوص پرداخت تسهیلات پی گیری لازم صورت پذیرد 

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در نشست پارک علم و فناوری: نداشتن مهارت موجب هدر رفت منابع اقتصادی است

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در نشست پارک علم و فناوری: نداشتن مهارت موجب هدر رفت منابع اقتصادی است به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مدیر کل  به همراه مسئولین ستادی با رییس پارک علم و فتاوری استان همدان دیدار نمودند. در این نشست مجید کزازی رییس پارک علم و فناوری همدان به معرفی اهداف و ماموریت ها و سیاست های ابلاغی دولت در اقتصاد مقاومتی و نقش پارک در اقتصاد دانش بنیان و پیگیری برنامه ها پرداخت  و بر ضرورت تعامل همکاری فی ما بین پارک علم و فناوری و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان در راستای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه علم و فناوری تاکید نمود وی تصریح کرد، پارک علم و فناوری همدان بر اساس برنامه های راهبردی و اسناد بالادستی کشور و سیاست های ابلاغی وزارت علوم ، توسعه و تقویت واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان را از اولویت های اصلی خود می داند و با مشاوره های فنی و و حمایت های تسهیلاتی ضمن اشتغال زایی برای متخصصان و فارغ التحصیلان دانشگاهی موجب رونق تولیدات داخلی و تقویت فضای کسب و کار گردیده است. وی با اشاره به  حمایت های در زمینه های مالی،چون تسهیلات، معافیت مالیاتی ،مشاوره فنی ، کسب و کار و برگزاری نمایشگاه گفت:با رسالتی که بر دوش فنی و حرفه ای می باشد می توان  با آموزش های مهارتی تاثیرات چشمگیری در حوزه ی اشتغال ایجاد نمود.   کزازی افزود: سازمان آموزش فنی و حرفه ای بدلیل برگزاری دوره های مهارتی در مراکز  ،بر خلاف دانشگاهها که تئوری محور می باشند ،اشراف خوبی به مسائل در زمینه اشتغال دارد ،که این امر موجب تسهیل در تعاملات دو اداره می گردد.   در ادامه وهب مختاران ضمن تقدیر و تشکر با اشاره به رسالت مهم سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تاکید کرد:آموزش های مهارتی زمینه ساز اشتغال می باشد. مختاران  موفق بودن در بازار کسب و کار را داشتن مهارت به روز عنوان کرد و اظهار داشت:فرد یا افراد بدون مهارت  موجب هدر رفتن منابع اقتصادی می گردند و اقتصاد بدون مهارت معنا نخواهد داشت. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خاطر نشان ساخت:حرکت در سمت و سوی اشتغال با دعوت از کارآفرینان و نخبگان ،همچنین استفاده از ایده های ایشان و منطبق کردن آموزش های مهارتی طبق ایده های مطرح شده موثر و منتج به کسب و کار می گردد. وی تصریح کرد:این اداره کل با آمادگی کامل منطبق بر خط مشی و سیاست های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور  و منویات مقام معظم رهبری (مدظلله العالی) و دولت محترم تدبیر وامید در راستای اقتصاد مقاومتی،تولید- اشتغال  در خصوص آموزش های مهارتی منتج بر کسب و کار را دارد.

دکتر ربیعی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۱۲

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.