امروز : جمعه ۱ تير ۱۳۹۷ آمار بازدید از سایت : ۱۷۳۳۲۰
تازه ها

جلسه هماهنگی هفتمین دوره مسابقات قرآنی ویزه کارکنان و خانواده فنی و حرفه ای استان همدان

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان جلسه  هماهنگی هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه کارکنان وخانواده  سازمان فنی و حرفه ای با حضور مدیر کل و مسئولین ستادی در محل اداره کل برگزار شد. مدیر کل آموزش  فنی و حرفه ای استان همدان برگزاری این مسابقات مهم و با ارزش را در راستای ترویج فرهنگ قرآنی و عترت مهم دانست و افزود: با جدیت و تلاش مضاعف  در هر چه با شکوهتر اجرا کردن  مسابقات قرآن کریم در سازمان تلاش و همتی مضاعف داشته باشیم.   وهب مختاران گفت:با ترویج فرهنگ قرآنی در بین اقشار مختلف جامعه بخصوص جوانان و نوجوانان می توانیم سدی محکم در مقابل آسیب های اجتماعی و شبیخون فرهنکی ایجاد نماییم. حجت الاسلام طالبی  مسئول امور فرهنگی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خاطر نشان ساخت :مسابقات مرحله استانی در زمینه تفسیر، قرائت ،ترتیل حفظ و اذان  برگزار می گردد. وی افزود افرادی که در مرحله اسنتانی موفق به کسب امتیاز گردند به مسابقات کشوری اعزام خواهند شد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان:

اشتغال پایدار همین چیزی است که در فنی و حرفه ای دیدم معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان به همراه هیات همراه از کارگاههای آموزشی بانوان سرپرست خانوار در مرکز شماره 2 بازدید کرد .طی این بازدید قاضی گلستانی از نزدیک در جریان روند آموزش در کلاس های طراحی و دوخت ،صنایع چرم، طرح روی سفال،قالیبافی و قلم زنی روی مس قرار گرفت. وی نقش آموزش های فنی و حرفه ای رادر پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی بسیار موثر خواند و افزود:اشتغال پایدار همین چیزی است که امروز در فنی و حرفه ای دیدم. معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان،گام نهادن به سمت صنایع خرد و مشاغل خانگی را لازمه رشد و توسعه همه جانبه کشور دانست و گفت: بسیاری از بزه کاری ها همچون اعتیاد،دزدی،تجاوز و.... به دلیل عدم اشتغال و بیکاری می باشد که نقش آموزش های فنی و حرفه ای در جلوگیری از این موارد بسیار پر رنگ است. این مقام مسئول ضمن ابراز خرسندی از اقدام اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،خاطر نشان ساخت:تمامی دستگاههای مرتبط و درگیر با کاهش آسیب های اجتماعی باید به نحو احسن با این اداره کل همکاری لازم را داشته باشند. قاضی گلستانی در پایان برای تمامی کارآموزان ،مربیان و پرسنل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان آرزوی موفقیت کرد

هم اندیشی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با رییس دانشگاه پیام نور

در راستای تعامل و همکاری آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با دانشگاه پیام نور در جهت آموزش های مهارتی و توانمند سازی  فارغ التحصیلان  دانشگاهی جلسه ای برگزار شد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان توانمند سازی مهارتی  دانشجویان در حین دوره تحصیل را لازم دانست و  تاکید کرد:افراد دارای مهارت نگران اشتغال در بازار کسب و کار نخواهند شد. وهب مختاران با اشاره به پیوند ناگسستنی اقتصاد و اشتغال گفت:با سرمایه گذاری در حوزه آموزش علی الخصوص آموزش های فنی و حرفه ای شاهد پیشرفت و توسعه کشور خواهیم بود. در ادامه  رییس دانشگاه پیام نور همدان از امکانات ،تجهیزات و فضای موجود در مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان یاد کرد و افزود: دانشگاه پیام نور با تمام توان می­کوشد تا در جهت توانمند سازی مهارتی دانشجویان تمامی امکانات را فراهم نماید. دکتر  صفایی تصریح کرد با برگزاری دوره های مهارتی افزایش  انگیزه شغلی  دانشجویان را در بر خواهد داشت.

کارگاه آموزشی صفر تاصد بسته های سفر

در راستای برگزاری رویدادهای گردشگری بین المللی سال ۲۰۱۸در همدان ، آموزش دوره های گردشگری هدفمند برگزار میشود. کارگاه آموزشی صفر تا صد بسته های سفر به همت بنیاد توسعه گردشگری آسیا و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  با تدریس سمیرا فلاح مدیر تورهای داخلی هلدینگ مارکوپولو در سالن همایش های هتل باباطاهر همدان برگزار شد. در این کارگاه عناوین مربوط به برنامه ریزی سفر، قیمت گذاری و مقاصد جدید گردشگری بحث شد. این کارگاه که با مشارکت سازمانها و نهادهای مختلف دولتی و خصوصی برگزار شد از سلسله نشستهای آموزشی است که در راستای سیاستهای توسعه گردشگری همدان برگزار خواهد شد. شایان ذکر است بیش از ۱۲۰ نفر از مدیران و کارکنان دفاتر خدمات مسافرتی ،راهنمایان گردشگری و سایر فعالان این بخش در کارگاه آموزشی صفر تاصد بسته های آموزشی حضور داشتند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در کارگروه جلسه شورای مهارت شهرستان بهار :

فلسفه شورای مهارت این است که با استفاده  از نقطه نظرات جمعی ، نیاز آموزش های مهارتی را بسنجیم . به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، جلسه شورای مهارت با حضور مدیر کل ،مسئولین ستادی این اداره کل ،فرماندار ،شهردار و روسای  دستگاههای دولتی شهرستان بهار در محل فرمانداری این شهرستان تشکیل گردید . در ابتدای این جلسه احمد سیفی رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار ضمن ارائه گزارش آمار و عملکرد سال 96 گفت:از افتخارات این مرکز در المپیاد ملی مهارت کسب مقام اول کشوری در رشته تاسیسات و لوله کشی می باشد. وی هدف از برگزاری المپیاد ملی مهارت را آشنایی جوانان با استانداردهای بین المللی دانست و عنوان کرد:یکی ازعوامل تاثیر گذار در اقتصاد و اشتغال مسابقات ملی مهارت می باشد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان نیز با اشاره به اینکه فلسفه شورای مهارت استفاده از نقطه نظرات جمعی می باشد اظهار داشت : نیاز آموزش های مهارتی  را بر اساس جامعه هدف  برنامه ریزی می کنیم. وهب مختاران تصریح کرد:خانواده ها مطالبه ی  مهارتی را باید جدی بگیرند تا بتوانیم ایران عزیز را به یک کارگاه بزرگ تولیدی تبدیل نماییم. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به طرح های موفق که به صورت پایلوت در این استان در حال اجرا می باشد اشاره کرد و اذعان داشت :طرح مهارت آموزی بانوان سرپرست خانوار در مراکز دولتی و آموزشگاههای آزاد در حال برگزاری می باشد. وی از تجهیز کارگاههای مکانیک  مراکز  استان همدان پیرو دستور ریاست محترم سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور خبر داد. در ادامه احسان قنبری فرماندار شهرستان بهار ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد موفق مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار اذعان داشت : یکی از ارگان های موفق در زمینه اشتغال ، سازمان آموزش فنی وحرفه ای است . فرماندار شهرستان بهار خاطر نشان ساخت: از مهم ترین و ارزشمند ترین  اقدامات فنی و حرفه ای  توانمند سازی بانوان سرپرست خانوار می باشد . قنبری ماموریت خطیر آموزشهای فنی و حرفه ای در راستای اشتغال را آموزش دانسته و ادامه داد:یکی از بارزترین اهداف شهرستان را در رونق مشاغل خانگی قرار دهید و دوره های مهارتی به روز و منتج به اشتغال را برگزار نمایید.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در مصاحبه با واحد خبر صدا و سیمای مرکز همدان گفت:

در سال حمایت از کالای ایرانی یکی  از مهمترین  اهداف ما تربیت نیروی  انسانی  ماهرمی باشد. بنابر این گزارش  وهب مختاران در مصاحبه تلوزیونی که در خصوص مهارت آموزی بانوان سرپرست خانوار صورت گرفت ،اظهار داشت: این طرح در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و توانمند سازی بانوان سرپرست خانوار به صورت پایلوت در 5  استان کشور از جمله استان همدان با مشارکت وزارت کشور در حال اجرا می باشد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  با اشاره به اینکه تعدا  69  کارگاه فعال در سطح استان در این حوزه در حال فعالیت می باشند افزود:ازین تعداد 50 کارگاه در بخش خصوصی  و مابقی در مراکز دولتی در حال آموزش می باشند. وی تربیت منابع انسانی در سال حمایت از کالای ایرانی را از مهمترین اهداف اداره کل آموزش فنی و حرفه استان دانست و خاطر نشان ساخت:در همین راستا صاحبان کسب و کار را در کارگاه ها مستقر نموده ایم تا زمینه جذب کار و تولیدات ایشان هدر نرود

650 حرفه در مراکز آموزش فنی و حرفه ای همدان آموزش داده می شود

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای همدان گفت: 650 حرفه توسط کارشناسان این مجموعه به متقاضیان دوره های مهارتی  استان آموزش داده می شود. وهب مختاران اظهار داشت: حرفه های پیش بینی شده بر اساس نیاز روز و متناسب با نیازهای بازار و نهادهای دولتی است. وی ادامه داد: برای برگزاری هر دوره ،تفاهم نامه ای با نهاد مربوطه از جمله زندان، پادگان یا دانشگاه امضا و بر اساس درخواست این نهادها دوره های آموزشی برگزار و پس از برگزاری آزمون برای مهارت آموزان مدرک صادر می شود. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای  استان همدان یادآوری کرد: 48 هزار و 872 نفر در  سال گذشته آموزش های مهلرتی  دید ه اند . مختاران اضافه کرد: این دوره های آموزشی و کارگاه ها در پادگان، زندان، سکونتگاه های غیر رسمی، کارگاه های ثابت شهری، روستاها، کارگاه های سیار شهری و به تناسب نیاز مناطق مورد هدف و فرهنگسراها برگزار شده است. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان  همدان گفت: همچنین کارگاه های جوار دانشگاهی، عشایری و کسب و کار فعال توسط فنی و حرفه ای این استان برگزار شده است. مختاران افزود:  در سال گذشته 16 هزار و 372 تن نیز برای شرکت در دوره های آموزشی فنی و حرفه ای در 190 آموزشگاه خصوصی و آزاد نام نویسی کردند

برگزاری هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  هفتیمن دوره مسابقات قرآن کریم ویژه کارکنان آموزش فنی و حرفه ای در مراکز این استان برگزار شد. بنابر این گزارش  جهت نشر و گسترش فرهنگ قرآنی و عترت ، مرحله شهرستانی این مسابقات در کلیه  مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با موضوع تفسیر سوره یاسین برگزار گردید. شایان ذکر است افرادی که در این مرحله (شهرستانی) موفق به کسب امتیاز گردند  به مراحل بعدی استانی و کشوری راه خواهند یافت.

بازدید مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از نمایشگاه صنایع دستی

تاریخ انتشار : ۱۳۷۸/۱۰/۱۵

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مهندس وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به همراه جمعی از مسئولین ستادی  از غرفه های صنایع دستی آموزشگاهای آزاد مستقر در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی شهرستان همدان بازدید و از هنرهای سنتی و صنایع دستی این هنرمندان تمجید نمود.

مهندس مختاران در این بازدید گفت:آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای که در زمینه ی صنایع دستی فعالیت می نمایند قدرت مانور بیشتری در کنترل بازار کسب و کار دارند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای افزود: رشته های صنایع دستی که با کمترین هزینه و حداقل سرمایه منجر به کسب و کار می گردد با جدیت و تلاش بیشتری به هموطنان و جوانان جویای کار آموزش مهارتی داده شود.

وهب مختاران در ادامه تصریح کرد:می توانید با کیفیت بخشی و معرفی محصولات صنایع دستی به سایر نقاط  کشور و حتی صادر به خارج از کشور  نسبت به برند سازی صنایع دستی استان خود اقدام نمائید.