امروز : يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ آمار بازدید از سایت : ۸۸۶۲۲
تازه ها

برگزاری دوره ی آموزشی غذاهای ایرانی اسلامی

به گزاش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان دوره آموزشی غذاهای ایرانی اسلامی   ویژه کارکنان اداره کل کتابخانه های  عمومی استان  در مرکزآموزش فنی و حرفه ای  شهید مدنی برگزار گردید. شایان ذکر است دوره ی مذکور توسط آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای  اریگانو به صورت عملی در مرکز یک دایر گردید. گفتنی است  کارکنان اداره کل  کتابخانه های  عمومی استان همدان در این دوره آموزشی با منوهای:انار آویج  ،خوراک چیکن تندوری،خورشت خلال کرمانشاه و دسر شکلات آشنا شدند.

اداره موسسات کار آموزی آزاد

معرفی واحد: رئیس اداره موسسسات کارآموزی آزاد:حسین محمدی کارشناس موسسسات کارآموزی آزاد: سرکار خانم پارسامهر کارشناس موسسسات کارآموزی آزاد: سرکار خانم همتی ·کارشناس موسسسات کارآموزی آزاد شهرستان همدان: سرکار خانم میرابی  

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در نشست با رییس شورای شهر و شهردار صالح آباد:

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در نشست با رییس شورای شهر و شهردار صالح آباد: آموزش های مهارتی بر اساس نیاز جامعه هدف باشد   بنابر این گزارش رییس ، اعضای  شورای شهر و شهردار صالح آباد به همراهی خیرین این شهر با مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان دیدار و گفتگو  کردند. جلال بهزاد مقدم رییس شورای اسلامی شهر صالح آباد با اشاره به منویات مقام معظم رهبری  مدظله العالی با توجه به اقتصاد مقاومتی ،تولید –اشتغال گفت:با توجه به نیاز شدید امروز جامعه به امر اشتغال ما نیز درخواست برگزاری دوره های مهارتی منجر به اشتغال را از این اداره کل داریم. بهزاد مقدم ادامه داد:با توجه به عملکرد درخشان سازمان آموزش فنی و حرفه ای در حوزه اشتغال ،توانایی در اختیار گذاردن فضا ی کافی و مناسب در شهر صالح اباد و توابع را داریم. در ادامه نشست وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با مطرح ساختن  آمادگی کامل در  برگزاری دوره های مهارتی  اظهار کرد:آموزش ها بر مبنای  نیاز جامعه هدف تعیین میگردد. مختاران با تاکید بر اینکه سازمان تمام تلاش خود را در حوزه آموزش های مهارتی منجر به اشتغال به کارگرفته است بیان داشت:ضرورت ایجاد اشتغال پایدار طی کردن این دوره ها می باشد.

افتتاح اولین کارگاه قالی بافی ویژه بانوان در شهرستان ملایر

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان اولین کارگاه قالی بافی ویژه بانوان در روستای تاریخی انوج از توابع بخش سامن در شهرستان ملایر افتتاح گردید. گفتنی است در مراسم افتتاحیه ابن کارگاه معاون استاندار و فرماندار ویژه  شهرستان ملایر ،معاون برنامه ریزی و امور عمرانی ایشان ،بخشدار سامن ،مسئولین دفاتر نمایندگان مردم شریف ملایر در مجلس شورای اسلامی،رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای براردران ملایر و همچنین تنی چند از روسای ادارات ،مسئولین محلی و تعدادی از اهالی روستای یاد شده حضور یافتند. در این مراسم عبدالعظیم رضایی معاون استاندار وفرماندار ویژه ملایرضمن اشاره به اهمیت موضوع اشتغالزایی از طریق آموزش های مهارتی اظهار داشت:مرکز آموزش فنی و حرفه ای رشته های دیگری نظیر کارگاه آموزشی منبت نیز با توجه به انتخاب شهر ملایر به عنوان شهر ملی منبت در این روستا دایر نماید. 

درنشست مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی:

 درنشست مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی: فردی که مهارت دارد قطعا در جامعه کسب و کار موفق خواهد بود به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مدیرکل به همراهی مسئول حراست و رییس دانشگاه علمی کاربردی مهارت با ریس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان دیدار و گفتگو کردند. در ابتدای این نشست وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی حرفه ای استان ضمن تقدیر و تشکر گفت:آموزش های مهارتی موتور محرک اشتغال است. وی با اشاره به اینکه اگر فردی مهارت نداشته باشد قطعا در بازار کسب و کار با شکست مواجه خواهد شد،افزود:فنی و حرفه ای با استفاده از افراد موثر و کارآفرین رشته های متناسب با بازار روز دنیا را جهت آموزش های مهارتی  جامعه هدف تعیین میکنیم. مختاران خاطر نشان کرد:با توجه به نرخ بالای بیکاران فارغ اتحصیل داشنگاهی بتوانیم پیوندی بین وزارت علوم و سازمان فنی و حرفه ای برقرار نماییم جهت آموزش های مهارتی تاثیر گذار. مدیر کل اموزش فنی و حرفه ای با مطرح ساختن موضوع ارتباط با کارآفرینان در خصوص مصنوعات چرم (تولید کیف و کفش)و تکثیر و پرورش ماهیان زینتی تصریح کرد:این کارگاهها بصورت آموزشی – تولیدی در حال فعالیت می باشند. در ادامه محمود تعجبی خاطر نشان کرد:ما حتما باید مهرات هایمان را به روز رسانی کنیم ،چرا که مشاغل جدید روبروز جایگزین می گردند. تعجبی اظهار داشت:با انجام امور پژوهشی و جمعبندی دیدگاهها می توانیم بصورت موثر با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای پیشرفت کرد. وی اضافه کرد:ارتباط نزدیک دانشگاه با صنعت و فنی و حرفه ای موجب بازده بهتر  و خروجی موفق تر خواهد شد.

برگزاری اولین دوره آموزش زنان سرپرست خانوار در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان کبودراهنگ

اولین دوره آموزش زنان سرپرست خانوار در حرفه چادر و مقنعه دوز با هدف کنترل و کاهش آسیبهای اجتماعی در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان کبودراهنگ شروع گردید به گزارش روابط عمومی اداره کل  آموزش فنی و حرفه ای استان همدان:  قادری رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان کبودرآهنگ گفت : در راستای اجرای تفاهم نامه مشترک سازمان آموزش فنی و حرفه ای و اداره کل امور اجتماعی وزارت کشور ، جهت کنترل و کاهش آسیبهای اجتماعی و با هدف توانمند سازی زنان سرپرست خانوار که با گذراندن دوره های آموزش مهارتی موفق به کسب مهارت و توانایی انجام کار و ایجاد شغل میگردند و در نهایت باعث شکوفایی استعداد و قابلیت های این افراد در حوزه های اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی در سطح جامعه میشود وی تصریح کرد: این دوره آموزشی با هماهنگی کمیته امداد امام (ره) شهرستان کبودراهنگ و با شرکت مدد جویان این ارگان در حال برگزاری است که تمام توان خود و مجموعه را دربرگزاری هر چه بهتر و با کیفیت این دوره بکار میبریم تا به امیدخدا پس از اتمام دوره ، این افراد بتوانند جذب بازار کار شده و اشتغال یابند .

افتتاح کارگاه چرم «تولیدکفش»روستای اصله شهرستان فامنین

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان کارگاه آموزشی چرم «تولیدکفش» در روستای اصله با حضور مدیر کل آموزش  فنی  و حرفه ای استان ، فرماندار شهرستان فامنین و جمعی از مسئولین  این شهرستان افتتاح شد سید مجید شماعی  فرماندار شهرستان فامنین ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد فنی و حرفه ای  عنوان کرد:با عنایت به اجرای این طرح برای نخستین بار زمینه سازی اشتغال را فراهم خواهد نمود وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه تولید مصنوعات چرمی در بازار از اهمیت بالایی برخودار می باشد افزود:امروزه خدمات سازمان به عنوان یکی از راهکارهای اقتصاد مقاومتی ،در توسعه اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در کشور نقش آفرین بوده است. مختاران اضافه کرد:آموزش های مهارتی باید در سمت اشتغال قدم بردارد چرا که اشتغال نیاز امروز جامعه و جوانان است.

مدیر کل روابط عمومی استانداری در دیدار با مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان:

مدیر کل روابط عمومی استانداری در دیدار با مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان: فنی و حرفه ای در حوزه کارآفرینی  تاثیر گذار می باشد مدیر کل  آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در معیت رییس حوزه مدیر کل  و مدیر روابط عمومی  این اداره با مدیر کل روابط عمومی استانداری  دیدار کردند. بر اساس این گزارش وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان  با  اشاره به اینکه مطالبات مهارت در خانواده ها کمرنگ شده اظهار داشت:کارآموزی که برای کسب مهارت قدم بر می دارد به این نتیجه رسیده که باید متحول گردد. مختاران در خصوص انعقاد تفاهم نامه اخیر منعقد گردیده با وزارت کشور را مطرح ساخت و عنوان کرد:این طرح با هدف کاهش آسیب های اجتماعی ویژه بانوان سرپرست خانوار در 5 استان کشور از جمله همدان به صورت پایلوت برگزار می گردد. وی بامطرح ساختن موضوع گردشگری 2018 همدان از افتتاح مرکز آموزش هتلداری یاد کرد،افزود:این امر زمینه شکوفایی گردشگری این شهر در سطح جهانی می باشد. در ادامه ربانی مهر از فنی و حرفه ای به عنوان مجموعه ای بزرگ و توانمند یاد کرد و تصریح کرد:فنی و حرفه ای در حوزه ی کارآفرینی ،پیرو تاکید استاندار محترم در این زمینه می تواند موفق و موثر باشد.    مدیر کل روابط عمومی استانداری در مورد جایگاه روابط عمومی ها در سازمان ها یاد کرد و خاطر نشان ساخت: روابط عمومی ها چشم و چراغ ارگان ها و سازمان ها بوده و نقش حساس و خطیری بر دوش دارد.

نشست مدیر کل محترم آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با مدیر کل محترم دیوان محاسبات استان

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۱۶

در این نشست که با حضور مدیر کل محترم و جمعی از روسای ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در محل اداره کل دیوان محاسبات استان همدان انجام گرفت .نخست مهندس مختاران ضمن تقدیر وتشکر گفت:فنی و حرفه ای رسالت و جایگاه بزرگی دارد و کسی پیشرفت  می کند که مهارت و شایستگی فردی داشته باشد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان بیان داشت:باید فضای مناسب کسب و کار را برای کارآفرینی ایجاد کنیم.

وهب مختاران افزود:اموزش در حوزه های گردشگری و سایر حوزه های اصناف از رسالت های مهم آموزش فنی و حرفه ای به شمار می رود.

در ادامه جلسه آقای نیکخو مدیر کل محترم دیوان محاسبات استان همدان اشاره داشت:به سازمان آموزش فنی و حرفه ای خیلی امیدواریم.

نیکخو اعلام داشت:ارزش افزوده خوبی در نظام خواهیم داشت در صورتی که به فنی و حرفه ای بها دهیم.

مدیر کل محترم دیوان محاسبات تاکید کرد:نقطه ی عطف دانشگاه و صنعت وجود سیستم فنی و حرفه ای است که باید گره بخورد.