امروز : دوشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ آمار بازدید از سایت : ۱۲۶۴۰۶
تازه ها

برگزاری دوره روش های کنونی شناسایی و تشخیص هویت اشخاص

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان واحد سنجش وحراست این اداره کل با مشارکت رییس پلیس آگاهی استان   اقدام به برگزاری دوره تطبیق عکس و شناسایی چهره نمود. بر اساس این گزارش دوره فوق برای مسئولین آزمون  مراکز  شهرستان ها ،کارشناسان تطبیق عکس در سالن شهید آوینی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان همدان برگزار گردید. همکاران مرتبط با واحد آزمون در این دوره با نحوه تشخیص و شناسایی چهره افراد شرکت کننده جهت بالا بردن صحت و سلامت آزمون های مهارتی آشنا شدند

جلسه بررسی روند مهارت آموزی بانوان سرپرست خانوار در آموزشگاههای آزاد

مدیر کل  آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در جلسه بررسی روند آموزش زنان سرپرست خانوار در آموزشگاههای آزاد با اشاره به اهمیت این موضوع  در خصوص کاهش آسیب های اجتماعی اظهار داشت:هر کدام از کارآموزان این طرح پس از گذراندن دوره های مهارتی باید بتوانند در بازار کار نقشی ایفا کنند. وهب مختاران افزود:آموزش مهارت به بانوان سرپرست خانوار فرصتی برای تربیت نیروی ماهر برای بنگاههای اقتصادی در جهت حمایت از تولید و کالای ایرانی است.  وی خاطر نشان ساخت:یکی از مهمترین وظایف ما در تفاهم نامه آموزش بانوان سرپرست خانوار بررسی خروجی آموزشهای مهارتی و در اصل اتصال کارآموزان به بازار کار است. شایان ذکر است این جلسه با حضور مدیر کل ،روسای ستادی ، اعضای کانون انجمن صنفی و مدیران آموزشگاههای آزاد استان در دفتی کانون انجمن صنفی اموزشگاههای آزاد استان تشکیل گردید.

جلسه هیجدهمین ایده پارک مهارت های فنی و حرفه ای

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان جلسه بررسی و برنامه ریزی هیجدهمین ایده پارک مهارت های فنی و حرفه ای با حضور مدیر کل ،مسئولین ستادی و اعضای کانون انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد استان تشکیل گردید. وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اظهار داشت این ایده پارک به همکاری و مشارکت پارک  علم و فناوری همدان در مورخ 24 اردیبهشت 97 در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید مدنی (شهر مریانج) برگزار می گردد. وی افزود :شایسته است در این ایده نخبگان را شناسایی و با برگزاری دوره های مهارتی ایشان را برای المپیاد ملی و مهارت آماده نماییم. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان تصریح کرد:مهلت ثبت نام در هیجدهمین ایده پارک تا مورخ 21 اردیبهشت  از طریق مراجعه به سامانه ثبت نام ایده پارک با موضوع آموزشهای فنی و حرفه ای  می توانند ثبت نام نمایند

دومین جلسه کمیسیون آموزش و پژوهش در اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی همدان

دومین جلسه کمیسیون آموزش و پژوهش با حضور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان و دیگر اعضا در اتاق بازرگانی همدان تشکیل گردید. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان  همدان، در ابتدای جلسه مسعود عبدالملکی دبیر کمیسیون در خصوص "دستور جلسه با محوریت تشکیل کمیته ها و گروه های کاری در بخش های مختلف آموزش و پژوهش توضیحاتی" را بیان و "اقدمات انجام شده آموزشی و پژوهشی را در سال 1396 در بخش های آموزش و پژوهش اتاق در قالب پاورپوینت" ارائه داد. وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با بیان اینکه موتور محرک اشتغال در مهارت آموزی است اظهار داشت: راهیابی آموزش های مهارتی به هر مکان قطعاً در کاهش نرخ بیکاری تاثیر گذار خواهد بود. مختاران در خصوص راه اندازی آموزش مهارت آموزی وبژه بانوان سرپرست خانوار سخن گفت،آفزود: این طرح که با مشارکت وزارت کشور  در 5 استان از جمله همدان به صورت پایلوت به مرحله اجرا در آمده است،می تواند تاثیر چشمگیری در حوزه اشتغال بانوان سرپرست خانوار داشته باشد. در ادامه هر یک از اعضای کمیسیون به طرح نظرات و دیدگاه های خود در خصوص دستور جلسه پرداختند

تجلیل از خادمان و فعالان فرهنگی و نماز

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از فعالان و خادمان فرهنگی ،نماز وامر به معروف و نهی از منکر این اداره با حضور مدیر کل و مسئول امور فرهنگی تجلیل به عمل آمد. وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اظهار داشت:توصیه های دینی را سر لوحه زندگی خود قرار دهیم . شایان ذکر است از نفرات برتر مسابقات کتابخوانی نیزدر این مراسم تجلیل شدند.

تقدیر مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان همدان از مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مدیر عامل جمعیت هلال احمر از تلاش ها و همکاری مدیر کل و کارکنان این اداره کل در خصوص کمک رسانی به حادثه دیدگان زلزله استان کرمانشاه با ارسال متنی تقدیر و تشکر نمود.

جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت  با حضور مدیر کل و مسئولین ستادی در سالن جلسات این اداره کل برگزار گردید. وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و  حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه سال جدید طبق منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی )مزین به سال حمایت از کالای ایرانی است اظهار داشت:اقتصاد و مهارت دومقوله مشترک  و جدا نشدنی است. مختاران در این جلسه به بررسی و برنامه ریزی شاخص ها پرداخته اذعان داشت:در کارگاههای آموزشی- تولیدی حس اعتماد بنفس مهارت آموزان را افزایش دهیم تا در تولیدات خود خلاقیت ،ابتکار و نوآوری را مد نظر داشته باشند.

نشست مدیر کل محترم آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با مدیر کل محترم دیوان محاسبات استان

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۱۶

در این نشست که با حضور مدیر کل محترم و جمعی از روسای ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در محل اداره کل دیوان محاسبات استان همدان انجام گرفت .نخست مهندس مختاران ضمن تقدیر وتشکر گفت:فنی و حرفه ای رسالت و جایگاه بزرگی دارد و کسی پیشرفت  می کند که مهارت و شایستگی فردی داشته باشد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان بیان داشت:باید فضای مناسب کسب و کار را برای کارآفرینی ایجاد کنیم.

وهب مختاران افزود:اموزش در حوزه های گردشگری و سایر حوزه های اصناف از رسالت های مهم آموزش فنی و حرفه ای به شمار می رود.

در ادامه جلسه آقای نیکخو مدیر کل محترم دیوان محاسبات استان همدان اشاره داشت:به سازمان آموزش فنی و حرفه ای خیلی امیدواریم.

نیکخو اعلام داشت:ارزش افزوده خوبی در نظام خواهیم داشت در صورتی که به فنی و حرفه ای بها دهیم.

مدیر کل محترم دیوان محاسبات تاکید کرد:نقطه ی عطف دانشگاه و صنعت وجود سیستم فنی و حرفه ای است که باید گره بخورد.