امروز : يكشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ آمار بازدید از سایت : ۱۶۴۱۳۸

اخبار و تازه ها

برگزاری اولین جلسه شورای مهارت در شهرستان تویسرکان

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان اولین جلسه شورای مهارت با حضور فرماندار شهرستان تویسرکان ،مدیر کل ،مسئولین ستادی اداره کل آموزش فن و حرفه ای استان همدان و همچنین دیگر روسای دستگاههای اجرایی این شهرستان در محل فرمانداری برگزار گردید. در ابتدای این جلسه رضا حکمتی رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران  شهرستان تویسرکان ضن ارائه گزارش آمار و عملکرد سال 96 اظهار داشت :بر اساس منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)و سال حمایت از کالای ایرانی دستاوردهای موثری در برگزاری دوره های مهارتی  داشته ایم. وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان عنوان کرداین اداره کل برنامه ریزی آموزش های مهارتی را مطابق با نیاز جامعه هدف انجام می دهد. وی در ادامه با اشاره به رویدادهای مهم و صورت گرفته اذعان داشتدر حوزه کاهش آسیب های اجتماعی تفاهم نامه ی مشترک با شورای اجتماعی وزارت کشور به صورت پایلوت در این استان در حال اجرا می باشد. مختاران ضمن تقدیر و تشکر از پشتیبانی و رهنمود های استاندار محترم ،از راه اندازی بزرگترین مرکز اموزش هتلداری و گردشگری در شهرستان همدان یاد کرد. وی  افزود:از اقدامات مهم دیگر  طرح تجهیز کارگاههای مکانیک مراکز این اداره کل همزمان با سراسر کشور بوده است.  در ادامه مومیوند فرماندار شهرستان تویسرکان ضمن عرض خیر مقدم به مدیر کل و هیات همراه گفت:از فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان تویسرکان و همچنین مدیر پرتوان و جدی این اداره کل نهایت تقدیر و تشکر دارم . فرماندار شهرستان تویسرکان خاطر نشان ساخت:آموزش باید منتج به اشتغال گردد که این موضوع مهم از عهده سازمان آموزش فنی و حرفه ای برخواهد آمد. وی افزود:از طرح پایلوت توانمند سازی بانوان سرپرست خانوار بسیار خرسند هستم و یقین دارم اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این حوزه مثمره ثمر خواهد بود.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱۹
ادامه مطلب

هیجدهمین رویداد ایده پارک به همت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و پارک علم و فناوری

هیجدهمین رویداد ایده پارک به همت پارک علم و فناوری و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان همدان  با موضوع  مهارت های فنی و حرفه ای برگزار گردید. بنا بر این گزارش در این رویداد مسئولین استانی ، دانشجویان، دانش آموزان ، کارآموزان، مربیان ،آموزشگاههای آزاد و اصناف شرکت داشتند. وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به برگزاری این طرح با هدف  شناخت  ایده پردازها ،هدایت و حمایت آن ها در راه کسب و کار و ارائه آنها  گفت:این ایده ها موجب ایجاد شوق و شور در بین اقشار مختلف علی الخصوص جوانان می گردد. وی افزود: استارت آپ رویدادی است که در آن افراد توانایی خود را در ایده پردازی و بیان ایده در محیطی دوستانه و رقابتی محک می زنند. مختاران ادامه داد: ایده ای خوب است که علاوه بر نو و جدید بودن به تولید انبوه رسیده و سود آور باشد. در این رویداد افراد ایده های جدید خود را در حوزه های مختلف به مدت سه دقیقه در مقابل جمعیت حاضر در سالن مطرح می کردند و به محض اتمام زمان مذکور به هیچ وجه امکان ادامه بحث وجود نداشت. بعد از آنکه ایده پردازان در موعد معین در باره ایده خود صحبت کردند ،داوران به بحث و گفتگو برای انتخاب برترین ایده پرداختند. شایان ذکر است بعد از  بررسی داوران در خصوص ایده های ارائه شده ،از حاضرین نیز نظر سنجی به عمل آمد و در نهایت از بین 26 ایده مطرح شده 3 طرح برتر شناخته شدند.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
ادامه مطلب

راه اندازی واحد مشاوره الکترونیکی و سیار در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  واحد مشاوره الکترونیکی این اداره کل در راستای پاسخگویی به سوالات متداول و راهنمایی  مهارتی متقاضیان معزز  بصورت 24 ساعته آماده دریافت نقطه نظرات ،پیشنهادات و سوالات مهارت آموزی می باشد. وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به عصر ارتباطات و اطلاعات گفت:ما باید شرایط را به نحوی ارائه نماییم که متقاضیان بتوانند در هر زمان سوالات خود را مطرح نمایند و در سریعترین زمان ممکن راهنمایی و مشاوره گردند. مختاران افزود :علاوه بر واحد الکترونیکی مشاوره ،واحد سیار مشاوره و راهنمایی مهارتی در کلیه مراکز آموزش فنی و حرفه ای این استان راه اندازی و آماده ارائه خدمت می باشد. شایان ذکر  است آدرس الکترونیکی این واحد در سامانه  Http://www.hamedantvto.ir آماده ارائه خدمات می باشد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۹
ادامه مطلب

پیام مدیر

اداره کل در یک نگاه

دفترچه راهنمای ثبت نام دوره های آموزشی

دفترچه راهنمای ثبت نام دوره های آموزشی

کانون انجمن صنفی آموزشگاه ها

کانون انجمن صنفی آموزشگاه ها

مرکز علمی کاربردی فنی و حرفه ای همدان

دانشگاه علمی کاربردی

اداره ها و دایره های اداره کل

اداره ها و دایره های اداره کل

مناقصه ها و مزایده ها ی اداره کل

مناقصه ها و مزایده ها ی اداره کل