امروز : سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ آمار بازدید از سایت : ۳۰۳۵۵۶ بروز شده در : سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷

اخبار و تازه ها

بیش از 49 هزار نفر در آزمون های فنی و حرفه ای شرکت کردند

در 9 ماهه سال جاری 49 هزار و 328 نفر در مراکر آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در پنج گروه آزمون شرکت کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در 9 ماه  سال جاری بیش از 49 هزار نفر در آزمون های مهارتی شرکت داشتند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اعلام این خبر افزود:از 49 هزار و 328 نفر شرکت کننده در آزمون های مهارت تعداد 18 هزار 746 نفر  خانم بوده است. وهب مختاران گفت: این آزمون ها در بخش های  ادواری، صنعت ساختمان،تفاهم نامه ،هماهنگ و آنلاین اجرا شده است. وی اظهار داشت :تعداد 21 هزار 349 نفر در آزمون های آنلاین شرکت داشتند که تعداد 13 هزار 846 نفر قبول شده اند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان تعداد شرکت کننده در بخش آزمون هماهنگ را  11 هزار 81 نفر شمرد و افزود:7هزار 838 نفر موفق به کسب نمره قبولی شدند. ایشان شرکت کنندگان در بخش تفاهم نامه را 3 هزار  62 نفر اعلام کرد و افزود: 2هزار  744 نفر در این بخش قبول شدند. مختاران بیان داشت: تعدادیک هزار و 88 نفر در آزمون های ادواری شرکت کردند و از این تعداد 575 نفر موفق به کسب نمره قبولی شدند.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
ادامه مطلب

نماینده مردم شریف شهرستان رزن در مجلس شورای اسلامی:

در بحث آموزش ،تنها جایی که توانسته خدمات موثری اراِئه دهد ،سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور است نماینده مردم شریف شهرستان رزن در مجلس شورای اسلامی از اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان بازدید کرد. به  گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان حسن لطفی رییس کمیسیون لایحه اصلاح و دائمی کردن  قانون مدیریت  خدمات کشوری در مجلس شورای اسلامی  از این اداره کل بازدید و با کارکنان به گفتگو پرداخت. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن تقدیر و تشکر از حضور نماینده مردم شهرستان رزن در مجلس شورای اسلامی به ارائه آمار و عملکرد این اداره پرداخت. وهب مختاران با اشاره به اینکه از استان های تاثیر گذار در امر مهارت هستیم گفت:رویکرد ما استفاده از کارآفرینان و افراد تاثیر گذار در بازار کسب و کار می باشد. مختاران استفاده از ظرفیت بازار و توان کسب و کار را اقدام مهمی برای آماده سازی جوانان جهت ایجاد اشتغال پایدار دانست و افزود:امروز مهمترین نیاز جامعه برای جوانان اشتغال می باشد. وی اظهار داشت:فضایی که اشتغال کشور ما دارد می طلبد تمامی دستگاههایی که در این حوزه فعالیت می کنند، به صورت جهادی  واردعمل شوند.  درادامه لطفی ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در امر اشتغال گفت:این اداره کل نقش خود را توجه به امکانات موجود پررنگ ایفا نموده است. وی اهمیت آموزش مفید را زمانی دانست شخص بتواند سه مقوله هزینه،درآمد و فرصت های از دست رفته را برگرداند. لطفی اظهار داشت:با مدیریت وضع موجود می توانیم از همه کشورها توسعه یافته تر باشیم.  این مقام مسئول گفت: در بحث آموزش ،تنها جایی که توانسته خدمات موثری اراِئه دهد ،سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور است. نماینده مردم شهرستان رزن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بحث اشتغال با چالش هایی مواجه هستیم گفت:ما به شدت در مجلس به دنبال تامین هزینه های فنی و حرفه ای هستیم. ایشان اظهار داشت:فنی و حرفه ای با حداقل هزینه ،بهترین آموزش و بالاترین سهم اشتغال را دارد. وی با اشاره به اینکه مشاغل خرد در جامعه بهتر از مشاغل کلان جواب می دهد تاکید کرد:برای اشتغال زایی باید قوانین پیچیده و دست و پا گیر حذف گردد و مسیر را برای کارآفرینان باز گذاشت.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۷
ادامه مطلب

دومین آزمون ادواری سنجش مهارت سربازان وظیفه

همزمان با سراسر کشور در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان صورت گرفت: دومین آزمون ادواری سنجش مهارت سربازان وظیفه دومین آزمون ادواری سنجش سربازان وظیفه همزمان با سراسر کشور در این اداره کل برگزار شد.   به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  مدیر کل و مسئولین ستادی این اداره کل از روند برگزاری آزمون مهارت سربازان وظیفه در نیروی انتظامی استان بازدید کردند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  با اشاره به  تفاهم نامه منعقد شده با ستاد نیروهای مسلح  گفت:در این مرحله تعداد 660 نفر از سربازانی که دوره آموزش های مهارتی را گذرانده اند مورد ارزیابی قرار گرفتند. وهب مختاران  با بیان اینکه  تعداد 207 نفر از نیروهای وظیفه ناجا در این آزمون شرکت کردند اظهار داشت:193 نفر نیز از نیروهای وظیفه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  جهت سنجش و ارزیابی مهارتی  معرفی شدند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان آموزش های مهارتی را یکی از راهکارهای ایجاد اشتغال در جامعه دانست و اظهار داشت:با رایزنی های انجام گرفته تعداد 20 کارآفرین در کارگاههای آموزشی این اداره کل به امر آموزش مشغول می باشند. وی تاکید کرد :بسیاری از افرادی که در کارگاههای کارآفرینان شرکت می کنند به راحتی از طریق ایشان در تولید  و عرضه محصولات خود مشکلی نخواهند داشت. مختاران تصریح کرد:این اداره کل جهت کاهش آسیب های اجتماعی در حوزه های مختلف آمادگی کامل برگزاری دوره های مهارتی را دارد. در ادامه فرمانده انتظامی استان همدان با اشاره به اینکه طرح مهارت آموزی سربازان وظیفه از دوجنبه  افرادمتخصص و فاقد مهارت اهمیت دارد، گفت:فردی که تخصص دارد با گرفتن گواهینامه فنی و حرفه ای می تواند در بازار کسب و کار فعالیت نماید. کامرانی صالح بیان داشت:سربازان فاقد تخصص با شرکت در دوره های مهارتی فنی و حرفه ای و آموزش مهارت های لازم  می توانند در بازار کسب و کار و اشتغال با اعتماد بنفس وارد شوند. وی همچنین از دیگر مزایای این طرح را استفاده از مهارت و تخصص سربازان وظیفه  جهت جلوگیری از فراموشی مهارت و همچنین کسب تجربه ایشان در آینده دانست و تاکید کرد:در اینجا می طلبد سربازان از وضعیت موجود جهت استفاده از دوره های مهارتی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان استفاده کنند.  

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
ادامه مطلب

پیام مدیر

اداره کل در یک نگاه

دفترچه راهنمای ثبت نام دوره های آموزشی

دفترچه راهنمای ثبت نام دوره های آموزشی

اداره ها و دایره های اداره کل

اداره ها و دایره های اداره کل

مناقصه ها و مزایده ها ی اداره کل

مناقصه ها و مزایده ها ی اداره کل

درخواست ثبت کارآموزی در محیط واقعی

درخواست ثبت کارآموزی در محیط واقعی

سامانه ثبت نام جوار دانشگاهی

سامانه ثبت نام جوار دانشگاهی

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.