امروز : يكشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۷ آمار بازدید از سایت : ۱۹۲۷۳۳

اخبار و تازه ها

نشست آموزشی توجیهی ائمه جماعات و رابطین فرهنگی مراکز اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان

  این نشست با حضور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،مدیر ستاد اقامه نماز استان ،امامان جماعت و رابطین فرهنگی مراکز  در سالن کنفرانس این اداره کل برگزار شد. اعضای حاضر در جلسه به تبیین بخش نامه ها و شیوه نامه های فرستاده شده سازمان و اسناد بالادستی در جهت فعالیت های فرهنگی با محوریت نماز ،امر به معروف ،نهی از منکر ،عفاف و حجاب و صیانت پرداخته و برنامه ریزی لازم را انجام دادند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی )در خصوص تبدیل کشور به کارگاه تولیدی افزود:توسعه و پیشرفت اقتصادی در گرو مهارتهای روز دنیاست و با بهره گیری از مهارتهاست که می توان خلق ثروت در جامعه نمود وهب مختاران از زمان  برگزاری هیجدهمین دوره مسابقات ملی مهارت  ،مرحله کشوری سخن گفت و افزود:جوانان و نخبگان در این مسابقات می توانند خودشان را بشناسند و همین امر موجب افزایش اعتماد بنفس ایشان خواهد شد.  وی همچنین پرداختن به امور فرهنگی و انجام فرائض دینی را از اهم موضوعات سازمان دانست و تاکید کرد:فردی که دلش با تجلی خدا روشن گردد هیچگاه نامید نمی گردد. در ادامه مدیر ستاد اقامه نماز استان از سازمان فنی و حرفه ای به عنوان مجموعه ای مهم  و تاثیر گذار در اشتغال یادآور شد و اظهار داشت:ائمه جماعات و رابطین فرهنگی موظف هستند کمک حال این سازمان در رسیدن به اهداف عالی اش در امر مهارت آموزی و اشتغال باشند. حجت الاسلام والمسلمین حسنی حلم تئوری محور بودن دانشگاهها را مطرح ساخت و  تصریح کرد:این موضوع سبب انباشته شدن محفوظات در ذهن دانش آموختگان خواهد شد. ایشان خاطر نشان ساخت:  بنا بر گفته  ی حضرت امام صادق(ع)استفاده  از فرصت ها  و بهره گیری از تجارب اولین اصل در زندگی می باشد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
ادامه مطلب

نماینده مردم شریف شهرستان رزن در مجلس شورای اسلامی:

  آموزش های مهارتی باید در محیط کار واقعی اتفاق بیفتد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان جلسه شورای مهارت  در شهرستان رزن با حضور ،نماینده مردم شریف  این شهرستان در مجلس شورای اسلامی،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،فرماندار و روسای دستگاههای اجرایی  شهرستان رزن در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مبنای آموزش های مهارتی را با شعار چه چیز را به چه کس آموزش بدهیم مطرح ساخت و اظهار داشت:  طبق نیاز جامعه هدف و متناسب با بازار کار دوره های مهارت آموزی را برگزار می کنیم. وهب مختاران افزایش نرخ بیکاری در جامعه را بر اساس تعداد افراد فاقد مهارت دانست و عنوان کرد: مطالبه مهارتی در خانوادهها باید مقدم بر سایر مطالبات گردد وی با اشاره به زمان فرارسیدن هجدهمین  مسابقات ملی مهارت در مرحله کشوری خبر داد و تصریح کرد:این مسابقات فرصتی  است تا جوانان خود را بهتر شناخته و بتوانند آینده خویش را رقم بزنند. در ادامه فرماندار شهرستان رزن ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت:مهارت آموزی در جامعه یک نیاز و ضرورت می باشد. سید رضا سلامتی  یادآور شد:با توجه به اینکه رسالت سازمان آموزش فنی و حرفه ای آموزش های مهارتی است ،ارتباط دانشگاهها با فنی و حرفه ای فعالتر از قبل گردد. نماینده مردم شریف شهرستان رزن در مجلس شورای اسلامی گفت:آموزش های مهارتی باید در محیط کار واقعی اتفاق بیفتد. دکتر حسن لطفی با شاره به اینکه آموزش های مهارتی متناسب با سطح یادگیری افراد جامعه باشد، بیان کرد:به مشاغل بومی هر منطقه ارزش و بها بدهیم و نگذاریم مشاغل سنتی به فراموشی سپرده شوند.  وی در ادامه افزود :آموزش های مهارتی متناسب با بازار کار ،به گسترش مشاغل پایدار در جامعه کمک می کند.  

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
ادامه مطلب

اعلام برنامه های هفته مهارت

. 1397/5/2 الغایت 1397/5/5     نمایشگاه و دستاورد های آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  1397/5/1 الغایت 1397/5/6     بازدید همگانی از مراکزآموزش فنی و حرفه ای 1397/5/3 آموزش رایگان یک روزه (گذر مهارت) در مراکز و آموزشگاه های آزاد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۲۷
ادامه مطلب

پیام مدیر

اداره کل در یک نگاه

دفترچه راهنمای ثبت نام دوره های آموزشی

دفترچه راهنمای ثبت نام دوره های آموزشی

اداره ها و دایره های اداره کل

اداره ها و دایره های اداره کل

مناقصه ها و مزایده ها ی اداره کل

مناقصه ها و مزایده ها ی اداره کل

درخواست ثبت کارآموزی در محیط واقعی

درخواست ثبت کارآموزی در محیط واقعی

سامانه ثبت نام جوار دانشگاهی

سامانه ثبت نام جوار دانشگاهی