امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ آمار بازدید از سایت : ۴۳۶۷۲

اخبار و تازه ها

نشست مشترک مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در این جلسه مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ضمن عرض خیر مقدم و همچنین تسلیت به مناسبت واقعه اسفناک زلزله استان کرمانشاه ،گفت:هر کسی متناسب به توان و سواد علمی خویش می تواند در فضای مجازی تولید محتوا کند. مجتبی ساکی ادامه داد:باید مراکزی را مشخص کنیم که محتواها را تجمیع نمایند،وزارتخانه باید بتواند زیرساخت و ساختاری قانونی ایجاد نماید. ساکی تصریح کرد:همچنین با تولید این بازی ها می توانیم در زمینه فرهنگی مسائل دینی و فرهنگ ایرانی را به تمام دنیا و کشور عرضه نماییم .این مقوله ای است بسیار مهم و نیاز به همبستگی دارد. مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان  بیان داشت:محصولی تولید گردد که مشتری آن طرح عموم مردم باشند. و در خصوص آموزش های مربوطه در این حوزه ها می توانیم از فنی و حرفه ای کمک گرفته و از ظرفیت ها و امکانات  سازمان آموزش فنی و حرفه ای استفاده نماییم.. ایشان افزود:بررسی گردد نسبت به اینکه نیاز جامعه و قشر جوان جامعه چیست ،بر همین اساس اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و آموزشگاههای آزاد می تواند مرتفع کننده ی این نیازها باشد. در ادامه این نشست زارعی عنوان کرد:استانداردهای فنی و حرفه ای در تمامی حوزه ها بر مبنای شغل تعریف می گردد. معاون آموزشی  و پژوهشی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای تاکید کرد:استانداردهای شایستگی نیز باعث ارتقای شغل را موجب می شود.همچنین به یکسری آموزش های آمادگی شغلی نیز اشاره نمود که برای آشنایی با کار می باشد. رضا زارعی در  زمینه تولید محتوا این اداره کل از انعقاد تفاهم نامه در خصوص شبیه ساز با دانشگاه بوعلی سینا همدان سخن به میان آورد. وی با اشاره به اینکه از طریق تولید محتوا کاهش هزینه ها را  می توانیم به دنبال داشه باشیم گفت: بر اساس این شرایط آموزش را در هر زمان و مکان می شود برگزار نمود و همچنین می تو انیم به سراسر کشورنیز تعمیم دهیم. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن تسلیت واقعه تلخ  استان کرمانشاه گفت:سازمان آموزش فنی و حرفه ای زمینه ساز اشتغال می باشد و نظر به اینکه دولت محترم تدبیر وامید تکلیف اشتغال و مهیا کردن اشتغال را بنیان گذاشته ، در این راستا فنی و حرفه ای آموزشهای مهارتی را برگزار می نماید که در نهایت منجر به کسب و کار گردد که این خود تکلیف سنگینی است مختاران ادامه داد:با هم افزایی این دو اداره  می توانیم سرفصل تعیین کنیم و علم به روز را در شهرستانها آموزش دهیم تا در نهایت فعالیت ها منجر به اشتغال گردد. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای از حضور دو جوان مستعد همدانی در رشته ی طراحی فضای سبز و راهکارهای نرم افزار برای تجارت الکترونیک در چهل و چهارمین مسابقات جهانی مهارت –ابوظبی 2017 یاد کرد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
ادامه مطلب

دیدار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با فرماندار شهرستان فامنین

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به همراه روسای ستادی  بافرماندار شهرستان فامنین در محل فرمانداری این شهرستان دیدار نمودند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با توجه به منویات رهبر معظم (مدظله العالی)در سال اقتصاد مقاومتی ،تولید –اشتغال و همچنین سیاست های دولت محترم تدبیر وامید گفت: همه ی آحاد مردم ،مسئولان و دستگاههای دولتی جهت تعهد اشتغال باید دست به دست هم قدم در پیش گذاشته و به عملیاتی کردن این شعار جامعه عمل بپوشانیم. وهب مختاران با اشاره به اینکه استاندارمحترم همدان نسبت به اشتغال دید وسیع و خوبی دارد بیان داشت:با توجه به اینکه وزارت محترم تعاون ،کار و رفاه اجتماعی طرح های روستایی و اشتغال روستایی را مد نظر و سر لوحه کار خویش قرار داده است ،امید است بتوانیم با حمایت از منابع و کسب  و کارها نرخ بیکاری را در کشور کاهش دهیم. وی با بیان این موضوع که رسالت فنی و حرفه ای تربیت نیروی کاری و اشتغال می باشد،خاطر نشان ساخت:برنامه ریزی انجام دهیم و حرفه هایی را آموزش دهیم که در نهایت منجر به اشتغال می گردد. مختاران تاکید کرد:در هر منطقه ای متناسب با شرایط محل آموزش دهیم تا باعث افزایش بهره وری گردد.بیشتر به دنبال ارتقا سطح کیفی و اثر بخش باشیم علی الخصوص در حوزه ی روستایی. ایشان تصریح کرد:طرح آموزش روستاها بر پایه آمایش روستای بدون بیکار تفاهم نامه ای انعقاد گردیده که می تواند موجبات گسترش آموزش های مهارتی و در نهایت اشتغال گردد. فرماندار شهرستان فامنین بیان داشت: آموزش فنی و حرفه ای نجات بخش و حیات بخش شهرستان ماست شماعی خاطر نشان ساخت:طرح نیاز سنجی روستایی اولین و مهمترین موضوعی بود که در این شهرستان مد نظر قرار گرفت تا باشناسایی افراد علاقه مند در روستاها بر اساس نیاز آموزش ها را ارائه نماییم.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۳۰
ادامه مطلب

نشست صمیمی فرماندار شهرستان کبودرآهنگ با مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان نشست صمیمی با حضور فرماندار شهرستان کبودرآهنگ ،مدیر کل و روسای ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در محل اداره کل برگزار شد. بنابر این گزارش در این دیدار قنبری فرماندار شهرستان کبودرآهنگ از  ظرفیت ها و امکانات موجود در فنی و حرفه ای در راستای اشتغال و تسهیل نمودن فرآیند جذب جوانان در بازار کار را مطرح نمود. احسان قنبری افزود:با توجه به ظزفیت های موجود ،فنی و حرفه ای می تواند در فرآیند جذب جوانان و معرفی به بازار کار قدم های مثبتی را بردارد . در ادامه نشست مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن تقدیر و تشکر و خیر مقدم گفت:همکاری متقابل هر دودستگاه برای اجرایی نمودن اهداف و سیاست های دولت محترم تدبیر و امید در سیر و سمت اشتغال بتوانیم گام های مثبتی را برداریم وهب مختاران با اشاره به اینکه یکی از رسالت های مهم سازمان آموزش فنی و حرفه ای ایجاد اشتغال پایدار  می باشد عنوان کرد: هر چقدر نگاه ما به بازار کسب و کار و اشتغال باشد ، آموزش های مهارتی  را با دیدکسب و کار و همچنین ورود به حوزه اشتغال در نظر خواهیم گرفت. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خاطر نشان ساخت:از طرح های مهمی که در خصوص کسب و کار در این اداره کل برگزار گردیده راه اندازی کارگاه طرح تکاپو در زمینه کیف ،کفش و مصنوعات چرمی در شهرستان همدان می باشد. وی همچنین از انعقاد تفاهم نامه مشترک با استانداری همدان و صندوق کارآفرینی امید با محوریت روستای بدون بیکار یاد کرد و افزود  آموزش های مهارتی را متناسب با شرایط اجتماعی ،اقلیمی و محیطی هر روستا برگزار خواهیم کرد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۳۰
ادامه مطلب

پیام مدیر

اداره کل در یک نگاه

دفترچه راهنمای ثبت نام دوره های آموزشی

دفترچه راهنمای ثبت نام دوره های آموزشی

کانون انجمن صنفی آموزشگاه ها

کانون انجمن صنفی آموزشگاه ها

مرکز علمی کاربردی فنر و حرفه ای همدان

دانشگاه علمی کاربردی

اداره ها و دایره های اداره کل

اداره ها و دایره های اداره کل

مناقصه ها و مزایده ها ی اداره کل

مناقصه ها و مزایده ها ی اداره کل

طراحی و اجرا توسط گروه پارسی کامپ

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان می باشد.